The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-10-2010
драго1 драго1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 78
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 94
Ъплоуди: 0
По подразбиране мотор на 60 см Булсатска антена

Искам предварително да се извиня на тези,които са по-навътре в
нещата и на които въпроса ми ще се стори глупав, но не всички знаем всичко,така че моля за малко повече информация.
Имам операторска антена на Булсатком-60 см.
Искам евентуално да и сложа мотор.
Та въпросите ми са следните:
1.Изобщо подходяща ли е тази антена за тази операция?
2.Дължината на кабела определяща ли е и ако да,до колко метра може да се
ползва безпроблемно?
3.Стандартният булсатски конвертор подходящ ли е, или ми трябва нов?
Така,да уточня, че това е временно решение, докато се сдобия с нормална
антена, така че, очаквам и евентуални предложевния за марки мотори,с цена, съответстваща на антената.
Не искам да ми препоръчвате някакви супер марки-трябва ми нещо по-евтино, което да изкара не повече от година.Така или иначе,догодина ще сменям всичко.
На отзовалите се-благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-10-2010
Аватара на черните ягуари
черните ягуари черните ягуари е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 517
Благодари: 156
Получил благодарност:
54 пъти в 40 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от драго1 Вижте мненията
Искам предварително да се извиня на тези,които са по-навътре в
нещата и на които въпроса ми ще се стори глупав, но не всички знаем всичко,така че моля за малко повече информация.
Имам операторска антена на Булсатком-60 см.
Искам евентуално да и сложа мотор.
Та въпросите ми са следните:
1.Изобщо подходяща ли е тази антена за тази операция?
2.Дължината на кабела определяща ли е и ако да,до колко метра може да се
ползва безпроблемно?
3.Стандартният булсатски конвертор подходящ ли е, или ми трябва нов?
Така,да уточня, че това е временно решение, докато се сдобия с нормална
антена, така че, очаквам и евентуални предложевния за марки мотори,с цена, съответстваща на антената.
Не искам да ми препоръчвате някакви супер марки-трябва ми нещо по-евтино, което да изкара не повече от година.Така или иначе,догодина ще сменям всичко.
На отзовалите се-благодаря предварително!
А с какъв приемник ще въртиш мотора
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-10-2010
драго1 драго1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 78
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 94
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Арива 100 Е.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-10-2010
Аватара на Оги
Оги Оги не е на линия
дърт пенЦионер
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 151
Благодари: 109
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране моторизирана антена

Колега, с една дума: апетита идва с яденето... Ще видиш оборудването в подписа ми и пак не ми стига..Да, става булсатската антена, но е безпредметно да слагаш на нея мотор, защото няма да хванеш това, което примерно хваща една 120 см. антена. Да и GT конвертора на була е 0.2дБ , не е лош, но примерно инверто ултра блек серията също се държи добре за ХД програми.Да - определяща е дължината на кабела и неговото качество. Минеш ли над 10-15 м. дължина, ориентирай се към по-скъпите. Освен, ако не искаш да се учиш как се настройва моторизирана антена, по-добре си вземи или Триакс ТД110, или Текател120, с един мотор Оптикум3800, конвертор Inverto Ultra Black примерно, че да си заслужава хамалогията по настройката на мотора.Достойно за търсене е и на другия фронт - на параболите с линеен мотор и позиционер, особено 2.10-2.40 м.
__________________
DB500HD;500s, Triax TD110, Inverto Black Ultra 0.2dB, H-H Strong SRT DM2100, Panasonic TX-P42UT50E

Последно редактирано от Оги : 08-10-2010 на 15:56
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-10-2010
драго1 драго1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 78
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 94
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Оги Вижте мненията
Колега, с една дума: апетита идва с яденето... Ще видиш оборудването в подписа ми и пак не ми стига..Да, става булсатската антена, но е безпредметно да слагаш на нея мотор, защото няма да хванеш това, което примерно хваща една 120 см. антена. Да и GT конвертора на була е 0.2дБ , не е лош, но примерно инверто ултра блек серията също се държи добре за ХД програми.Да - определяща е дължината на кабела и неговото качество. Минеш ли над 10-15 м. дължина, ориентирай се към по-скъпите. Освен, ако не искаш да се учиш как се настройва моторизирана антена, по-добре си вземи или Триакс ТД110, или Текател120, с един мотор Оптикум3800, конвертор Inverto Ultra Black примерно, че да си заслужава хамалогията по настройката на мотора.Достойно за търсене е и на другия фронт - на параболите с линеен мотор и позиционер, особено 2.10-2.40 м.
Да, така е.Прав си,спор няма.
Обаче тук работата е друга-просто сега нямам финансова възможност,
та търся някаква алтернатива-по-евтина, разбира се, а за нататък ще мислим.
Разстоянието от антената до приемника е около 20 м.По малко няма как.Но не разбрах, по-скъп, какво-кабел, или мотор.Ако е второто, дали е възможно да ми препоръчаш марка?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-10-2010
Аватара на Оги
Оги Оги не е на линия
дърт пенЦионер
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 151
Благодари: 109
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от драго1 Вижте мненията
Да, така е.Прав си,спор няма.
Обаче тук работата е друга-просто сега нямам финансова възможност,
та търся някаква алтернатива-по-евтина, разбира се, а за нататък ще мислим.
Разстоянието от антената до приемника е около 20 м.По малко няма как.Но не разбрах, по-скъп, какво-кабел, или мотор.Ако е второто, дали е възможно да ми препоръчаш марка?
Имах в предвид кабела за по-скъпото.20 м. не е чак толкова голямо разстояние. Другото съм ти го написал
__________________
DB500HD;500s, Triax TD110, Inverto Black Ultra 0.2dB, H-H Strong SRT DM2100, Panasonic TX-P42UT50E
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-10-2010
martinakis martinakis не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 571
Благодари: 78
Получил благодарност:
62 пъти в 42 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Да ти кажа и мойта първа моторизирана антена беше на булсат.
Става да се гледат доста канали от 13 е , на мен в началото ми трябваше за някоя немска телевизия,има доста свободи програми.
Ще ти препоръчм обаче да си вземеш по-хубав мотор ,който става за по-големи антени ,защото след време най вероятно ще вземеш по-голяма и няма да има нужда да копуваш и нов мотор.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-10-2010
драго1 драго1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 78
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 94
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от martinakis Вижте мненията
Да ти кажа и мойта първа моторизирана антена беше на булсат.
Става да се гледат доста канали от 13 е , на мен в началото ми трябваше за някоя немска телевизия,има доста свободи програми.
Ще ти препоръчм обаче да си вземеш по-хубав мотор ,който става за по-големи антени ,защото след време най вероятно ще вземеш по-голяма и няма да има нужда да копуваш и нов мотор.
Точно това ми беше идеята.
Стигат ми няколко сателита- 13,16,може би 19.
Каквото излезе.Не съм максималист.
Само не разбрах,или по-точно не знам кой е този по-скъп кабел.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 08-10-2010
Аватара на shemetcho
shemetcho shemetcho не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Димитровград
Мнения: 280
Благодари: 134
Получил благодарност:
68 пъти в 41 поста
Сваляния: 259
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Вземи си български кабел, цената му на дребно е около 80ст./м. Китайските кабели са по 20-30ст./м но не ти ги препоръчвам за над 15 м
Отговори с цитат
  #10  
Стар 08-10-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Слушай сега... щом кабела ще ти е 20м. дължина си вземи такъв какъвто ти изпадне. Лично съм си правил експерименти една неделя от сутринта до обяд тествах няколко кабела на няколко транспондера и накрая се оказа, че един от евтините работи по-добре от един от скъпите, а дължината беше 25-30м. Така, че кабела ти е ама най-малкия проблем.
Няма лошо да си сложиш антенКата на булсат на мотор, просто ще можеш да гледаш само силните спътници, но това хич не е малко. Насочи се към този мотор дават го за антени до 150см. така след време няма да имаш проблем да сложиш голяма тава на него. Аз лично ползвам по-евтин мотор с голяма тава и още не се е развалил така, че не му мисли много... разликата между евтиния и този който ти посочих е 15лв.
Конвертора на булсат не е лош даже си е добър за парите които струва, а за силните спътници които мислиш да гледаш грам не си заслужава да слагаш скъп конвертор. Запази си го за по-голямата тава, няма какво повече да разпитваш отивай купувай и действай, че времето се разваля

EDIT: Добавям няколко снимки на два различни кабела, единия скъп другия евтин... казвам ви, че бачкат еднакво а евтиния е български или поне е написан български сайт на него, купувам го за 0,33лв за метър.




Последно редактирано от Ooo_Pepi : 08-10-2010 на 18:27
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
60, антена, булсатска, мотор, на, см


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ за настройка на Антена с H-H мотор данаил Монтаж и настройка на антени 22 17-01-2011 04:06
Монтаж и настройка на офсетна антена с мотор Крал Артур САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 5 10-10-2009 21:57
Проблем - офестова антена с мотор Anthony Монтаж и настройка на антени 12 15-07-2009 09:46
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel Въпроси и отговори 8 09-02-2009 19:32
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 17:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.