The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > IPBOX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 10-11-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Специално моя HDMI кабел който си купих е на Хама - Германия и струва 56лв, имаше също позлатен от 19лв, но избрах по скъпия, тъй като компромис с качеството точно в High Definition не правя !
Ако си мислиш, че има каквато и да е разлика между двата кабела много се лъжеш.
Качествен HDMI кабел, на който може с просто око да се види разлика и то на екран 50-60 инча струва около 200 лв/метъра, че и повече.
Всичко надолу като цена е все едно какво ще вземеш. Просто при по-евтините риска от това да е дефектен е малко по-голям.
Идеята ми е да не се изхвърляте с HDMI Кабелите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на lazarus18 за този полезен пост :
sarivano (19-12-2010)
  #22  
Стар 10-11-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Затова моя HDMI-кабел, който свързва компютъра с телевизора е за 20 лв. Виж, кабелите за музиката ми са от безокисна мед и са по-скъпички...
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10-11-2008
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,737
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,655 пъти в 2,341 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Цитирай:
Първоначално написано от hank87
Ако следваме тази логика, то IPbox 900 трябваше да е предпочитан пред ДМ800 заради по-ниската си цена, но явно не е.
Човече, ти не с ли разбрал, че в България хората масово робуват на определени марки! Не знам дали си чувал каква е българската мечта! Ако не си то тя е: Колата да ти е немска и телефона да ти е Нокия :lol: Затова че какво е предпочитано тук хих, ама хич не е мерило. А за IPBox и DM800 е нормално засега повечето хора да се ориентират към кибритената кутийка,просто защото като софт е по-поддържан и ако не си навътре в нещата ще ти е по-лесно да се оправиш с DM800. Особено пък като стане и въпрос за тази прехвалена бъгава Енигма. Обаче това няма да продължи вечно, ето чува се все по-сериозно за Енигма на IPBox, да видим сега и AZBox какво ще представлява, дали ще се поддържа добре софтуерно, защото като цена ще удари доста сериозно, особено по дриймовете
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10-11-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Тцветане, не си никак прав! Вярно че има хора, които робуват на марки но сред тях са и такива, които са притежатели на приемници различни от Дриймбокса. А и не всички хора са "роби" на марките! Аз не си взех DM800 защото съм луд фен на Дрийм Мултимедия, ами защото той е най-доброто в момента на пазара! Нека напишат енигмата на IPbox-a (айде теглете - тази вечер има официален релийз от Сиф тийм) и нека видим нейните бъгове.
А относно "кибритената кутийка", много хора ще предпочетат Дриймбокс именно защото е такъв - малък и красив (да не кажа секси) сателитен приемник! В сравнение с него IPbox 900 прилича видеорекордер от началото на 80-те - и по габарити го докарва.
PS. Аз съм за това да има няколко конкуриращи се марки на пазара с добра софтуерна подръжка и съпоставими по качества продукти, за да няма монопол и да има конкуренция в цените!
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
sarivano (19-12-2010)
  #25  
Стар 11-11-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Момчи - по принцип съм съгласен с теб че софтуерната поддръжка е ужасно важна! Може би едно от най - важните неща. За съжаление обаче не мога да се съглася по въпроса за марките... Тъжната истина е че :
Българина МАСОВО робува на марки и е готов да гладува ама да си купи най-скъпия GSM, телевизор или сателитен приемник! :? Тъжно... Знаеш ли колко хора познавам които ходят с нокия за над 1000 лв, а имат заеми по 20 бона и нагоре и си броят стотинките в магазина ! Хора дето реват че нямат пари кафе да си купят и се чудят как да изкарат до заплата, се юрнаха да си купуват парфюми над 100 лв, и костюми по 600 и отгоре лева при откриването на Мола в Стара Загора.
На тва му викам българска ПРОСТОТИЯ! Ама май ни е национална черта! Убеден съм че ОГРОМЕН процент от хората които си купуват DM го купуват само защото са чули че е най - доброто (нямам предвид теб) а не защото има добра софтуерна поддръжка или нещо друго.
Аде със здраве на всички!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11-11-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

аз бих се съгласил със всичките вас само когато става въпрос за приемници от най-висок клас - просто защото избора е силно ограничен.Нещата стават други когато се разгледат всички остнали "обикновенни" приемници дето разликите са минимални, а цените и функциите им са почти еднакви,тука не влизат старите и елементарни приемници от първите.
А относно Нокия дето се споменаваше - всичко зависи от съотношение цена/възможности.Да вземем например една 6120с ,за 280лв получавате съвременен смартфон с толко много възможности,че и тия дето ги няма можете да си ги инсталирате.Тези неща ги казвам от личен опит с приятели дето си купиха различни модели и доста скъпи и после "...ама що не може това,що не става онова...?
Та идеята на цялата тирада до тук ми е ,че има и трети хора които хем си преценяват възможностите хем купуват неща дето ще им вършат почти същата работа като скъпите стоки
Отговори с цитат
  #27  
Стар 11-11-2008
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,737
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,655 пъти в 2,341 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow
А относно Нокия дето се споменаваше - всичко зависи от съотношение цена/възможности.Да вземем например една 6120с ,за 280лв получавате съвременен смартфон с толко много възможности,че и тия дето ги няма можете да си ги инсталирате.Тези неща ги казвам от личен опит с приятели дето си купиха различни модели и доста скъпи и после "...ама що не може това,що не става онова...?
Колега, просто го подхвърлих като желание на българина. Пък и хайде да не отваряме приказка за Нокия, защото много неща са им минали през главата с тази марка и хубавите са много по-малко от лошите :? И повярвай, може да ми имаш доверие когато говорим за мобилни комуникации, защото работя в тази сфера почти 10 години
Отговори с цитат
  #28  
Стар 17-12-2010
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Случайно попаднах тук ,приятел който се интересува ot ipbox , та питам сега тея дет го плюеха по горе ,и сега ли са на това мнение ?
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #29  
Стар 18-12-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лично мнение - според мен IPBOX отдавна се доказа като добър избор. Особено след излизането на последните DGS базирани имиджи, сайтът denktent.com, който е изворът за инфо за тези приемници буквално замря. Всеки си гледа ТВ и чат пат поглежда и драсва по някой ред, колкото да си спомни, че е имало такъв сайт След последните новини на братушките, че са си стиснали ръцете с производителите за сорс на драйвери и т.н. очаквам да изригнат още по-силно и дано скоро да се наложи да си пусна Пуканката на пазара
IPBOX HD серията са прекрасни приемници. А с последните имиджи се замисли и за по-малкия модел - 91ХД, който вече има таймшифт на USB флашка (боднал съм му една 8ГБ и ми стига за 3 часа HD съдържание) )
Едно време, когато го купувах, мой приятел си взема 910. Много се чудехме, дали да е АЗБокс или ИПБокс, щото по едно време много спореха един срещу друг, а ДМ800ХД беше = 91ХД * 2. Добре, че избрахме ИПБокс
Аз съм много хепи с моя и мисля скоро да му подаря някой 47" или 50" телевизор, че сега го мъча на една 32-ка
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18-12-2010
blinderix blinderix не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 122
Благодари: 76
Получил благодарност:
17 пъти в 16 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Лично мнение - според мен IPBOX отдавна се доказа като добър избор. Особено след излизането на последните DGS базирани имиджи, сайтът denktent.com, който е изворът за инфо за тези приемници буквално замря. Всеки си гледа ТВ и чат пат поглежда и драсва по някой ред, колкото да си спомни, че е имало такъв сайт След последните новини на братушките, че са си стиснали ръцете с производителите за сорс на драйвери и т.н. очаквам да изригнат още по-силно и дано скоро да се наложи да си пусна Пуканката на пазара
IPBOX HD серията са прекрасни приемници. А с последните имиджи се замисли и за по-малкия модел - 91ХД, който вече има таймшифт на USB флашка (боднал съм му една 8ГБ и ми стига за 3 часа HD съдържание) )
Едно време, когато го купувах, мой приятел си взема 910. Много се чудехме, дали да е АЗБокс или ИПБокс, щото по едно време много спореха един срещу друг, а ДМ800ХД беше = 91ХД * 2. Добре, че избрахме ИПБокс
Аз съм много хепи с моя и мисля скоро да му подаря някой 47" или 50" телевизор, че сега го мъча на една 32-ка
OK, завиждам! Имам 900ХД, който го мъча с всякакви имиджи, но на DGS, ме дразнеха бавните менюта, затова слагах всякакви сифтийм и други, които толкова забиваха, че ми умираше ентусиазЪмЪ за гледане на ТВ. Приемника го имам откакто свърши олимпиадата. Изгледах световното на ХД и бях супер доволен от факта. Но забиванията ме сбъркваха. Преди месец взех китаец 800ХД и не съм го пипал. Менютата са му бавни според моите разбирания, но не е забил 1 път. Гледам ТВ. Свикнах на бавни менюта, затова вече искам имидж, който да не забива и да вади хубава картина (защото попаднах и на имиджи където е адско мазало картината). Моля, препоръчай стабилен имидж, че приемника прашасва, а ми е жал, а проектора него чака. И бърза подсказка за инсталиране на мгкамд. Благодаря!
__________________
2x IpBox 200S, IpBox 900HD, DM800PVR Clone, Triax TD88 36E MTI Dual, 85cm 39E+Quad GS, Tecatel 100 - 9E-13E-19,2E 3x Inverto Red Quad, SKY-SAT 100 - 23,5E 28,2E 2xInverto Red Quad (10x to Pepi)
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
910, ab, hd, ipbox, pvr, впечетления, от, Първи


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Първи стъпки с Dreambox 500 Jivko Уроци и съвети за начинаещи 48 18-09-2015 10:34
Първи HD мач от Холандия Стоян СПОРТ 4 31-10-2010 17:48
VU+ DUO - Първи впечатления Anthony VU+ 40 10-07-2010 23:49
Първи сняг, първи проблем Anthony Въпроси и отговори 79 18-03-2009 23:59
IPBOX 422 първи впечатления sky AB Com / DG Station 1 18-10-2008 21:26


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.