The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 10-05-2011
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

И да нямаш обвързващ договор - понякога имаш проблем. Не визирам само тия. Четат законите както Дяволът - евангелието.

Последно редактирано от Rabin : 10-05-2011 на 10:11
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10-05-2013
Соколова Соколова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Cool Некоректните Близу

Присъединявам се към недоволните от Близу. Аз също съм потърпевша от тях и ми изпращат събирачи на задължения за услуга, която не съм ползвала. Моят договор беше с Евроком кабел и след сливането им никой не ме е уведомил за тази промяна и съвсем случайно, когато натрапчиво от Близу започват да звънят по телефона за предлагане на нови услуги, разбирам , че те са правоприемник на Евроком кабел. Поисках още тогава, по телефона, както и впоследствие на място в техен офис, прекратяване на договора и станах абонат на друг. Подробно изчетох Договора си с Евроком кабел, тъй като с тях имам взаимоотношения и никъде не пишеше, че дължа писмено предизвестие. Отстраних и кабела, който ме свързваше с тях. Но след 3-4 месеца започнаха обаждания от Близу за дължими суми към тях и не прекратен договор. Пуснах жалба до Близу, но отговор не последва, а още по-лошо – започнаха да ме притискат от фирма за събиране на задължения и при това имат всичките ми данни, без да съм давала разрешение за предоставянето им. Това ако не е рекет!
Пазете се от тях!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10-05-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Здравейте,
изчетох темата и ми стана интересно, защото аз съм абонат на Близу още от времето когато беше Евротур, после Кейбълтел, сега Близу.
Имам и сателитна антена + още една на Булсат. Т.е. мога да съм независим от Близу, но все пак ги поддържам като доставчик.
Искам да направя няколко забелжки:

статията на господина в началото наистина звучи страшно. Но...Българина няма културата да си пази касовите бележки, квитанциите, договорите дори понякога. А трябва. 4 години са малък срок. Според законите давност за събитията настъпва след 20 години ...
А в Щатите дори и след 40 години могат да те подведат под отговорност...
Та - Близу може да не са коректни, но господина е трябвало да си пази документа с които договорът е прекратен.
Само са ваша информация - от Националната агенция по приходите имат право да изискат на ВСЕКИ един гражданин на БГ да докаже как е закупил например плазменият си телевизор. И това предполага, че за да докажете, че е закупен легално, вие трябва да покажете касовата бележка. Почти съм убеден, че 50% от българите изхвърлят касовите бележки в момента, в който излязат от магазина, а другите 49% ги пазят само докато изтече гаранционният срок на стоката ( поради факта, че понякога изискват касовите бележки в сервизите ). Да, но ако НАП реши, може да ви провери и след 15 години.
На никой нищо не му коства да пъхне договорите или касовите бележки в някоя папка и просто да забрави за тях. Аз имам касови бележки от преди 12-15 години. Някой от стоките отдавна съм ги изхвърлил на боклука. Както също пазя първият и ВСЕКИ един от преподписаните договори с Евротур-Кейбълтел-Близу, с Мобилтел през 1999, после скъсах с тях, но си пазя документа за това, сега съм на Глобул и отново си пазя документите и т.н.
Е, разбира се на съхранявам касовите бележки от Била или Кауфланд, но ВИНАГИ ги вземам от касата и на касата си проверявам сметките. Обикновено пазарувам със съпругата ми веднъж месечно и сметката е около 400-450 лева. Лесно могат да ме измамят с някой лев отгоре. Затова задължително проверявам какво съм платил. Имал съм случай в ХИТ когато вместо 2 лева за 1 бр.паста за зъби Колгейт ми бяха таксували 80 лева ( стойността на цял стек ). След проверка на сметката на касата, надвзетите 78 лева ми бяха върнати ( при това цялата сметка беше около 400 лева и грешка от 78 лева не се забелязва лесно ). Без касова бележка просто нямаш шанс да си вземеш парите обратно.
Не оправдавам Близу, напротив - подавал съм 4 пъти оплакване в комисията за защита на потребителите и в Близу ме познават много добре. Но... не оправдавам и господина. Сам си е виновен донякъде.
При представянето на неоспорими доказателства, Близу няма да го пипнат. Но е естествено Близу да ползват слабостите на хората, за да се облагодетелстват. Но това е присъщо на всички хора, не само на Близу. При нас това е по-ярко изразено, в сравнение с останалата част на света.

Мога да посъветвам потърпевшите да се въоръжат с тъпрение, много нерви и да пишат на КЗП. Имат шанс да спечелят, но ще е голяма борба придружена най-вече с много нерви.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10-05-2013
Бай Джейсън Бай Джейсън не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 207
Благодари: 37
Получил благодарност:
102 пъти в 58 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джо Вижте мненията
...
1. Според законите давност за събитията настъпва след 20 години ...
...
2. Само са ваша информация - от Националната агенция по приходите имат право да изискат на ВСЕКИ един гражданин на БГ да докаже как е закупил например плазменият си телевизор. И това предполага, че за да докажете, че е закупен легално, вие трябва да покажете касовата бележка....
3. Да, но ако НАП реши, може да ви провери и след 15 години....
Извинявай, Джо, ама некои уточнения.
1. Давност ЗА КОИ събития била настъпвала след 20 годинки, викаш? Е, нема такъв закон в България! Давността за частни вземания е 5 години в общия случай, в други - три, има и отделни хипотези, при които е още по-кратка. Отделен е въпросът, че може да се спира и прекъсва, но не му е мястото да обяснявам в детайли какво значи това. Има дългичка давност за наказателно преследване за по-тежки престъпления, ама дори да извършиш грабеж (ха-ха) на плазмен телевизор, пак няма да стигнеш до 20 г. давност.
2. НАП няма задача да проверява дали не си купил краден телевизор - тя се интересува от произхода на средствата, с които си го купил, така че касовата бележка няма нищо общо с тая точно цел, ако мъ разбираш Фишове от заплата и договори граждански ти трябват за това, кат на хидролога Доган
3. И тука идва последното уточнение на тема давност: за публични вземания давността също е 5 години, ама тече от друг начален момент (и пак не е мястото за подробности, затова ги спестявам). Освен това, независимо от прекъсването или спирането, абсолютната давност е ДЕСЕТ ГОДИНИ (за разлика от частните вземания, където такава абсолютна давност към момента няма). Така че да твърдиш за 15 години назад - нещо май се бъркаш със законодателството на тема "гражданска конфискация", ама не знам дали си разбрал, че там Конституционният съд отряза 15-те години и си останаха 10 назад...
Разбирам добронамереността ти, но заблуждаваш хората поради недобра осведоменост, пък аз с тая материя бачкам, та затова държа информацията по нея да е точна и не за сефте уточнявам тука такива неща
П.П. Прочее, мислиш ли, че една плазма ще бачка 15 години и няма да е изхвърлена???
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Бай Джейсън за този полезен пост
Rabin (10-05-2013), sa6o91 (07-11-2014), stz-man (11-05-2013)
  #25  
Стар 10-05-2013
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 121
Благодари: 7
Получил благодарност:
40 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джо Вижте мненията
Здравейте,
.......Та - Близу може да не са коректни, но господина е трябвало да си пази документа с които договорът е прекратен........
Хубави съвети, ама какво правим в случаите когато няма документ защото изобщо не е имало договор? Нещо подобно ми се случи с друг доставчик на телекомуникационни услуги. Най неочаквано ми се обади мутренски глас с заявлвнието че дължа пари на фирма с която никога не съм имал никави договорни отношения...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 10-05-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джо Вижте мненията
...Но...Българина няма културата да си пази касовите бележки, квитанциите, договорите дори понякога. А трябва. 4 години са малък срок. Според законите давност за събитията настъпва след 20 години ...
А в Щатите дори и след 40 години могат да те подведат под отговорност...
Та - Близу може да не са коректни, но господина е трябвало да си пази документа с които договорът е прекратен...
Ей, от 9 кладенеца вода ще извадите, само и само да оправдаете мошенгии от всякакъв калибър! Значи те могат да правят каквото им е кеф, ама пищят до небесата като стане въпрос за техен неинтерес, шер или торенти, например. Защитени от Конституцуята като свободен обмен на инфо. Аз примерно мога ли да си осъдя доставчика на нет или телефон ако ми нарушат качество на услуга по някакъв начин? Едва ли. Аман от двуличие! Къде остана презумпцията за невинност, примерно? Аз да им доказвам, че те имат грешка и аз нямам задължения?

Последно редактирано от Rabin : 10-05-2013 на 19:44
Отговори с цитат
  #27  
Стар 10-05-2013
Бай Джейсън Бай Джейсън не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 207
Благодари: 37
Получил благодарност:
102 пъти в 58 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Рабин е напълно прав. Не може да се иска от гражданина задължително да си пази бумагите, а съответният "ХУператор" да няма нищо черно на бяло, ма мутрагеньовците звънят Че то така всеки куц търговец може да твърди, че всичкото население тука му дължи по 300 кинта
Отговори с цитат
  #28  
Стар 10-05-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Сливи ли имаха в устата 4 години да чакат, че не са се обадили да търсят пари? Неплатена услуга я спират почти веднага като светне на неплатена. Така става на практика.
А касовите бележки избеляват, за примерно 1 година. Зависи от хартията и много други неща. Гледам една от октомври 2012 г. и вече едва се чете. Да почна да ги копирам една по една? И накрая да заявят, че копията не важат!

Последно редактирано от Rabin : 10-05-2013 на 20:13
Отговори с цитат
  #29  
Стар 10-05-2013
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не трябва касова, а да се пази копието от предизвестието за изключване. Предизвестие не се приема, при наличие на задължения. И да българинът няма навика да пази бележки и други документи.
Имам си един доста голям класьор, в който имам абсолютно всички документи, гаранционни карти, поръчки и т.н. Когато и да си прекратя договор с някой оператор, после ако дойде да ми търси пари или да ми обяснява, че имам сестра, веднага ги опуквам.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 10-05-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

http://dtv-bg.com/showthread.php?t=14972
Изрядно предизвестие не е гаранция за прекратяване на отношения.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
blizoo, на, РЕКЕТА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
CI модул за blizoo chetkamotoretka ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 141 13-09-2022 14:41
Blizoo в Карнобат? gesh ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 0 06-04-2011 17:05
Blizoo жоркин29 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 8 09-12-2010 14:55
параметри на КТ(BLIZOO) dman ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 45 17-09-2010 23:38
blizoo и резолюция воланд ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 16 04-08-2010 16:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.