The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 31-05-2014
Килоп Килоп не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2014
Мнения: 5
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за чиния

Здравейте, рапзолагам с тази чиния:





Мисля, че не е алуминиева, размера и е 160 см. Купувана е в далечната 1994г.
Може ли да ми кажете дали все още ще ми свърши работа, горе долу колко програми ще мога да хвана с нея и да ми препоръчате някакво евтино устройство с което да мога да я "подкарам".
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Килоп Вижте мненията
Здравейте, рапзолагам с тази чиния:





Мисля, че не е алуминиева, размера и е 160 см. Купувана е в далечната 1994г.
Може ли да ми кажете дали все още ще ми свърши работа, горе долу колко програми ще мога да хвана с нея и да ми препоръчате някакво евтино устройство с което да мога да я "подкарам".


Не изглежда зле,какво като не е алуминиева.Хубаво е ако си пазиш оригиналните държачи за конвертора иначе трябва да смяташ фокусното разтояние(което не е проблем ,има си една формулка) Убеден съм че ти трябва нов конвертор,хубаво е да си направиш една моторизирана системка за да можеш да обикаляш по небосклона. Ще ти трябва мотор и позиционер ,естествено ако не е била такава. И естественно приемник. Има нискобюджетни HD приемници от порядъка на 120 -130 лв за нов и ако искаш порови се из продавалника а защо и не във форума за 2 ра ръка.Предлагат се в достатъчно количество е може да си отделил бюджет и за нещо по класно също се намират въпрос на желание и на финанси. Прилича ми на антените на една фирма в миналото VIDEO MAX се казваше и беше точно по него време ако не ме лъже паметта. Има какво да се гледа , а антената ти е достатъчно като диаметър за доста неща,естествено ако не е деформирана . Застани странично на нея и погледни дали ръбовете и са в една линия,направи това от няколко различни позиции.

Последно редактирано от Kalabriec : 31-05-2014 на 18:35
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kalabriec за този полезен пост :
Килоп (31-05-2014)
  #3  
Стар 31-05-2014
Аватара на AChechev
AChechev AChechev е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2007
Местоположение: 41.22.40 с.ш./23.36.23 и.д.
Мнения: 894
Благодари: 112
Получил благодарност:
227 пъти в 160 поста
Сваляния: 276
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Трябва да си изясниш какво искаш да подкараш,като програми,за да си избереш"устройството".
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31-05-2014
Килоп Килоп не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2014
Мнения: 5
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Фирмата не я помня как се казваше, помня само, че беше на двама братя и баща им. Ако не се лъжа офиса им беше в Слатина. Иначе имам мотор към нея, пълен комплект е, но приемника ми е стар и едва ли ще хване нещо, отделно ми изчезна дистанционното. Антената не е деформирана освен на един малък участък, преди години от силния вятър се удари в ръба на балкона и на мястото на удара леко хлътна, но си работеше нормално след удара. Би ли ми препоръчал сносен приемник за 100-150 лв. Знам, че няма да е кой знае какво, но е за вилата и не ми се иска ако я разбият да се зарадват с нещо на по-голяма стойност. Конвектора който седи на нея с какъв трябва да го сменя, ако можеш да ми дадеш някакъв модел нещо? И нещо друго ще ми трябва ли, за да мога да гледам ТВ с нея?
Сори, че те занимавам, но не съм се занимавал с това от около 15 години и идея си нямам как са се развили нещата.

П.С.: Ами нямам кой знае какви претенции, бихс е радвал на БГ канали, стига да не са кодирани, може би някакви спортни и детски като бонус.

Последно редактирано от Килоп : 31-05-2014 на 21:07
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31-05-2014
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"Имам едно старо копче, искам да му сложим един хубав балтон..."

Горе-долу това е твоята история...Това че имаш някаква тава, не означава, че си готов за гледане на сателитна телевизия. Много често реставрацията на стара антена струва повече, отколкото да си купиш нова... А и всичко интересно от спътник е платено..така че първо решаваш дали искаш и после дали можеш...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-06-2014
Килоп Килоп не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2014
Мнения: 5
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
"Имам едно старо копче, искам да му сложим един хубав балтон..."

Горе-долу това е твоята история...Това че имаш някаква тава, не означава, че си готов за гледане на сателитна телевизия. Много често реставрацията на стара антена струва повече, отколкото да си купиш нова... А и всичко интересно от спътник е платено..така че първо решаваш дали искаш и после дали можеш...
Е като я имам тази защо да не я ползвам, аз имам и останалото оборудване, но ми е ясно че от него само мотора мога да ползвам. А относно безплатното, антената ще я ползвам на вилата, ходя там един път месечно за два дни. Не виждам смисъл да влагам 1000 лв примерно за качествено оборудване и да минат мургавите някоя вечер и да се обзаведат с мойта нова антена. Трябват ми не повече от стотина канала от които да стават за гледане 10-15 (спорт, филми, музика, детски). Виж ако живеех там бих дал 1000 лв с удоволствие за нещо наистина добро, но да знам че ще го ползвам, а не да го правя подарък на някой крадец
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-06-2014
Аватара на AGT
AGT AGT не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,886
Благодари: 1,004
Получил благодарност:
695 пъти в 453 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имаш ли достъп до интернет там ( да се ползва каката ) ? Това също е определящо за исканите от теб канали . Другото важно нещо е ....ще си прибираш ли с теб приемника или ще го оставяш там с риск да го откраднат ( тоест евтин или скъп вариант) ?
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Килоп Вижте мненията
Е като я имам тази защо да не я ползвам, аз имам и останалото оборудване, но ми е ясно че от него само мотора мога да ползвам. А относно безплатното, антената ще я ползвам на вилата, ходя там един път месечно за два дни. Не виждам смисъл да влагам 1000 лв примерно за качествено оборудване и да минат мургавите някоя вечер и да се обзаведат с мойта нова антена. Трябват ми не повече от стотина канала от които да стават за гледане 10-15 (спорт, филми, музика, детски). Виж ако живеех там бих дал 1000 лв с удоволствие за нещо наистина добро, но да знам че ще го ползвам, а не да го правя подарък на някой крадец
Колега,нещата не са толкова прости,да боднеш пръчка и на нея една паница.Искам да гледам еди какво си.Малко четене по форума е достатъчно.На готово няма да стане.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-06-2014
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има много свободни програми за гледане, а и кодирани гледани лесно с емулатора на приемник. Българските(без multistreem каналите) от тук:
http://www.flysat.com/tv-bg.php
Пак от същия сайт - чужди(германски на 19.2Е, 13Е, руски,украински,турски...:
http://www.flysat.com/fta-europe.php
Няма да ти стигне времепребиваването да изгледаш всичко,
само остава да събереш и настроиш антената. Може да разгледаш сайта за спътниците с данни за всички програми.
Аз съм доволен от подходящ и за твоите цели приемник(Арива 102Е, 144лв примерно от SatShop.bg магазина - виж горе дясно в бара на форум-страницата).
Ето:http://satshop.bg/product.php?id_product=329
С емулатор е и се гледат допълнително стотина програми, а възможнстите му са и за шеринг ако ти се занимава по-нататък)
Какво пречи да си прибираш приемника навръщане, всепак е ценност.
За въпроси - пиши и на "Лични".
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 03-06-2014 на 04:22
Отговори с цитат
  #10  
Стар 03-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще цитирам един колега.Сателитната телевизия не е за всеки.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
въпрос, За, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Размер на чиния Дезео САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 47 02-11-2012 18:04
astra 19.2 2c въпрос за чиния hannibal Въпроси и отговори 6 08-05-2012 20:05
ITV чиния jovani ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 9 29-04-2012 13:27
Сателитна чиния на 39Е и 16Е - как? Никол Монтаж и настройка на антени 24 16-07-2011 14:45
Стара чиния от ITV retro САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 03-06-2011 03:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.