The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 31-10-2013
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Колега, правиш ли разлика м/у вътрешна и външна мрежа?
Примерно от вътрешна мрежа влизаш така:
http://192.168.0.101
a от външна трябва да напишеш твоето външно ИП видяно в статуса на рутера. С две думи не е 192.168.0.101.
При използването на no-ip пък трябва да имаш програмката им на компа и да ти е прихванала виншното ИП. От там влизаш така:
http://durabura.no-ip.biz или org в зависимост как си си напправил хоста.

А лично аз смятам, че от работата ти компа ти е вързан към домейн и има администраторскки права. Това ти е проблема.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 31-10-2013
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от миро86 Вижте мненията
Всичко това е направено, при първата снимка нещата са така, но с други ИП-та, което не е проблем, втората ти снимка не е от рутера, но при моя съм отворил порт 80 и задал ИП-то на бокса. Когато пробвам обаче да влезна с ИП-то и порта ми дава някакъв вход /на булсата явно/

а ако дам през но-ип ми казва че не може да отвори страницата.
Това ти е радиоустройството на булсата там можеш да пипаш ако знаеш паролата . Знам за нашия регион каква е за твоя не я знам Консултирай се с доставчика за отворени портове а иначе и на твоя рутер си задай портове както ти пишат колегите преди мен .
Отговори с цитат
  #23  
Стар 31-10-2013
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
И аз съм на булсат и рутера ми е същия като твоя. Отвън до приемника можеш да имаш достъп през реалния IP адрес който са ти дали.
Преди това в рутера трябва да си разрешиш достъп отвън.

Това е само за достъп до рутера ако иска. За достъп до бокса не му е необходимо. Ако го е пуснал и не е сменил стандартните юзер и парола не ми се иска да съм на негово място
Отговори с цитат
  #24  
Стар 31-10-2013
миро86 миро86 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 136
Благодари: 43
Получил благодарност:
32 пъти в 19 поста
Сваляния: 148
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кермит Вижте мненията
Колега, правиш ли разлика м/у вътрешна и външна мрежа?
Примерно от вътрешна мрежа влизаш така:
http://192.168.0.101
a от външна трябва да напишеш твоето външно ИП видяно в статуса на рутера. С две думи не е 192.168.0.101.
При използването на no-ip пък трябва да имаш програмката им на компа и да ти е прихванала виншното ИП. От там влизаш така:
http://durabura.no-ip.biz или org в зависимост как си си напправил хоста.

А лично аз смятам, че от работата ти компа ти е вързан към домейн и има администраторскки права. Това ти е проблема.
Правя разлика естествено. 192.168.0.101 ми е ИП-то на бокса, затова е зададено в рутера, иначе си пиша ИП-то което ми показва примерно спийдтест-а, а и но-ип ми е конфигуриран правилно, но не става и с двете, препраща ме към страница, която снимка постнах по-нагоре
__________________
http://www.facebook.com/nflbg
Отговори с цитат
  #25  
Стар 31-10-2013
миро86 миро86 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 136
Благодари: 43
Получил благодарност:
32 пъти в 19 поста
Сваляния: 148
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Току що говорих с Булсат, оказа се че проблема е при тях, портовете са затворени на клетката от която получавам сигнал, казах им два порта да ми отворят и се ангажираха да го направят и да ме уведомят след това. Благодаря на всички които се опитаха да помогнат, след тяхната намеса ще пиша какво е станало и дали имам нужда от още помощ.
__________________
http://www.facebook.com/nflbg
Отговори с цитат
  #26  
Стар 31-10-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кермит Вижте мненията
Това е само за достъп до рутера ако иска. За достъп до бокса не му е необходимо. Ако го е пуснал и не е сменил стандартните юзер и парола не ми се иска да съм на негово място
E не ми се вярва да не ги е сменил пък и да не ги е сменил няма кой знае каква беля да стане..... най много да остане без нет и после да ги смени вече по лошо ще стане ако не затвори DMZ Иначе да имаш достъп отвън до рутера за мен е по-добре защото от него вече можеш да си пуснеш достъп и до приемника, поне при мен е така. Иначе отвън няма какво толкова да чоплиш в самия приемник. Аз лично досега не бях чувал за доставчик да затваря портове, да не дава реално IP да, но да затвори портове......
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #27  
Стар 31-10-2013
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от миро86 Вижте мненията
Току що говорих с Булсат, оказа се че проблема е при тях, портовете са затворени на клетката от която получавам сигнал, казах им два порта да ми отворят и се ангажираха да го направят и да ме уведомят след това. Благодаря на всички които се опитаха да помогнат, след тяхната намеса ще пиша какво е станало и дали имам нужда от още помощ.
За да не се налага за в бъдеще ако искаш друг порт да ти отварят им кажи на тяхното устройство да ти сложат адреса на рутера в DMZ,
така всички портове от вън ще ти ходят към рутера и по този начин от там ще можеш да ги блокираш или насочваш към вътрешните ти устройства.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 31-10-2013
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да започна отначало - а как да си отворя настройките на рутера. Как се влиза в самия рутер не разбрах.......
Отговори с цитат
  #29  
Стар 31-10-2013
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
За да не се налага за в бъдеще ако искаш друг порт да ти отварят им кажи на тяхното устройство да ти сложат адреса на рутера в DMZ,
така всички портове от вън ще ти ходят към рутера и по този начин от там ще можеш да ги блокираш или насочваш към вътрешните ти устройства.
Е това няма да стане
Отговори с цитат
  #30  
Стар 31-10-2013
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от миро86 Вижте мненията
Току що говорих с Булсат, оказа се че проблема е при тях, портовете са затворени на клетката от която получавам сигнал, казах им два порта да ми отворят и се ангажираха да го направят и да ме уведомят след това. Благодаря на всички които се опитаха да помогнат, след тяхната намеса ще пиша какво е станало и дали имам нужда от още помощ.
Спокойно който порт си им казал този порт ще ти отворят Но и ти си отвори порта от рутера към IP - то на приемника и го направи да не е по
DHCP за да не се смени в бъдеще
Спорна !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
дм800, до, Достъп, Отдалечен, уебинтерфейс


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с уебинтерфейс на ДМ800 MasterLee DREAMBOX 1 20-07-2013 16:26
Достъп до STB на Виваком icemans IPTV (Internet Protocol Television) 11 02-04-2013 14:54
Отдалечен достъп до IP BOX 900 HD rumpenshtilk IPBOX 12 14-10-2012 17:38
Отдалечен терминал - TELNET Крал Артур ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 25-03-2009 16:56
Проблем с достъп до форума netman Новини и мнения 2 11-01-2009 00:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.