The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 18-05-2019
sa6o91 sa6o91 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 152
Благодари: 745
Получил благодарност:
28 пъти в 18 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране А1 сменява всички стари планове, които са с месечна такса под 10 лева.

Здравейте!
Преди два дни получих СМС, че след месец и малко ще бъда на нов план, въпреки че нищо не съм преподписвал. Сегашният план е с месечна такса 6,90, а новия ще бъде с месечна такса 9,99. Пише, че може да се откажа без неустойки. При положение, че договорът ми е изтекъл и в момента е безсрочен дали това е нормално според вас да се сменява без мое желание и да получавам новото приложение към договора в линк (https://www.a1.bg/a1-one-10), който е посочен в СМС. Според вас нямам ли основание да си потърся правата и да се свържа с адвокат?

Последно редактирано от sa6o91 : 18-05-2019 на 11:35
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-05-2019
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sa6o91 Вижте мненията
Здравейте!
Преди два дни получих СМС, че след месец и малко ще бъда на нов план, въпреки че нищо не съм преподписвал. Сегашният план е с месечна такса 6,90, а новия ще бъде с месечна такса 9,99. Пише, че може да се откажа без неустойки. При положение, че договорът ми е изтекъл и в момента е безсрочен дали това е нормално според вас да се сменява без мое желание и да получавам новото приложение към договора в линк (https://www.a1.bg/a1-one-10), който е посочен в СМС. Според вас нямам ли основание да си потърся правата и да се свържа с адвокат?
Какво значи "сменява" и на какъв език е?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-05-2019
fox fox е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 629
Благодари: 138
Получил благодарност:
188 пъти в 85 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е поредното доказателство за картела , при нормална конкуренция никога не биха посмели да променят договора защото веднага ще бъдат сменени .Имам една карта на Виваком за 5,80 , скоро сигурно и те ще изиграят този номер.

Последно редактирано от fox : 18-05-2019 на 12:24
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-05-2019
sa6o91 sa6o91 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 152
Благодари: 745
Получил благодарност:
28 пъти в 18 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дато Вижте мненията
Какво значи "сменява" и на какъв език е?
Чукча писател, не читател.

сменява

Речник на българския език
1. сменява — сег. вр., 3 л., ед. ч.

сменява е производна форма на сменявам (сег. вр., 3 л., ед. ч.).
2. сменява — мин. св. вр., 2 л., ед. ч.

сменява е производна форма на сменявам (мин. св. вр., 2 л., ед. ч.).
3. сменява — мин. св. вр., 3 л., ед. ч.

сменява е производна форма на сменявам (мин. св. вр., 3 л., ед. ч.)."
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sa6o91 за този полезен пост :
om63 (18-05-2019)
  #5  
Стар 18-05-2019
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sa6o91 Вижте мненията
Здравейте!
Преди два дни получих СМС, че след месец и малко ще бъда на нов план, въпреки че нищо не съм преподписвал. Сегашният план е с месечна такса 6,90, а новия ще бъде с месечна такса 9,99. Пише, че може да се откажа без неустойки. При положение, че договорът ми е изтекъл и в момента е безсрочен дали това е нормално според вас да се сменява без мое желание и да получавам новото приложение към договора в линк (https://www.a1.bg/a1-one-10), който е посочен в СМС. Според вас нямам ли основание да си потърся правата и да се свържа с адвокат?

Абсолютно същото направиха и Виваком преди месец, но случая за който знам имаше съществена разлика. Отново са пуснали смс, че плана автоматично се сменя, но от 6лв го вдигат само на 7лв като се увеличават минутите на предния тройно. Отново са дали опция човек да се откаже ако не иска да им ползва услугата. Тоест за 1лв в случая не си струва да се коментира при положение че е компенсирано с повече минути, но тука вече вдигането на цената си е по-сериозно. Въпроса е дали тази надценка е подобавщо компенсирана с минути и нет в новия план ? Има и друг момент обаче. Много е възможно дори новия план да се води "промоционален" и де факто след като изтече 2 годишния му срок автоматично да отива дори на 15лв
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18-05-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Всичките го правят. Теленор и те. На изтекли договори, режат наполовина нет и минути /ако минутите са някакви си, а не неограничени/. Предупредиха ме преди месец. Ако имам познати, да им кажа. До края на май може да се преподпише при текущи условия - после не.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-05-2019
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Приходите на операторите идват от нас, потребителите. След като политиците, под влияние на нас, потребителите, наложиха ограничения в цените на роуминга, свързаността между операторите и международните разговори, за да са ни евтини, операторите потърсиха приходи от националните планове, пак от нас потребителите. Няма как да е другояче, откъде да им дойдат парите...


След като договорът е безсрочен, той може да се прекрати както от потребителя, така и от оператора. Това е, което правят. Може да изглежда мръсно, но е съвсем логично и легитимно. На когото не му харесва, може да се откаже и да си потърси алтернативи. Или поне да се оплаче на омбудсмана и на еврокомисаря.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стоян за този полезен пост :
Стефо (19-05-2019)
  #8  
Стар 19-05-2019
Аватара на ЦецоЛ
ЦецоЛ ЦецоЛ е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 107
Благодари: 32
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз имам карта на Виваком с неограничен 4g интернет и плащам такса от 50 лв на месец. Имаме 80 карти в групата и от 1 месец администраторката на групата звъни по 5 пъти на ден, че ще спрат картата, защото генерира огромен трафик. За сега явно ги е страх защото картата е част от много голяма група, иначе в договора си пише, че могат да си правят, каквото си поискат. От 1 месец наливам масло в огъня,като денонощно работи ИПТВ, за да им е гадно, защото 2 години им плащам по 50 лв. на месец, което не е малко.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ЦецоЛ за този полезен пост :
мони2 (24-05-2019)
  #9  
Стар 19-05-2019
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,231
Благодари: 394
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Заражда се огромен картел,по-голям от колкото при горивата. Петък вечер получавам СМС ,че ми остават 50мб от интернет на висока скорост.А плана ми е с 20Гб НЕТ ,учудих се защото никога несъм дори достигал,а сега превършил. Според мен съм на около 5-6гб според потреблението.полвин час спорих с тях по телефона с опертор 123,оказа се че и там вече се плаща 6ст.с ДДС на разговор. Отделно през приложението съм изразходих само 180Мб. Въпорса е че почнаха да я карат през къра всички.Явно приходите им са здраво закъсали и сега се чудят откъде да КРАДНАТ!
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19-05-2019
ИнСайт ИнСайт не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2019
Мнения: 38
Благодари: 11
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЦецоЛ Вижте мненията
От 1 месец наливам масло в огъня,като денонощно работи ИПТВ, за да им е гадно, защото 2 години им плащам по 50 лв. на месец, което не е малко.
Едва ли на Виваком им е гадно заради това, по-скоро на останалите потребители в района на клетката им е гадно
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
10, А1, Всички, които, ЛЕВА, месечна, планове, под, са, сменява, стари, такса


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
bob предлага тарифен план без месечна такса и дългосрочен договор ТИНТИН GSM мобилни комуникации 39 04-04-2013 22:55
Напъните на Гео и всички които му се вързахме д.е.м.т Кошче 39 13-01-2013 00:32
Неограничен достъп до интернет за всички планове VIVACOM Net&Call ТИНТИН GSM мобилни комуникации 2 02-05-2011 23:07
За всички начинаещи които все още нямат сателитна система ! Tiesto Въпроси и отговори 22 17-12-2008 19:03


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.