The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-04-2010
mg87 mg87 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпроси за избор на ЛСД телевизор

Здравейте, предстои ми да закупя лсд 36 до 42 инча, а имам някои въпроси на които не намирам отговори...
На парво място ме интересува за да приемам HD сигнал през s-входа(този дето е с гнездо за чинч букса) трябва ли телевизора да има някакъв цифров тунер и ако да какав dvd-c, dvd-t или dvd-s? Този вход мисля да го свързвам към s-video исхода на видеокартата на компа.
Другият ми въпрос също е свързан с тунерите, какъв тунер ми трябва за да гледам кабелна цифрова тв без приемник, и какав(ако трябва) за приемник на булсатком?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-04-2010
Аватара на thunderstorm6
thunderstorm6 thunderstorm6 не е на линия
metal staff
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,225
Благодари: 784
Получил благодарност:
925 пъти в 580 поста
Сваляния: 329
Ъплоуди: 58
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mg87 Вижте мненията
Здравейте, предстои ми да закупя лсд 36 до 42 инча, а имам някои въпроси на които не намирам отговори...
На парво място ме интересува за да приемам HD сигнал през s-входа(този дето е с гнездо за чинч букса) трябва ли телевизора да има някакъв цифров тунер и ако да какав dvd-c, dvd-t или dvd-s? Този вход мисля да го свързвам към s-video исхода на видеокартата на компа.
Другият ми въпрос също е свързан с тунерите, какъв тунер ми трябва за да гледам кабелна цифрова тв без приемник, и какав(ако трябва) за приемник на булсатком?
През s-входа не може да се приема HD сигнал - това е само за SD.HD се приема само през HDMI входа
Задължително трябва да е с MPEG4 DVB-T тунер за ефирна а за цифрова кабелна DVB-C и поне 40-42инча Full HD
За видеокартата по добре да се използва VGA входа, но това зависи какъв модел е видеокартата - по новите модели имат и DVI и HDMI
За приемника на Булсат може да използваш Scart, YPbPr или HDMI, в зависимост от това какъв модел ти е приемника - дали е за SD или за HD
Цифрова кабелна може да се гледа през DVB-C , но ще ти трябва и модул което малко обезмисля нещата
Всичко зависи от това какви средства би отделил за телевизора а и не си посочил към кой модел си се ориентирал
__________________
210см руска / SuperJack HARL 18" / Truman PF-1 0.3db / 150см Пещерска / SuperJack HARL 18" / Inverto IDLP-SFLANGE White 0.3db / Inverto Twin White 0.3db / Schwaiger SPI1000.0 / Stab 120 / Inverto Red Twin / SuperJack VBOXII / Moteck VBOXII / Dreambox 920UHD / Dreambox 525HD combo / Dreambox 8000HD PVR / Dreambox 520HD / Dreambox 800SE

Последно редактирано от thunderstorm6 : 30-04-2010 на 02:00
Отговори с цитат
  #3  
Стар 02-05-2010
mg87 mg87 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от thunderstorm6 Вижте мненията
През s-входа не може да се приема HD сигнал - това е само за SD.HD се приема само през HDMI входа
Задължително трябва да е с MPEG4 DVB-T тунер за ефирна а за цифрова кабелна DVB-C и поне 40-42инча Full HD
За видеокартата по добре да се използва VGA входа, но това зависи какъв модел е видеокартата - по новите модели имат и DVI и HDMI
За приемника на Булсат може да използваш Scart, YPbPr или HDMI, в зависимост от това какъв модел ти е приемника - дали е за SD или за HD
Цифрова кабелна може да се гледа през DVB-C , но ще ти трябва и модул което малко обезмисля нещата
Всичко зависи от това какви средства би отделил за телевизора а и не си посочил към кой модел си се ориентирал
Значи ориентирал сам се кам самсунг конкретно този модел http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052330 но предвид цената се замислям и за някакво нео като това например http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09023971...
ше стане ли за гледане на булсатком и филми от компа?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 02-05-2010
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

На твое място не бих се колебал заради цената. Неото, като марка, макар да съм ял, ям и ще продължавам да ям пари от него не е от най-надеждните. Докато е в гаранция добре, после става сложно с поддръжката. Няма части, няма модули и т-н. Като му гледам характристиките на твоето Нео то е HD READY, а Самсунга е FULL HD. Неото има изброени доста простотийки, които са само за бройка. Докато Самсунга има изброени преимущества, които ще са ти от полза за същинското гледане на телевизия. За тези характеристики по-добре дай някой лев отгоре, но си купи нещо, което има наистина екстри и нещо, което след гаранция има поддръжка - стига да не ти гръмне панела. Все пак човек не всяка година си купува LCD за толкова пари.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-05-2010
Аватара на crazyhorse
crazyhorse crazyhorse не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: София
Мнения: 111
Благодари: 22
Получил благодарност:
8 пъти в 5 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Вземи си Philips, аз лично съм много доволен от моя.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-05-2010
Аватара на Оги
Оги Оги не е на линия
дърт пенЦионер
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 151
Благодари: 109
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Жалко, че нямаш малко повече парички.. За LCD само Samsung, ако можеше поне от 6-та серия.5-та на която си се спрял не е лоша също, но вече е морално остаряла- затова и парите и са такива..но пък е FULL HD, което е най-важно. Аз бих избрал Самсунга.
__________________
DB500HD;500s, Triax TD110, Inverto Black Ultra 0.2dB, H-H Strong SRT DM2100, Panasonic TX-P42UT50E
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-05-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Новите модели на самсунг C650 са сред тези, които също оглеждам за нов тв. Техните цени за 37 и 40 инчовите модели са същите като за тези размери на сони EX500.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-05-2010
mg87 mg87 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ех и аз не знам какво искам... днеска гледаг една плазма на самсунг на работата подобна на тази http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052452 и много ми хареса картината а цената не е висока за 42'' , но... плазма... много четох из хорумите че били с кратък живот. В крайна сметка какав е шанса в проценти да ми искара 3-4 години без дефекти :d
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-05-2010
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Ами моята как кара 3-та година без дефект, да чукна на дърво. Е друг е въпроса, че е Панасоник а не някоя пръчка като Самсунг
Отговори с цитат
  #10  
Стар 04-05-2010
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mg87 Вижте мненията
ех и аз не знам какво искам... днеска гледаг една плазма на самсунг на работата подобна на тази http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052452 и много ми хареса картината а цената не е висока за 42'' , но... плазма... много четох из хорумите че били с кратък живот. В крайна сметка какав е шанса в проценти да ми искара 3-4 години без дефекти :d
А какъв е шанса да ти изкара 3-4 години едно LCD? Взимаш 5 години гаранция срещу скромна сума и си готов.
Няма такава статистика коя технология се разваля повече.
Аз лично имах лошия късмет да ми дефектира панела на плазмата 1-2 месеца след като мина гаранцията, но познавам и куп хора с подобен проблем при LCD.
Вече всяка техника се прави да изкара 2-3 години. Затова с тази гаранция /независимо какво купиш/ се застраховаш, че ще го ползваш без притеснения докато остарее морално.
Това за по-късия живот е коментирано вече - по характеристики той вече е 100 000 часа.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на lazarus18 за този полезен пост
thunderstorm6 (05-05-2010), Въйко (04-05-2010), Ники (12-05-2010), Питагор (04-05-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Въпроси, За, Избор, ЛСД, на, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ при избор но телевизор. l33cher ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 19 20-10-2011 14:39
Въпроси за NEXT YE-18500HD свет NEXT 4 05-04-2011 21:32
въпроси,въпроси,въпроси.... вимпел Въпроси и отговори 7 21-01-2010 17:27
Въпроси за ше...нг digital Въпроси и отговори 8 21-11-2008 17:39
Въпроси за приемника ! jumper Въпроси и отговори 4 28-06-2008 16:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.