The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 21-12-2010
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От моторите с USUAL Ти трябва такъв който работи коректно с този протокол сертифициран. Също така самия приемник да е сертифициран, че го поддържа, коректно, следваше да разпиташ кои мотори работят коректно и не забиват.
Аз например ползвам Н-Н мотори STAB и нямам проблем с дупки в спектъра и забивки. При добра настройка на дъгата, не се изисква допълнително да се донастройват позиции.

"Да, точно такава хуйня си зех.Смазах я обилно с масалце"

Стойката ако не е тягъва (трудно да се върти ) няма проблем в нея.
Виж това масло дали не замръзва, по принцип се слага грес, но в началото не е необходима. Провери кабела! Аз например не слагам за мотори кабели с помеднено жило и алуминиева ширмовка. Препоръчвам ти кабел RK 75-4-34 на ЕМКА гр.Севлиево, лошото е че намалиха производството му и трудно се намира. Абстрахирам се от конекторите, въпреки ,че при дълги кабели и те оказват влияние



Цитирай:
Първоначално написано от адамантан Вижте мненията
Съгласен съм с тебе,но прецених че за мен по-удачен е линейният мотор с полярна стойка.Обаче след снощният бял вятър,който издуха всичкият сняг и вдигна температурата до +5 градуса нямам проблем.Как ли не я въртях- на сам- на там .Върти си и това е.Явно проблема е в менташката стойката или в матора.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 21-12-2010
Аватара на адамантан
адамантан адамантан не е на линия
новобранец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: на село, бургаско
Мнения: 23
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Забелязох снощи ,че при рестарт се чува характерно жужене от мотора ,антената понякога помръдва с няколко градуса понякога не помръдва.И аз незнам точно как да го опиша,но като стоя при мотора се чува ,как се мъчи да тръгне (жужи),когато получи команда.После приемникът се рестртирва , след няколко секунди моторът зажужава за малко (не повече от секунда ),после приемникът се рестартирва и така докато не извадя кабела от антената.Значи днеска се амбицирах разхвърлях всички кабели,наново ги преобух.Разкачих мотора от стойката и я пробвах как се върти заедно с антената-не забелязох някакъв проблем.
После като закачах мотора спътниците се размърдаха и докато ги наглася отново мотора работеше без проблем и за сега работи.Ще видя довечера как ще се държи

айде НАЗДРАВЕ на всички
__________________
Триакс ТД88<< 53И - 12,5 З >>IXUSS ONE
Отговори с цитат
  #33  
Стар 22-12-2010
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не достига ток за мотора, твърде голям консуматор е и твоят приемник затова се рестартира. Причината е била в кабела и конекторите.



Цитирай:
Първоначално написано от адамантан Вижте мненията
Забелязох снощи ,че при рестарт се чува характерно жужене от мотора ,антената понякога помръдва с няколко градуса понякога не помръдва.И аз незнам точно как да го опиша,но като стоя при мотора се чува ,как се мъчи да тръгне (жужи),когато получи команда.После приемникът се рестртирва , след няколко секунди моторът зажужава за малко (не повече от секунда ),после приемникът се рестартирва и така докато не извадя кабела от антената.Значи днеска се амбицирах разхвърлях всички кабели,наново ги преобух.Разкачих мотора от стойката и я пробвах как се върти заедно с антената-не забелязох някакъв проблем.
После като закачах мотора спътниците се размърдаха и докато ги наглася отново мотора работеше без проблем и за сега работи.Ще видя довечера как ще се държи

айде НАЗДРАВЕ на всички
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
адамантан (22-12-2010)
  #34  
Стар 22-12-2010
Аватара на адамантан
адамантан адамантан не е на линия
новобранец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: на село, бургаско
Мнения: 23
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Не достига ток за мотора, твърде голям консуматор е и твоят приемник затова се рестартира. Причината е била в кабела и конекторите.
Потвърждавам !!!
пс:за сега всичко е нормално.

Благодаря на всички,които ми погнаха с напътствията и съветите си !!!



__________________
Триакс ТД88<< 53И - 12,5 З >>IXUSS ONE
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
до, майсторчетата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:06.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.