The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ДРУГИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #111  
Стар 16-11-2011
красибел красибел не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да включа няколко крилати лозунга от онова време:
"Българската нация - нация техническа";
"Химията - светлото бъдеще на човечеството";
"Масов спорт, високо спортно майсторство, ярки комунистически добродетели";
"Петилетката - за 4 /3,2/ години";
В тази връзка се сещам и за една хубава приказка на Илф и Петров от "Златният телец", която кой знае защо не беше цензурирана - "Съветският болен, най здравият болен в света" - не е виц, има я в книгата.
И сериозно. Бях студент в София 1972 - 77 година. Всеки път, когато се връщах във В. Търново по какъвто и да е повод, пълнех дисагите с салами, меса, пилета, олио, тоалетна хартия, каквото се сетиш. Всичко това беше свръхдефицитно. Да не говоря по късно, вече работех, за задължителната коледна командировка в София за банани, портокали, кафе и подобни глезотийки, които се намираха свободно само в най представителния град на България. Не ме питайте как съм се чувствал при следната ситуация. 1983-4 година, с Москвича съм да разгледам панаира в Пловдив, септември, и съм взел жената и дъщеря ми, тогава на 8-9 годинки. както се шляем из панаирното градче детето вижда сергия, на която се продават банани /повтарям - септември, 1983-4 година, България/. тате, вика ми, купи ми банани. Доближавам се и какво да видя - купуват се с валута или валутни левове. Как да обясниш на 9 годишно хлапе защо не можеш да му купиш банани на него, а другите си купуват.
Така че, каквото и да е е по добро от шибания соц-комунизъм и всякакви пактове и лагери. Другото - както си го направим. А за комунягите - колкото по скоро се отървем от тях и забравим за съществуването им, толкова по добре. всичко друго е пунта мара.

Последно редактирано от красибел : 16-11-2011 на 17:59
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на красибел за този полезен пост
pgi (17-11-2011), TPOTOAP (16-11-2011), yavor1 (16-11-2011)
  #112  
Стар 16-11-2011
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TPOTOAP Вижте мненията
..........
А това че на България полагащото се място било 'до лидерите в Европа' е бисерът на деня. Искрено ме разсмя Да минат 2 - 3 поколения - тогава може да се появи някакъв шанс. За съжаление в момента няма никакви изгледи за такова нещо (силно се надявам да греша).
на мен лично ми се искаше и можеше да е до лидерите и мисля че го заслужава - една от най старите държави в европа. за пример ти давам словения - бивша юго република а сега са най добре от всички соц страни. а иначе си до някъде прав казвам до някъде щото и 10 поколения да минат нищо няма да се случи. след 22 години на пълна разруха няма как да се случи. никой дори не си прави труда това да се промени.
айде останете със здраве. и да се изпишат 10000 страници по темата на никой не му дреме
Отговори с цитат
  #113  
Стар 16-11-2011
силният силният не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 265
Благодари: 149
Получил благодарност:
210 пъти в 87 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато от наобиколилото Го множество Го попитали кое е най-важното за нас хората, Той, наред с другото, им казал и това: "Да обичаме ближния така, както обичаме себе си"...
Възможно ли е да бъдем такива?...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
btv, За, комунизма, края, на, нас, ПО, филм


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
3D телевизори без очила до края на годината Джак Дъра-Бъра 8 25-08-2010 09:40
Държавната БНТ с нов шеф в края на юни Джак Дъра-Бъра 1 04-05-2010 18:42
ДРТ ТВ- до края на 2009 год. berks Новини 0 06-08-2009 16:01
SKY с 50 HD канала до края на годината ТИНТИН HDTV нови канали и новини 7 04-08-2009 01:37
Акценти на MGM до края на юни 2009 г. ТИНТИН ФИЛМИ 0 13-06-2009 20:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.