The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-05-2016
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с Близу

Привет на всички,
Търсих да се хвана за друга тема, но не намерих, та понеже иде реч за Близу:
Прави ми впечатление, че и на фабричния им приемник и на моя си (вояджера) като извадя коаксиалния кабел и го върна обратно излизат искри като се опре оплетката с буксата на приемниците. При смяна на Ф конектор като пипна и жилото по средата направо си бие ток.
И двата кабела идват от поставен от тях 4-ка сплитер, като на неговия вход има филтър (или разделител не съм компетентен). На 3тия изход е вързан техен кабелен модем за интернет.
Това с "пецкането" мога ли аз да го отстраня или да си ги викам тях?
Благодарско предварително.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2

Последно редактирано от Мартинския : 30-05-2016 на 15:29
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-05-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Уточни дали това на входа е галваничен разделител и тогава ще коментираме. Ако на входа имаш галваник, вероятно някой телевизор или друга техника, свързана за телевизор/приемник, не е занулена, което може да е сериозен проблем.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-05-2016
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така, одеве писах малко наизуст, а сега погледнах всичко и схемата е следната:
Кабелът от прозореца, после двоен сплитер като единия изход отива директно към модема - cisco някакво, другия през галваник "Deltaline" HPF-80 отива в троен сплитер. Изход 1 отива към приемника на Близу - онези черните HD. Към луупа на приемника е вързано старо аналогово CRT, което се гледа рядко и е стенд-бай. Изход 2 отива към двоен сплитер, като на единия му изход е Вояджера (на който се гледа и DVB-S), а другия в аналогов вход на LCD телевизор, който се гледа малко и е в стенд-бай. Извод 3 отива към аналогово CRT което пак е в стенд-бай. Разменял съм ги, но файда няма. Проверил съм също така всички Ф конектори да не окъсяват мустачки.

Към изводите за аудио на приемника на близу има вързан усилвател, който е стенд бай. Към изводите за аудио на Вояджера има вързана 2+1 активна аудио система Logitech.

Като се замисля доста неща са навързани. Хрумва ми да оставя само приемника на близу да разкача от него луупа и усилвателя и да видя дали ще искри - така със сигурност е от тях. От време на време се случва да пада драстично сигнала и на тяхния приемник да изпише "няма сигнал", особено на високите честоти, после от самосебеси се оправя. Вояджера спрямо тяхния показва много по-високи нива на сигнал и качество, но май това е нормално.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2

Последно редактирано от Мартинския : 30-05-2016 на 22:07
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-05-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Deltaline HPF е филтър, а не галваник. Тоест - купуваш си един галваник, слагаш го преди входния сплитер, който дели за модем и ТВ и би трябвали проблемът да е решен.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30-05-2016
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много мерсаж!
Този дебел филтър прочетох за какво е, но очевидно ми трябва другото, а то липсва в цялата схема
Препоръки за модел?
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30-05-2016
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 984
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

HPF-80 ми звучи като хай-пас-филтър и правилно е свързан, за да не може обратния канал на модема да хвърля бози към телевизорите. Съдейки по описанието май няма галванично разделяне.
Първия заподозрян ЦРТ, но започни с разкачане на входа към сплитера. Причината може и да е прозаична от скапан турски разклонител и стигнеш до варианта да заземяваш кабеларката през монтаж на сателитка /ако има такава/.
П.С. виждам колегата е обяснил. За марка??? Не знам какво е актуално. При мен е Flomatik и навремето Евротур/ЕстНет ги слагаха безплатно заедно с филтрите за решаване на подобни проблеми
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 30-05-2016 на 22:42
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30-05-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Точно това е. Hi Pass Filter. Той да си стои. Общо взето ако не помага, то и не пречи. CRT-то може лесно да го провери, като го махне изцяло от схемата и пак разкачи F-конектора. Убеден съм, обаче, че пак ще искри. Слагаш галваник и спи града. За модел... Хвани някой то Близу и поискай един Teleste, читави са. А другия вариант е да ги викнеш и да изискаш да сложат.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30-05-2016
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точно тази марка са и двата сплитера поставени от тях, но странно защо не са сложили и май най-важното ок, ще взема и ще споделя резултата.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31-05-2016
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,173
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз преди време си бях купил един flomatik gis-04, не помня колко, но беше около десетина лева преди години, върши работа. След време идваха близалките да правят нещо и ми сложиха още един, преди моя защото не знаеха за него. Ако им обясниш, ще ти сложат без пари, стига да разбират. С тия искри и статично електричество можеш да си докараш големи ядове, горил съм звукови карти така, други хора са горили дънни платки, телевизори и тн. Взимай мерки докато е време. Другия вариант е да заземяваш, както беше казал някой по-нагоре. Също е доста удачно, но така ще е по-лесно.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31-05-2016
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 984
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Общо взето ако не помага, то и не пречи.
Помага, защото висшите хармоници на обратния канал от модемите може да внесат много смущения особено при ниските по честота канали. Макар и в по-малка степен при висящите простори има вероятност да влезнат и смущения от най-различни радиоизточници.
Относно заземяване и зануляване е задължително да се направи правилно, но точно поради тази причина може да възникне потенциална разлика между земята в апартамента и коаксиалната мрежа на кабеларката, както най-вероятно се получава в случая. За да се преодолее този проблем както се спомена - галваничния разделител е задължителен. Между другото моят също е Flomatik, но модел GIS-01 .
Но ако се изолира входа на сплитера и продължава да има проблем, трябва да се търси локално. Има вероятност кондензаторите на тунера на CRT-то да са пробили и да връща напрежение в локалната част, но също така може и да идва от някое CRT от комшиите. Навремето във форума на Евротур някой разправяше за случай със стар Рубин който връща напрежение през няколко усилвателя назад по веригата! Галваничния разделител би решил подобен проблем.
__________________

Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Близу, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честоти на Близу чичо михо КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 1 03-12-2014 18:13
Карта на Близу Tzviatko ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 6 10-02-2014 12:06
Отказ от Близу кокович ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 26 12-01-2013 08:56
Телефони на Близу viktor ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 1 09-06-2012 16:34
СМС тормоз от близу АТАНАС15 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 12 29-03-2012 10:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.