The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 23-01-2013
омбре омбре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 16
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patzi Вижте мненията
И аз почнах като теб.Антена,втора ,антена мултуфийд и сега съм с мултифийд на захаринеца,НО трябва да свикнеш с надписа лнб няма сигнал.Имам и антена с мотор и друг приемник.На захаринеца не се и сещам вече за други спътници.Вземи каквото решиш но грешката ще си е твоя.
Почти всички от Плевен сме сиромаси ,ама все тарикати
ОК, човече, искам да гледам свободни руски MPEG4 канали, освен немски/френски/испански на Астра-та с наличното оборудване - 2Х60 см чинии, ZHD 200, 4Xдайсек. Целта ми е Intelsat 904, не съм наясно(моля, не спекулирайте) ако сложа HH-мотор дали ще успея по-нататък да избегна излишно "коване" на чинии по покрива за сметка на моторчето. Днес в Булсата ми казаха, че няма проблем да се накове 60 см офсет на 60 Е. Генерално - ако сложа НН-мотор на една солидно укрепена антена, то ще мога да я въртя само вертикално по градуса, на който е фиксирана, т.е. в случая само на 60.0Е. Това е въпроса.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 23-01-2013
Аватара на bodurov
bodurov bodurov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: ПЛОВДИВ
Мнения: 259
Благодари: 102
Получил благодарност:
145 пъти в 74 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от омбре Вижте мненията
ОК, човече, искам да гледам свободни руски MPEG4 канали, освен немски/френски/испански на Астра-та с наличното оборудване - 2Х60 см чинии, ZHD 200, 4Xдайсек. Целта ми е Intelsat 904, не съм наясно(моля, не спекулирайте) ако сложа HH-мотор дали ще успея по-нататък да избегна излишно "коване" на чинии по покрива за сметка на моторчето. Днес в Булсата ми казаха, че няма проблем да се накове 60 см офсет на 60 Е. Генерално - ако сложа НН-мотор на една солидно укрепена антена, то ще мога да я въртя само вертикално по градуса, на който е фиксирана, т.е. в случая само на 60.0Е. Това е въпроса.
Те от Булсат редовно слагат антени към 60Е, та затова знаят. Със 60 см. антена този спътник го забрави просто. Поне 1 м. за стабилен сигнал.

Н-Н моторът мести антената и хоризонтално и вертикално. Ето какво движение описва:

__________________
XTrend ET9200 + Zgemma H7s powered by OpenPli 7.0 and SONY KDL-50W808C

Последно редактирано от bodurov : 23-01-2013 на 22:01
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на bodurov за този полезен пост
омбре (23-01-2013), фолкръм (23-01-2013)
  #43  
Стар 24-01-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от омбре Вижте мненията
ОК, човече, искам да гледам свободни руски MPEG4 канали, освен немски/френски/испански на Астра-та с наличното оборудване - 2Х60 см чинии, ZHD 200, 4Xдайсек. Целта ми е Intelsat 904, не съм наясно(моля, не спекулирайте) ако сложа HH-мотор дали ще успея по-нататък да избегна излишно "коване" на чинии по покрива за сметка на моторчето. Днес в Булсата ми казаха, че няма проблем да се накове 60 см офсет на 60 Е. Генерално - ако сложа НН-мотор на една солидно укрепена антена, то ще мога да я въртя само вертикално по градуса, на който е фиксирана, т.е. в случая само на 60.0Е. Това е въпроса.
твоята работа най-добре е охарактеризирана от покойния Н.Хайтов:
едно е да искаш, друго е да можеш, а съвсем трето и четвърто е да го направиш .

явно ти ще си останеш на първото.
и за да не бъда голословен минавам към моженето, където с тази антенка определено няма да можеш да имаш сигнал в плевен достатъчно силен за да гледаш 60е
евентуално за 75е може да стана за гледане, но там също има на ему , естествено и на шер, но с твоята конфигурация няма как да минеш по-напред от голото желание .
имам впечатление , че питаш , но не ти харесват отговорите
Отговори с цитат
  #44  
Стар 24-01-2013
Аватара на patzi
patzi patzi не е на линия
rossoner
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 858
Благодари: 178
Получил благодарност:
355 пъти в 147 поста
Сваляния: 88
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Градски прави каквото намериш за добре....но ако още не си взел мотор ,вземи по-голям ,че апетита идва с яденето.Или иначе казано "яденето идва с по голяма паница".Колкото по голяма паница толкоз повече ядене.
п.п. И не с грубо към хората от форума.Никой не таи злоба към теб(все пак не са от Плевен-тук сме злобарите), а искат да ти покажат правия път ,по който те са минали, криволичейки по странични пътеки, по които ти си поел.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на patzi за този полезен пост :
омбре (24-01-2013)
  #45  
Стар 24-01-2013
омбре омбре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 16
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нищо лично към никого. В началото попитах съвсем искрено и добронамерено - много добре знам колко(не) разбирам и нямам желание някой да ми казва колко съм тъп. В началото всеки се интересува, нали?
Намерих си междувременно един Триакс 110 мм, но проблема се оказа в приеника. Така че засега ще направя една пауза, докато събера парички. Поздрави на всички от форума и най-вече на отзовалите се.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 24-01-2013
Аватара на patzi
patzi patzi не е на линия
rossoner
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 858
Благодари: 178
Получил благодарност:
355 пъти в 147 поста
Сваляния: 88
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ако няма зададен спътника който търсиш в приемника,може да си въведеш данните за транспондера който търсиш при някой от въведените и не използван от теб спътник
Отговори с цитат
  #47  
Стар 24-01-2013
омбре омбре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 16
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patzi Вижте мненията
ако няма зададен спътника който търсиш в приемника,може да си въведеш данните за транспондера който търсиш при някой от въведените и не използван от теб спътник
Това при ZHD 200 ли? А как става точно? Обещавам да почерпя наистина, щом си от Плевен. Ония специалисти от булсат-а защо не ми го казаха?
Отговори с цитат
  #48  
Стар 24-01-2013
Аватара на patzi
patzi patzi не е на линия
rossoner
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 858
Благодари: 178
Получил благодарност:
355 пъти в 147 поста
Сваляния: 88
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ако искаш да гледаш нещо от 60' ,а го няма в приемника се избира в настройките на приемника примерно спътник 42' и в него си задаваш стойностите на транспондера от 60' който ти трябва,задаваш на дайсека съответния вход и след като запаметиш може да си завъртиш антената към 60' и да си сканираш въведения транспондер.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 24-01-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
350 пъти в 244 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от омбре Вижте мненията
Това при ZHD 200 ли? А как става точно? Обещавам да почерпя наистина, щом си от Плевен. Ония специалисти от булсат-а защо не ми го казаха?
Тиа "специалисти" от булсата им се плаща за определени нормирани работи а напоследък покрай крамолата с босвор тв и да си чешат ташаците.

__________________
Отговори с цитат
  #50  
Стар 24-01-2013
омбре омбре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 16
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patzi Вижте мненията
ако искаш да гледаш нещо от 60' ,а го няма в приемника се избира в настройките на приемника примерно спътник 42' и в него си задаваш стойностите на транспондера от 60' който ти трябва,задаваш на дайсека съответния вход и след като запаметиш може да си завъртиш антената към 60' и да си сканираш въведения транспондер.
Пробвах - възможно е! Patzi, лично ще те почерпя, като завърти машинката. Спокойна нощ на всички.

Последно редактирано от омбре : 24-01-2013 на 23:36
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh, булсат, За, мотор, Позиционер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с мотор или позиционер? nugya МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 06-06-2011 15:13
Проблем с мотор и позиционер PowerTech Георги Банков МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 6 03-04-2011 11:11
Как да настроя Dreambox 500 s за работа с линеен мотор с позиционер opti Въпроси и отговори 1 30-01-2011 20:42
Н-Н мотор има ли нужда от позиционер? raykovski МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 4 09-09-2009 19:43
Предложете ми позиционер+мотор jumper МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 17 30-04-2008 23:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.