The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #111  
Стар 18-04-2017
лун2лан лун2лан не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 479
Благодари: 20
Получил благодарност:
127 пъти в 74 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пенчо бре, чети! Пенчо не чете. Пенчо, работи! Пенчо пак не ще. Пенча го мързи,. гледа да лежи...

...ти от толкова писане да беше прочел нещо
...имаш дар-слово да пишеш, можеш да напишеш роман, но не можеш да четеш, особенно там където трябва

..сигнала бил със забавяне. Нормално е да има кеширане за всякакви системи с цел да работи безотказно, даже аз лично си вдигам буферирането умишлено със 100-200 милисекунди там където се налага. Едно тъпо VLC по подразбиране има 300ms буфер. И в крайна сметка половин секунда за никой не е проблем, сигурен съм че и за теб. Има значение даже от кой сателит се хваща един и същ канал...
Отговори с цитат
  #112  
Стар 18-04-2017
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Гледам доста се е увеличила темата... Без особен напредък, очевидно, но като не се уточняват нещата е така.
Първо е хубаво да се уточни дали има южно изложение за антената. После какво ще се гледа. Кои канали, на кои спътници. Очевидно е, че моторизирана система не е вариант, предвид манията със закъснението на сигнала. С една антена предполагам ще е доста трудно. Повече антени също едва ли е приемлив вариант. Ще е въпрос на компромиси. После идват нещата с парите. Колко е готов да плаща месечно. После вече идват приемник и търсене на подходящи източници.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #113  
Стар 18-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Гледам доста се е увеличила темата... Без особен напредък, очевидно, но като не се уточняват нещата е така.
Първо е хубаво да се уточни дали има южно изложение за антената. После какво ще се гледа. Кои канали, на кои спътници. Очевидно е, че моторизирана система не е вариант, предвид манията със закъснението на сигнала. С една антена предполагам ще е доста трудно. Повече антени също едва ли е приемлив вариант. Ще е въпрос на компромиси. После идват нещата с парите. Колко е готов да плаща месечно. После вече идват приемник и търсене на подходящи източници.
Специално за превключването на каналите не ме притеснява забавянето, т.е. ще бъда с моторизирана система. Под забавяне на сигнала имам предвид да ми бъде възможно най-бърза самата телевизия, която гледам. Например ако си пусна БНТ1 от интернет страницата им и ако си я пусна на ефирна антена - от ефира сигналът идва с 5 секунди по-бързо отколкото ако я пусна онлайн. И аз искам да гледам с бърз сигнал, това имам предвид. Иначе за колко време ще превключи програмата не ме притеснява.
Изложението ми, за щастие е южно!
Отговори с цитат
  #114  
Стар 18-04-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Специално за превключването на каналите не ме притеснява забавянето, т.е. ще бъда с моторизирана система. Под забавяне на сигнала имам предвид да ми бъде възможно най-бърза самата телевизия, която гледам. Например ако си пусна БНТ1 от интернет страницата им и ако си я пусна на ефирна антена - от ефира сигналът идва с 5 секунди по-бързо отколкото ако я пусна онлайн. И аз искам да гледам с бърз сигнал, това имам предвид. Иначе за колко време ще превключи програмата не ме притеснява.
Изложението ми, за щастие е южно!
Извинявам се ,но Вие за настройка на часовници ли ще го ползвате този сигнал!?
Цялата тема заприлича на градска легенда в някой квартален Еврофутбол -кафе с тази бърз сигнал. Преди време 10г. се спрягаха максимални Децибели за по-добро качество на картината. Така и кой е бил по-добър майстор щото вадил максимални Децибели на цифров сигнал. Сега добрите майстори сигурно изваждат по -бърз сигнал.
Отговори с цитат
  #115  
Стар 18-04-2017
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Друнклол тарикатчето няма да си сверява часовника с ""бърз"" сигнал,нужно му е за съвсем друго.Вече му отговориха....
Отговори с цитат
  #116  
Стар 06-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дензел Вижте мненията
Няма как да разбере баце като няма никаква база за сравнение ! Те това се опитвах да му обясня.
Еее, тук съвсем не сте прави да го ругаете човека така.И аз много не разбирам от сателитна техника, но за това забавяне на сигнала си имам много гаден пример, и то точно за мачовете.Тук се събираме да гледаме у един приятел понякога дето има някакъв IPTV бокс.Та, гледаме си например Арсенал-Лудогорец в групите на Шампионска лига, а лаптопа е на масата оставен на "livescore.com" или "xscores.com" за да гледаме какво става по другите мачове щото всеки си има пристрастия, а и някои са заложили по някой лев.И хоп - лаптопа пищи "1-0 за Арсенал"! Дзвериш са в екрана - те още в центъра, ще вкарат след 5-6-7 секунди.Или като има дузпа - на екрана тоя още си наглася топката а "xscore-то" свири "Гооол".Ами дразнещо е.Така че, изобщо не е вярно, че няма база за сравнение!
Отговори с цитат
  #117  
Стар 06-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,172
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Еее, тук съвсем не сте прави да го ругаете човека така.И аз много не разбирам от сателитна техника, но за това забавяне на сигнала си имам много гаден пример, и то точно за мачовете.Тук се събираме да гледаме у един приятел понякога дето има някакъв IPTV бокс.Та, гледаме си например Арсенал-Лудогорец в групите на Шампионска лига, а лаптопа е на масата оставен на "livescore.com" или "xscores.com" за да гледаме какво става по другите мачове щото всеки си има пристрастия, а и някои са заложили по някой лев.И хоп - лаптопа пищи "1-0 за Арсенал"! Дзвериш са в екрана - те още в центъра, ще вкарат след 5-6-7 секунди.Или като има дузпа - на екрана тоя още си наглася топката а "xscore-то" свири "Гооол".Ами дразнещо е.Така че, изобщо не е вярно, че няма база за сравнение!
Да. И няколко страници по-рано споменах, че всички букмейкъри получават сигнала по различен начин, независим от телевизиите които го предават. Затова при тях винаги ще идва по-бързо, отколкото да го гледаш по която и да е телевизия!
Отговори с цитат
  #118  
Стар 06-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Да. И няколко страници по-рано споменах, че всички букмейкъри получават сигнала по различен начин, независим от телевизиите които го предават. Затова при тях винаги ще идва по-бързо, отколкото да го гледаш по която и да е телевизия!
Това е ясно.Въпроса е , че ,при мен например в къщи, разликата е пренебрежимо малка и не дразни.Лаптопа пищи едновременно (или незабележимо малко преди) събитието. Просто исках да посоча че мнението на колегата "няма база за сравнение" колко е закъснял сигнала от живо събитие, е малко несъстоятелно.Като базата за сравнение не са само букмейкърските сайтове.И че, в желанието на питащия за "най-бързия" сигнал има известна логика.От позицията на футболен фен твърдя че е много гадно някой да ти казва 4-5-6-7 секунди преди гола че ще вкарат.Или да знаеш предварително че ще пропуснат дузпата, защото лаптопа мълчи.То си се превръща в това да гледаш мач "втора употреба".Да не забравяме, че абонаментите за провайдърите , които предават сериозните лиги струват пари, а 10 мин след като е свършил мача започват да го повтарят и по FTA каналите.Иначе, като данни, мога да кажа че сигнала на Булсатком при срещи на Шампионска лига е 0,5 - 1 секунда "по-бавен" от на Canal Digitaal.
Отговори с цитат
  #119  
Стар 06-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,172
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хайде сега изчети цялата тема, за да ти стане ясно за какво спорим тук.
Отговори с цитат
  #120  
Стар 06-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Хайде сега изчети цялата тема, за да ти стане ясно за какво спорим тук.
Изчетох я.И продължавам да твърдя , че всичките ехидни нападки от рода на "ти часовници ли ще сверяваш със този сигнал" , " човека не разбира че като няма база за сравнение не е важно след колко секунди му идва сигнала" и други подобни са напълно безпочвени.Просто се опитах да ви дам и друга гледна точка, има хора с различни хобита, чиито интереси в даден момент се пресичат с вашето хоби, това е.За мен също е странно донякъде че някой може да виси на покрива докато му замръзне сопола с цел да хване сигнал от някоя регионална конгоанска телевизия, но не смятам че трябва да му се присмивам и да му обяснявам колко това не е важно, напротив.Аз познавам поне 4-5 човека които си смениха провайдърите точно заради "по-бавния" сигнал на живите предавания.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
абсолюнто, Въпроса, За, инсталиране, материята, на, незапознат, няколко, от, Сателитна, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 22:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 21:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 19:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 28-04-2011 23:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 04-10-2010 23:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.