The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 14-06-2017
Аватара на баисар
баисар баисар е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Местоположение: Asenovgrad/Wales,UK
Мнения: 573
Благодари: 151
Получил благодарност:
92 пъти в 74 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Днес звънях на Теленор.
Обясниха ми, че в БГ имам 5GB на максимална скорост, а в ЕС имам 3,5GB.
Демек, общо мога да ползвам 8,5GB.
Интересното е, че когато сме в чужбина, след изразходването на пакета и-нет, НЕ минаваме на бавна скорост, а започват да ни таксуват по 0,12лв на 1МВ.
Другото интересно нещо е, че когато съм в Гърция да речем, мога да звъня на германски, гръцки и всякакви номера в ЕС и не плащам нищо.
Ако съм в България, и звъня на германски, гръцки и т.н. номера, се водят международни разговори, и се заплащат по лев и нещо на минута.

Колеги интересно в my telenor виждам , както и преди колко мб имам в Бг и резерва с който разполагам..но не и мб в ЕС ,колега ти къде ги гледаш..в my telenor или в приложението
__________________
***Redline G440*80cm Emme esse(46E-15W)***LG 4K ****Vivacom 45/42E***
Отговори с цитат
  #22  
Стар 14-06-2017
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране Тема за роуминга след 15.06.2017

Тази снимка е от сайта им.
Но не се притеснявай, че не виждаш колко нет имаш в ЕС.
Още не са пуснали това инфо на всички.
Аз имам два договора, на единия са го пуснали а на другия не.
От утре отпада таксуването в роуминга така, че днес трябва да се появи на всички, според мен.

EDIT: Бачкат по въпроса, изчезна ми пакета с нета:



EDIT2:

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ooo_Pepi за този полезен пост :
баисар (14-06-2017)
  #23  
Стар 14-06-2017
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 772
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Другото интересно нещо е, че когато съм в Гърция да речем, мога да звъня на германски, гръцки и всякакви номера в ЕС и не плащам нищо.
Това звучи меко казано интересно, сигурен ли си, че наистина е така?!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 14-06-2017
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Така ми казаха от 123, звънни им и ги питай.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #25  
Стар 14-06-2017
satfun satfun не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 84
Благодари: 81
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 0
Smile

Ако си примерно в Гърция и имаш пакет с минути към национални номера ти ги приспадат от там.
http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_bg.htm
Отговори с цитат
  #26  
Стар 14-06-2017
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Операторите ни напомнят да активираме роуминг преди пътуване в ЕС
От утре влизат в сила новите европейски регулации на цените на мобилните услуги в роуминг на територията на ЕС, Норвегия, Исландия, Лихтенщайн и някои отвъдморски територии на Франция, които са част от зона ЕС. Въпреки проведената от операторите информационна капания, часове преди промяната много потребители все още не са наясно какво ще се промени. Трябва да уточним, че новите условия засягат само потребителите с активиран роуминг – ако към вашия план няма такъв, просто както и досега, докато сте в чужбина, няма да може да ползвате никакви мобилни услуги.
Затова, ако искате да се възползвате от европейската регулация, е добре да го активирате, преди да излезете от страната, това напомни по-рано днес и Telenor. Компанията уточни, че ще приложи новите правила за таксуване за всички свои абонати и потребители на предплатени планове с включен роуминг. Както вече писахме, за много от потребителите на компанията промените вече влязоха в сила.
Какво се променя от утре? Според новата наредба, когато потребителите се намират в друга страна от зона ЕС, те ще могат да ползват без допълнително заплащане включените в техните планове национални минути и SMS за разговори и съобщения към други мрежи от същата зона и към родината си. След изчерпването им (или ако нямат такива) цената е тази, която биха плащали и в страната, в която са базирани. Таксуването на входящите обаждания в роуминг отпада напълно.
При мобилния интернет положението е малко по-различно – може да ползвате или всички мегабайти, които имате в България, или пакет с част от тях. Този пакет е отделен от интернета в нашата страна и се определя по формула, като се гледат месечната такса и обемът мобилен интернет, който получавате за нея. Вашият оператор ще ви съобщи какъв обем данни може да ползвате. След изчерпване на включения интернет пакет се прилага допълнителна такса на мегабайт – 1,8 ст. при Telenor, 1,7 ст. при “Мтел” и 1,4 ст. при VIVACOM. Преди това да стане ще получите SMS известие.
Имайте предвид, че това е стандартната тарифа “роуминг като у дома”, която ще се ползва по подразбиране за всички планове с включен роуминг, освен ако досега не сте разчитали на някаква специфична тарифа с по-добри условия. Операторът ви вече би трябвало да ви е известил с SMS дали искате да я запазите или се отказвате от нея, за да преминете автоматично към “роуминг като у дома”. Няма проблем да изберете и алтернативно предложение ако то е по-изгодно за вашите конкретни нужди – например осигурява услуги в околните страни, които не са част от ЕС.
Междувременно разработчици от бургаската фирма 2GOOD Technologies създадоха онлайн калкулатор, който изчислява какъв обем мобилен интернет може да се ползват в роуминг въз основа на абонаментната такса в включените мегабайти. Той е достъпен на адрес RoamingCalc.eu и на практика използва зададената от ЕС формула, която взема под внимание максималната цена на едро на 1GB данни (7,7 евро без ДДС). Това е сумата, с която операторите се таксуват, когато техните клиенти използват мобилни услуги в чужбина. Формулата в основата на калкулатора е универсална и важи за всеки мобилен оператор от ЕС.
Много повече информация може да намерите в сайтовете на “Мтел”, Telenor и VIVACOM. ЕС също осигурява подробна информация за промените, включително и на български.
Източник: mobilebulgaria.com
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #27  
Стар 15-06-2017
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не съм особенно очарован, но пак не е зле:

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #28  
Стар 15-06-2017
Аватара на баисар
баисар баисар е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Местоположение: Asenovgrad/Wales,UK
Мнения: 573
Благодари: 151
Получил благодарност:
92 пъти в 74 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е положението при мен..2гб в бг.. толкова и в чужбина
Прикрепени изображения
Тип файл: png IMG_20170615_005805-600x801.png (97.0 КБ, 66 разглеждания)
__________________
***Redline G440*80cm Emme esse(46E-15W)***LG 4K ****Vivacom 45/42E***
Отговори с цитат
  #29  
Стар 15-06-2017
taewu taewu не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: world
Мнения: 1,116
Благодари: 3
Получил благодарност:
154 пъти в 114 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 3
По подразбиране

аз имам английска карта .. досега не можеха да ми звънят понеже нямам ваучер сега вече ще може ли?
__________________
азиатец и половина
Отговори с цитат
  #30  
Стар 15-06-2017
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

https://www.blitz.bg/ikonomika/tryab...ews521531.html
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на an за този полезен пост :
11012V (15-06-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, роуминга, След, тема


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оцелели след среща с паранормалното по CBS Reality през февруари 2017 Chello Central Europe ДОКУМЕНТАЛНИ 0 11-01-2017 18:06
Телекомите губят 300 млн. души заради роуминга Виктор GSM мобилни комуникации 3 18-02-2014 22:14
Редактиране на тема ИлкоМарков Въпроси и отговори 4 24-01-2013 18:55
облик и тема на РС Михаил Добрев КОМПЮТРИ и периферия 2 21-03-2011 13:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.