The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-06-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Popcorn Hour и TVIX

http://tvixbg.com/whatis.html
http://www.popcornhour-bg.com/
Има ли някой с такова у-во и нека каже мнение как се оправят с mkv фаловете и със външни или вградени субтитри.
Мисля че (lazarus18) има едното от известно време и вероятно може да даде отзиви . Тъй като това ще е една от следващите ми покупки!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-06-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

В момента съм с Pocornhour A-100, а преди това имах за малко по-стария Tvix 4100A. Бях тръгнал да купувам Tvix 6500A, но първите им бройки имаха сериозен фабричен дефект и доста хора си върнаха бройките в завода за дооправяне. Сега вече май всичко е наред.
Иначе Попкорна е супер хитра машинка. Като го погледнеш за пръв път един такъв мъник, а върши работа като компютър за двойно повече пари.
С mkv файловете няма никакви проблеми. Дори 1080р с висок битрейт си плейва без проблеми. Много рядко, някои релийзи не тръгват, но това е поради лош енкодинг. Всички "официални" издания на групи като eSiR, CtrlHD, hV, Septic и тн. тръгват без проблеми.
Всъщност тези машинки са единствената алтернатива на компютъра като плеър за такъв тип филми. Не всеки обаче е фен да опъва кабели от компютъра. И вместо да правиш ъпгрейд на техниката или да купуваш още един компютър може да си вземеш един такъв плеър. Забравяш за кабели, кодеци, хардуерни ускорения, безжични клавиатури и мишки...
Реално, докато не почнат да пускат Blu-ray плеъри с поддръжка за mkv това е най-лесния начин за гледане. Дори повече настоящи модели блу-рей ползват абсолютно същия чип /Sigma Design 8635/ и е въпрос само на софтуер за да плейват mkv филми, но като ги знам Сони едва ли ще стане.
Сваляш си торентите директно на него /има си вграден терент клиент/, натискай Play и това е. Може да си увеличаваш субтитри, да нагласяш тайминга, да им сменяш цвета...
Да не говорим че има и екстри да гледаш директно клипове от Youtube, Online Radio и TV, Podcast, Picasa.....
Не мога да кажа кой от двата плеъра е по-добър. Popcorn-a има малко по-смешен външен вид, няма вграден DTS декодер /трябва да имаш ресийвър/ и поддържа само IDE дискове, но пък струва наполовина на Tvixa.
Може да гледаш и директно по мрежата от друг компютър, макар че с някои по-тежки файлове започва да насича. Може и външен диск през USB да се закачи. Има си и собствен FTP сървър. Чрез него се закачат разни мои познати и точат филми от мен /или качват/.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-06-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

На страничката горе пише да го очакваме скоро в България, но не и на каква цена?
@ lazarus18, ти за какви пари го взе? Можеш ли да точиш с него торенти директно от Арената и Замундата или тегленето става само от предварително дефинирани сървъри от производителя?
Интересуват ме и он-лайн радиата - има ли възможност да вкараш адрес на радио, което не съществува в списъка с предварително дефинирани радиостанции или сървъри?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-06-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

Мерси много Lazarus18 - знаех че ти си човека! Доколкото разбирам май единствения "проблем" на попкорна е че с IDE? Видях че има подобно у-во с SATA интерфейс https://www.istarhd.com/order/index.asp - Istarhd , че се чудя доста.. то всъщност какво ли да се чудя като от Иштара нямат наличност .
А и едно последно въпросче: Може ли да сиидва попкорна - все пак трябва коефициент да се прави!
П.П - Имаш то мен !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-06-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

IstarHD е 1:1 с Попкорна със същия софтуерн и хардуер само че с SATA поддръжка.
А Попкорна е продукт на хората пишещи софтуера - Networked Media Tank. На тази база има още 1-2 други модела.

Сега се опитах да добавя ново радио да слушам .Опитах с няколко български. Намира ги и ги зарежда, но странно не се чува звук. Ще им пиша да видим какво ще кажат. Може би е възможно, но трябва нещо да се пипне.
Има едно Live365.com в което има стотици радиа.
Засега торент клиента му не сийдва. Честно казано аз само 3-4 торента съ свалил с него за проба и работи със Замундата, demonoid, thepiratebay. Някои хора се оплакват, че имат проблеми с някои тракери.

Ето какви WEB екстри има:
http://www.upload.satforum-bg.com/index ... irectory=&
http://www.upload.satforum-bg.com/index ... 20FAILOVE&
http://www.upload.satforum-bg.com/index ... 20FAILOVE&
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-06-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

Мерси!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-07-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

Взех си ISTAR! За момента съм много доволен ! Има някой неща най - вече в интерфейса които леко ме дразнят ама може и да е от незнание от моя страна на някой подробности!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-07-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

Да добавя - прочетох в форума на networked media tank - софтуера на тези плеъри че хората са успяли да пуснат стриим от хард закачен към DM 800 и да плейват записаното от приемника. Смятам че за някой от вас ще е интересно да се знае!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

Това е интересно, но какво точно е идеята? Не може ли директно от DM800 да си го плейват? Виж, ако вече този запис могат по Интернет да го стриймват и някой друг да се закача и гледа ще е още по-интересно.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-07-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Popcorn Hour и TVIX

Идеята е ако плеъра е на друг телевизор
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hour, popcorn, tvix


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с пуканката (popcorn hour A-100) Didko DVD и BLURAY плеъри 5 19-12-2010 21:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.