The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-02-2011
дботев дботев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране БУЛСАТКОМ СЕ ГАВРИ С ИРДЕТО КЛИЕНТИТЕ СИ

Клиент съм на Булсатком (на кратко БСК) и искам да обобщя как в момента те извиват ръцете на клиенти като мен и се гаврят с тях.
- Пълна дезинформация при промяна на условията по доставяне на услуги/телевизия
- Не етично арогантно отношение към клиентите си
- Отказване на връщане на предплатени такси за неизпълнени услуги
- Изнудване и принуждаване на сключване на дългосрочни договори

Какво всъщност се случва, ще се опитам да обясня по- простичко, не че повечето в този форум не са запознати, ама все пак…

Голямата част от клиентите на БСК са доволни, ползват евтино базово оборудване на фирмата и сключват дългогодишни договори, в което няма нищо лошо.
По-взискателните или по-критичните клиенти в частност и аз не са задоволени с възможностите на приемниците на БСК и закупуват многократно по-скъпо и качествено оборудване от трети независими производители. За да ползват БСК-услугите с независимото си оборудване клиентите получават така наречените декриптиращи Ирдето карти от БСК. Тези Ирдето карти се предлагат от години на пазара от БСК, като заради тази си услуга това БСК от години предава в ефира със съответния тип криптиране /кодиране. Доста клиенти като мен от години ползват такива карти без конкретен обвързващ договор и предплащат за месеци, дори години напред. Лично аз предплащам обикновено за 12 месеца напред.
От няколко дни Булсатком започна поетапно спиране на Ирдето кодирането на своя програмен пакет без каквото и да е предварително осведомяване на клиентите си.
В частност аз съм предплатил до края на месец март, а не мога да гледам една четвърт от програмите, защото просто за тях вече няма Ирдето кодиране.
Смея да твърдя, че има хора, които са закупили Ирдето карти или са предплатили абонамент за такива в последния момент през януари за месеци напред, без да са били осведомени за промените в системата Доста такива постове има в мрежата.
… но сега за мене:
След мое телефонно обаждане до БСК бях изненадващо осведомен, че БСК не предлага вече Ирдето за липсващите програми и че в бъдеще Ирдето ще бъде поетапно спряно. Кога, в какъв срок, как, защо, никой не знае и няма официално становище нито в пресата, нито на страницата, дори и самите служители в офисите не знаят.

Единственото, което трикратно ми беше предложено по време на телефонния ми разговор с Булсатком беше цитирам “Връщате Ирдето картата и получавате наш приемник с друго кодиране с договор за 2 годни”

Сами разбирате че условието бе неприемливо за мене и реших да проверя дали това е истина, ползвайки Скайп съппорт-а на БСК.
Ето я и кореспонденцията (извинявам се за кирилицата):

Dobur Den, Imam Irdeto Karta XXXXXX EGN XXXXXX XXXX.
Imam predplaten paket Premium+HD+HBO do kraja na mart.
Ot 17.02 ne moga da gledam HD, HBO i TV plus zaradi poznatite promeni s IRDETO.
Deklariram che NE zelaja da zamenjam/polzvam oborudvane na BULSATKOM i che NE zelaja da skljuchvam dogovor.
Molja da me usvedomite vazmozno li e da varnete predplatenite taksi za HD, HBO i otchasti za TVplus za ostavastija mesec i polovina.
Molja da me osvedomite za plana po poetapno deak****rane na Irdeto po ostanalite transponderi!
Bi li moglo da se kompensirat otkazanite HD,HBO i TVplus uslugi chrez udalzavane na irdeto abonamenta mi primerno do kraja na mesec april?
Molja za se izvinte za suzdaenoto neudobsvo i za postavnjaneto v nevidenie pred svarshen fakt!
Blagodarja vi za otgovora predvaritelno.

[19.02.2011 22:23:12] Bulsatcom says: здравейте!това е решение на ръководството вече да не се поддържат теэи карти!!!ако желаете връщате картата в наш офис и ви се предоставя приемник-наш със карта!друг вариант няма!!!не може да ви се върнат месечните суми!няма как да ви осведомим за деактивирането на картите!!скоро няма да може да гледате с нея!!предоставя ви се вариант за наш приемник с карта!!!вие решавате дали желаете или не!!!няма компенсация и не може да се удължи ирдето абонамента!!!!!
[19.02.2011 22:24:19] Bulsatcom says: не сме създали неудобство такова е решението на ръководството
[19.02.2011 22:24:22] Bulsatcom says: предоставя ви се наш приемник!!!!!!!!!!!!!
[19.02.2011 22:24:29] Bulsatcom says: това е
[19.02.2011 22:25:02] Bulsatcom says: лека вечер!!!!!!!!!!!!!

Писах и във форума на БУЛСАТКОМ. Бях дота яадосан:

.....
Това е просто поливане със студена вода!
Голямото прецакване!!!!
Мерси много!!!!
Гледам с мултимедия компютър от минимум 2 години ...,тoва 4 Тунера, само 1 Ирдето Карта, ДВБвюер, тайм шифт, превъртане, записване, интернет, скайп, музика, картина в картина, дистанционно за всичко споменато и какво ли още не... Хоби ми е тва.
Мога да записвам 3 кодирани и да гледам едновремменно четвърта кодирана програма, само една ирдето карта.
Над 2500 лева съм инвестирал и сумати безсънни нощи и никога не съм предполагал, че ще спрат ирдето!!!!!
Какво да го правя тоя новия приемник като го взема и си върна ирдето картата?????
Това е все едно вече да няма нафта за мерцедеса ми и да ме карат да си върна нафтата от резервоара срещу трабант та да мога да карам на бензин!?!?!?!
Булкрипт картите не вървят с комън интерфейс, а само с баничарски приемник!!!!!!
Заради заветното идрето избрах Булсатком преди години. С това ме спечелиха като клиент.
Плaщам си като поп от минимум 4 години на предплатено за 12 месеца напред без да имам договор. Иммам платен ХД пакет от поне 1 година и абонамент до края на март. Обаждам се днес и ги питам, що ми спряхте ХД пакета и ТВ плюс. Отговор цитирам 3 пъти го повториха :"Връщате картата и получавате приемник с нова карта с догвор за 2 години". Нема що!
Отиде ми религията заради тая простотия с ирдетото....
Скъпи БУЛСАТКОМ, много ми е интересно какво повече от това дето го ИМАХ и РАБОТЕШЕ ще ми предлoжете сега с новите ВИ модификации???

А давидим някой ще отговори ли сериозно, или постът ми ще бъде изтрит




Единственото, което стана е че бях премахнат (баннат) от форума и част от постовете (не и по-горния) бяха изтрити. Напълно логично, нали?

Надявам се да не съм единствения потърпевш, който се оплаква и да има последствия за Булсатком. Не ми е до парите. Единственото, което искам е да се подобри за в бъдеще обслужването и отношението на клиентите, Считам, че за да стане това Булсатком трябва да си понесат съответните последствия.

Има ли съмишленици?
Дайте да направим нещо ей!

Последно редактирано от дботев : 20-02-2011 на 18:06
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на дботев за този полезен пост
krasi1970 (20-02-2011), kraykov (20-02-2011), slavko (21-02-2011), бени1961 (20-02-2011), деректора (21-02-2011), здравко1 (21-02-2011), любоянев (21-02-2011), Термо (21-02-2011)
  #2  
Стар 20-02-2011
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дботев Вижте мненията
...
Не се пали и се въоръжи с търпение ако ти е толкова важен БСК ... останалото -
Цитирай:
- Пълна дезинформация при промяна на условията по доставяне на услуги/телевизия
- Не етично арогантно отношение към клиентите си
- Отказване на връщане на предплатени такси за неизпълнени услуги
- Изнудване и принуждаване на сключване на дългосрочни договори
- всички го знаем (само Вито се прави, че не е така) или поне всеки го тълкува както му е удобно ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!

Последно редактирано от hajduk : 20-02-2011 на 18:00
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-02-2011
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Angry

Това, че сте баннат от форума е красноречиво и означава само едно- не Ви желаят като клиент, както и много други като вас. Решението е Съд и никакво плащане на сметки към горепосочения оператор. Това с договора за две години е нелепо.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-02-2011
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Гадна ''змиорка''са готвили още от 2-3 месеца,като се обаждали на притежателите на Ирдето карти по телефоните да сключват договори.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-02-2011
Nicks1 Nicks1 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 288
Благодари: 17
Получил благодарност:
75 пъти в 52 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това с договорите всеки си тълкува както си иска. Преди една седмица смених Ирдетото с техен приемник само с протокол, без да подписвам никакъв договор. Опитиха се да ми обяснят, че трябва да подпиша за 12 месеца. Но след повишаване на тон от моя страна и разговор с вишестоящ, всичко си дойде на мястото.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-02-2011
DIMCHO DIMCHO е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 484
Благодари: 8
Получил благодарност:
241 пъти в 150 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"Единственото, което трикратно ми беше предложено по време на телефонния ми разговор с Булсатком беше цитирам “Връщате Ирдето картата и получавате наш приемник с друго кодиране с договор за 2 годни”
дботев-това с договора не е вярно,връщаш картата и получаваш обратно приемник и карта със същия абонамент за който ти е платено ирдето.
Кой какво е казал, явно не е в час,лично ги сменям картите за приемници.
__________________
САТ-TV Стара Загора
0888 45 76 90 , 042 68 08 15
ICQ 52330474
Skype dimcho_64
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на DIMCHO за този полезен пост :
Хишникът (21-02-2011)
  #7  
Стар 20-02-2011
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nicks1 Вижте мненията
Но след повишаване на тон от моя страна и разговор с вишестоящ, всичко си дойде на мястото.
Повишаването на тон ще го измисля, но разговора с вишестоящ ако можем го уредим!
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20-02-2011
дботев дботев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Между другото аз колкото съм ядосан, токова и ги разбирам.
Ирдетото е хакнато, губят пари, ама защо като предприемат нещо, не го правят, както трябва, а се гаврят?
Има си пазарна етика и отношение към клиента.
Няма никаква прозрачност, не казват нищо. Поставят те пред свършен факт...
за това ме е яд.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20-02-2011
дботев дботев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Димчо, може би си прав, ама както виждаш аз и не бия натам. Приемника така и не ми върши работа. Вече даже си имам един дето работи, втори не ми трябва.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20-02-2011
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Най-интересното е че висшестоящия нещо е недостижим. Дори и в Централния офис в София не дават инфо,а те препращат към други офиси.
Е това е гадното на цялата ситуация. Най-лошото е задължението с нов договор.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Булсатком, гаври, ирдето, клиентите, се, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ирдето карта на булсатком sinchan ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 18 03-03-2011 10:15
ТВ7 се гаври с Бареков Джак Дъра-Бъра 1 28-09-2010 17:23
Карта ирдето христо296 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 7 09-09-2010 23:10
карти ирдето пиитком ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 6 18-08-2010 20:16
Да се взима ли Ирдето Питагор Въпроси и отговори 11 22-02-2010 02:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.