The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 11-12-2013
Аватара на z.dedov
z.dedov z.dedov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: София
Мнения: 465
Благодари: 572
Получил благодарност:
275 пъти в 132 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Няма такова чудо "енергоспестяващо" както и няма кола която харчи малко тя харчи толкова, колкото я настъпваш
Защото иначе някой ще стане носител на Нобелова награда за нови открития в физиката
__________________
Vu+ Solo 2, Dreambox 800HD SE, Dreambox 800HD - Triax110+Inverto Black Ultra+Strong SG2100 + 140 см. Парабола Пещера +Inverto Black Pro, multifeed -> Triax88,Triax78,Especta120,MicroSatex80 (13E,16E,19E,23.5E,28.2E,36E,39E) Diseq EMP CENTAURI S8 x2
Отговори с цитат
  #42  
Стар 11-12-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Проточния бойлер е решение за двама души и то през лятото. През зимата водата е по-студена и мен лично не ме удовлетворява. Явор не вярва, но постепенно, като влагаш в такива иновации, които малко по малко ти спестяват от сметката. Като се обърнеш и станала разлика от 30 лева по-малко. За това соларните системи за загряване на бойлер са прекрасно решение за това, особенно ако както каза Явор се къпят по два пъти на ден лятото. За обикновенния човек инвестицията е скъпа, но се избива за 2-3 години. По много хотели и вили по морето има такива панели. На времето, когато можеха да крадът ток не им пукаше, сега обаче ако работят бойлерите нон стоп къде ще им излезе сметката.Турстите искат да могат да се изкъпят като се върнат от плажа. Моята система ще ми излезе около 2000 лева за 120 литров бойлер и то като се има в предвид, че ще купувам скъпа батерия за тераса, която струва 1300 лв. Тръби, помпа, електроника и прочие и всичко си вдига, но когато се прави по-малко не се усеща кога си дал парите. Е вярно че сам си го правя иначе заварките на медните тръби са скъпи, а при колектор Heat Pipe не става с друго. През лятото ако не се използва водата става лошо. Но ако човек има възможност може да сложи 2 платна на покрива и да си кара кефа лятото. Зимата едно котле и всичко в къщи хем се топли хем и бойлера ти бойлер. Засичал съм всички уреди из къщи дето стоят на стенбай ми горят по 5 лева на месец ток. С малко рационализации може и тези 5 лева да не им давам на енергомонополистите. А иначе хитринки дори и да са 25 годишни и дребни за спестяване си има много. Крайният резултат обаче като се понатрупа със сигурност е намаляне на сметката и то реално, а не като тия мишоци дето ги продават и заблуждават хората.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 11-12-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

И накрая като се скапе нещо по колата, и ето ти спестените 30-100 лв за ремонт.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 11-12-2013
Аватара на стефмат
стефмат стефмат не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Местоположение: Габрово
Мнения: 83
Благодари: 176
Получил благодарност:
14 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Проточния бойлер е решение за двама души и то през лятото. През зимата водата е по-студена и мен лично не ме удовлетворява. Явор не вярва, но постепенно, като влагаш в такива иновации, които малко по малко ти спестяват от сметката. Като се обърнеш и станала разлика от 30 лева по-малко. За това соларните системи за загряване на бойлер са прекрасно решение за това, особенно ако както каза Явор се къпят по два пъти на ден лятото. За обикновенния човек инвестицията е скъпа, но се избива за 2-3 години. По много хотели и вили по морето има такива панели. На времето, когато можеха да крадът ток не им пукаше, сега обаче ако работят бойлерите нон стоп къде ще им излезе сметката.Турстите искат да могат да се изкъпят като се върнат от плажа. Моята система ще ми излезе около 2000 лева за 120 литров бойлер и то като се има в предвид, че ще купувам скъпа батерия за тераса, която струва 1300 лв. Тръби, помпа, електроника и прочие и всичко си вдига, но когато се прави по-малко не се усеща кога си дал парите. Е вярно че сам си го правя иначе заварките на медните тръби са скъпи, а при колектор Heat Pipe не става с друго. През лятото ако не се използва водата става лошо. Но ако човек има възможност може да сложи 2 платна на покрива и да си кара кефа лятото. Зимата едно котле и всичко в къщи хем се топли хем и бойлера ти бойлер. Засичал съм всички уреди из къщи дето стоят на стенбай ми горят по 5 лева на месец ток. С малко рационализации може и тези 5 лева да не им давам на енергомонополистите. А иначе хитринки дори и да са 25 годишни и дребни за спестяване си има много. Крайният резултат обаче като се понатрупа със сигурност е намаляне на сметката и то реално, а не като тия мишоци дето ги продават и заблуждават хората.
Aз от 25 години ползвам проточен на Сименс трифазен харчи на полвина
Отговори с цитат
  #45  
Стар 11-12-2013
krasix krasix не е на линия
напредващ
 

Дата на присъединяване: Nov 2008
Мнения: 31
Благодари: 53
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Тъпите "енергоспестяващи" дори няма да коментирам.
Не видях да пишете за проточен бойлер. Загубите са нищожни. От 8 години се къпя с такова и съм предоволен. Тия на Каварна стават, че много китаец пуснаха другите. И на Дипломат, и на Теси ми изгориха по един нагревател на няма и година. Добре, че беше в гаранция, ама смъкването си е гърч.
Вътрешна изолация се прави само в краен случай. Образува конденз, после и плесени под изолацията. Когато все пак се наложи - се прави от каменна вата с конструкция, и гипсокартон отгоре.
С вътрешна топлоизолация от фибран съм от 12 година(сам си я правих),тази пролет ми се наложи да махна малка част от нея-еми никаква плесен нямаше .Иначе външната топлоизолация е оптималния вариант,но само ако е на цялата сграда-ако е само на отделни части от сградата ефекта от нея е малък.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 11-12-2013
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow Вижте мненията
Без да ви чета ще кажа, че скоро по новините носиха едно такова устройство в тестова лаборатория и резултата беше нулев, а имаше и обяснение от учените.
-да бре , вЕрвай ти на пияни жени!
Аз пък сложих по едно такова във всички възможни контакти и разклонители дома и електромера почна да "връща"................

п.п. - лошото е че сега няма къде да си включа дори захранването на компа и карам на акумулатор!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на gentu за този полезен пост
iwelichkow (11-12-2013), komar1 (11-12-2013)
  #47  
Стар 11-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Проточния бойлер е решение за двама души и то през лятото. През зимата водата е по-студена и мен лично не ме удовлетворява. ...
Може ли да напишеш как върши работа за двама, но за трима - не! Може да бичи на пълна мощност без спиране, и да изкъпеш целия блок.
Сл. колектори - хубаво, ама няма къде да го монтирам. Малко са гъзарите с къща, еле пък в София. То сателит няма къде да бодна, едва събрах една Булсатка.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 11-12-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,396
Благодари: 190
Получил благодарност:
350 пъти в 244 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Аз пък сложих по едно такова във всички възможни контакти и разклонители дома и електромера почна да "връща"................

п.п. - лошото е че сега няма къде да си включа дори захранването на компа и карам на акумулатор!
За колата си вземи за всяка запалка/има коли с три запалки/ и скоро ще забравиш какво гориво ползва колата-перпетуммобиле.
__________________
Отговори с цитат
  #49  
Стар 11-12-2013
Alex Alex не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 31
Благодари: 1
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Не знам как го правите това с бойлер на нощна. Освен ако не е наистина 200л. ама нямам къде да сложа такова животно. Как може да се изкъпе 4 чл. семейство с 80 л. вода загрята до 80 градуса честно не знам. Моите в къщи се къпят всички докато свърши водата И благодаря на Бога че не съм на парно щото..... Газов не е вариант - страх ме е. Имало някакви чудесии с термопомпи.. верно не загрявали до 80 градуса ама ако е евтинко...Обаче пък инсталацията... пак къртене.. бойлерът ми е в средата на жилището
ДА, точно така !
Трябва да е 200лт или повече, за да става математиката, но и да е комфортно за всички.
Затова: Мисли се ПРЕДИ, а не СЛЕД като се нанесе човек в дадено жилище. Относно размерите: С изнената ще установиш, че 200лт. не е чак толкова по-голям от 80лт. Защото му се увеличава както диаметъра, така и височината едновременно.
Що се касае до цената на по-големите бойлери, то разликите са някакви 100-200лв, които с описаната от мен математика се избиват за два-три-четири месеца.
Но явно на народа си му е набито още от тоталитарно време, че бойлерът: "..трябва да е: 80лт. 'Щото иначе- харчи много". Абсолютна глупост ! Но все още жива в съзнанието на мнозина.
За съжаление..
80лт бойлер стигат нормално за: 1 човек. Точка.
А и друго: бойлер се слага в отделно помещение (Мокрото, пералното и т.н.) а не в банята ! Едно, че му удължаваш живота, и второ, че е много по-безопасно.

Последно редактирано от Alex : 11-12-2013 на 20:11
Отговори с цитат
  #50  
Стар 11-12-2013
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
За колата си вземи за всяка запалка/има коли с три запалки/ и скоро ще забравиш какво гориво ползва колата-перпетуммобиле.
За колата съм направил една "батерия" от 48 бр. и съм я монтирал в багажника и е супер!

п.п. - там се яви друг проблем , оказа се че трябва да се монтира и допълнителен резервоар , щото оригиналният много бързо се пълнеше а и трудно се източва от него!(от Софето до Пловдив - 4 тубета по 25л.)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 11-12-2013 на 20:09
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Енергоспестяващ, Уред


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам DSM-1000 PLUS - уред за настройка на сателитна чиния дсм Приключили продажби 4 09-02-2013 08:53
Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор. териминатор3 Дъра-Бъра 118 10-12-2012 23:18
Уред за настройка на сателитни антени подържащ стандарта S2 nedostapen Въпроси и отговори 0 27-03-2012 21:35
Този уред за икономия на ток дали върши работа ivo Дъра-Бъра 26 24-09-2008 08:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.