The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 12-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бах таз цена- 102 лв , заради една PVR функция !

http://www.vali.bg/?action=products&...&article=15617
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #52  
Стар 12-10-2013
Толкин Толкин не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 22
Благодари: 2
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Виж сега Толкин ...
Не става въпрос, дали съм прав, а личното ми предпочитание. Декодера ми НЕО е с по-малко изчакване, засичал съм 1 сек, на много хора ще са достачтъчни ако знаят какво ще набират и погледнат първо визулано къде са цифрите върху дистанционното, които ще набират. Няма значение колко цифрен канал се въвежда, защото след всяка въведена цифра, отново има същото време за въвеждане, (пример при НОТ-а искаш да набереш канал 123, набираш 1, имаш три секунди да въведеш 2, после имаш още три секунди да въведеш числото 3, после чакаш още три секунди да ти тръгне канала.) Но разбира се така е добре, за да се покрият възможностите на всички потребители.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 12-10-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Бах таз цена- 102 лв , заради една PVR функция !
http://www.vali.bg/?action=products&...&article=15617
Tуй са си почти 2 приемника в един корпус.
Цитирай:
Първоначално написано от Толкин Вижте мненията
Ако е възможно, просто ще се купува друг кабел, като този Scart към VGA http://www.negs-ltd.com/productDetails-bg-1078.html. Картина може и да има, макар че ме съмнява дали са съвместими устройствата, но звук със сигурност няма от къде да дойде.
Някой пробвал ли е такова, че ме интересува и съм скептичен. Не преходник, ами цял кепчър? И двете са аналогов формат, ама общото е дотам. Иска си цялостно преформатиране на сигнала. Звукът няма грижа - колонки от чинчовете, иначе ровене по пиновете на Скарт или изход за слушалки.
Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Знаеш много добре че тия приемници не са никак насочени към младите хора с някакви изключения... те са направени за стари телевизори , които предимно имат пенсионерите , нали така? Или пък някакво обстоятелство в което хората имат по 5 телевизора от който 3-те са стари и там да има телевизия сложен някакъв приемник/декодер
Иначе за опция в менюто си е най-добре . ...
Или пък такива като мен, дето си гледат на монитора.

По отношение това със смяна на каналите - ей, голямо реване как щели да се оправят бабите. 1 секунда си е добре, като не могат да насмогнат - има бутони "канал нагоре, канал надолу". Може да се сменят и чрез натискане на ОК ли беше, бутона по средата, и излизат на меню. Аман с тая мания да се съобразяваме с най-бавните, имат си още 2 варианта за смяна на канал!

Туй с църкането на захранването си зависи от механичното захващане на ферита. Имах 2 дрийбокса - единия църкаше зверски, другия грам не се чуваше. Заливах с парафин, ама пак си има остатъчния дефект.

Последно редактирано от Rabin : 12-10-2013 на 23:06
Отговори с цитат
  #54  
Стар 13-10-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има нещо, което ме дразни- по подразбиране LCNто е включено. Понеже не дава да се сменят номерата на програмите, първата ми работа е да го изключа.

Цитирай:
Първоначално написано от Толкин Вижте мненията
Не става въпрос, дали съм прав, а личното ми предпочитание. Декодера ми НЕО е с по-малко изчакване, засичал съм 1 сек, на много хора ще са достачтъчни ако знаят какво ще набират и погледнат първо визулано къде са цифрите върху дистанционното, които ще набират...
Като не ми се чака, натискам копчето ОК.

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Tуй са си почти 2 приемника в един корпус.
Някой пробвал ли е такова, че ме интересува и съм скептичен. Не преходник, ами цял кепчър? И двете са аналогов формат, ама общото е дотам. Иска си цялостно преформатиране на сигнала.
Кепчът-мепчър, не те разбрах, но в мрежата има доста схеми за тая работа, ползват се от 1 до 3 транзистора. Нямам наблизо магазин за електроника, иначе досега да съм пробвал.
Като пробвам, ще споделя опит.

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Туй с църкането на захранването си зависи от механичното захващане на ферита. Имах 2 дрийбокса - единия църкаше зверски, другия грам не се чуваше. Заливах с парафин, ама пак си има остатъчния дефект.
Колко силно ви църка? Както казах, на повече от 25-30 см. не го чувам.

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Бах таз цена- 102 лв , заради една PVR функция !

http://www.vali.bg/?action=products&...&article=15617
От описанието не става ясно, дали има два тунера, за да може да записва от различни честоти. Дори така да е, такава висока цена е необоснована, за по-малко пари ще си купя втора приставка. Едната на скарта, едната на чинча.... дори и модулатор да си купя, пак ще излезе по евтино. Благината на тая приставка, обаче може да е възможността за ползване на множествения изглед- пускаш си 1+4 образа, гледаш си едната програма, а през това време хвърляш и по едно око на други 4. Дали обаче е направено така- няма кой да ни каже.
Другото предимство на приставката е, че поддържа WMA (ако може да им се вярва).
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.

Последно редактирано от Цифрофикатор : 13-10-2013 на 09:11
Отговори с цитат
  #55  
Стар 13-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
.............Tуй са си почти 2 приемника в един корпус.
..................
Де да бяха два , ама не са !
Нещо се будалкат с клиентите , но има още балами , но и те свършиха парите . Просто им се чудя , но .... проблема си е техен - не ми отърва -търся другаде .Аз поне знам какво искам и как да си го намеря . Но 102лв .............. Ако беше DVB-T2 бива , но не е !!

Цитирай:
.....Другото предимство на приставката е, че поддържа WMA (ако може да им се вярва).
Бах това предимство . Една песен нямам в този формат и нямам намерение да имам - мp3 , flac и аpe са ми предостатъчно !!
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 13-10-2013 на 09:20
Отговори с цитат
  #56  
Стар 13-10-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цифрофикатор Вижте мненията
... Дори така да е, такава висока цена е необоснована, за по-малко пари ще си купя втора приставка. Едната на скарта, едната на чинча...
Да, и аз си го помислих.
Би трябвало на вторичния пазар да излязат и тия безплатните декодери, дето ги раздадоха на Манго. Все за едно шише евтина ракия ще вземе за приемника.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 13-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Да, и аз си го помислих.
Би трябвало на вторичния пазар да излязат и тия безплатните декодери, дето ги раздадоха на Манго. Все за едно шише евтина ракия ще вземе за приемника.
Те пък са една стока . Има ги по пазари , но цената се вдигна . Манго е " меринджей " и следи пазара , какво се търси и на каква цена .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #58  
Стар 13-10-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Бах това предимство . Една песен нямам в този формат и нямам намерение да имам - мp3 , flac и аpe са ми предостатъчно !!
Предимството не го оценявам, а го споменавам. Хипопотамично, това би могло да означава поддръжка на WMV, ако ще да е и обърнато на AVI или MKV без прекомпресиране.
По китайските страници предлагат приставки с анроид за тея пари. Обаче, гаранция- Франция, така де- Шаолин.
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 13-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То ако гаранцията е Шаолин , си е бетон ! А тея с Андроид са за друго , но имат и тв тунери .

Цитирай:
....Хипопотамично....
Бах .... , нова дума !! Явно остарявам !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #60  
Стар 13-10-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Те пък са една стока . Има ги по пазари , но цената се вдигна . Манго е " меринджей " и следи пазара , какво се търси и на каква цена .
Ще клекнат, сега е баш паниката като спряха аналоговия. Колкото и да е невероятно - на село една баба остана без телевизия. Няма пари да отиде до града да си вземе безплатния приемник, няма кой да и го инсталира... трагедия като от разказите на Йовков и Елин Пелин. Освен това нямаше и един освен мен да си беше обърнал антената на вертикална. Селото не е малко и гледах много обстойно, че ми стана интересно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lv6tboxhda2, notonly, vali, на, преминават, стендбай


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 10 (0 членове и 10 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
FOX Life и FOX Crime преминават към формат 16:9 mitkobs Български програми на останалите спътници 32 18-09-2016 14:22


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.