The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 20-11-2010
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам толкова ли е трудно да се поправи това с припокриването на PID -овете.Aз пък до скоро не оценявах качеството на цифровата телевизия-особено когато понякога излъчват HD се кефя много.За съжаление имам си FULL HD Телевизор,с цифров тунер, а гледам посредством приемника GCR 310CX на кабеларката .Мислите ли ,че ще имам HD TV през този приемник?Защото само няколко пъти успях да се наслаждавам на това качество,когато през тунера на телевизора ми гледах тенис по EUROSPORT.Изумих се от цветовете и контраста .Сякаш досега бях гледал чернобял телевизорДругия ми проблем е че ми остана един цифров приемник DL-STB-C 102.Плащах го преди 3 години на 120 лв на някав кабелен техник,който ми пусна цифрова тв.Смених си адреса наскоро и показвам тоя приемник на тия от кабелната на новия ми адрес,да го настроят за втория ми телевизор в спалнята,но те ми отговориха ,че не става.Ако има някой ,който е запознат с това моля за отговор.
GLOBALTEQ GCR 310CX-Това е на кабеларите
DL-STB-C 102. Това е моят.
Относно техническите ми познания в тази област съм лаик.Настройвал съм си сателитни системи,които съм имал повече по усет.Няколко години за да гледаме бг тв на кораб ставах луд да търся спътниците на BULSAT И ITV Partner.Резултата бе приличен при спокойно море,постояннен курс и район на плаване СРЕДИЗЕМНО МОРЕ,ЗАПАДНА ЕВРОПА.В зависимост от курса и положението на спътника няколко пъти дневно се налагаше корекция по височина -ръчно ,а по хоризонталата бе лесно с дистанционно-почне ли леко да насича чуквам ляво -дясно както си седя пред тв и по цял ден ден сме гледали бг тв в морето.Това се налага защото почти всеки кораб рискае,автопилота му държи с грешка няколко градуса ляво-дясно и постоянно корегира курса.Когато сме в област със силен сигнал няма проблеми при гледането на тв.Доста е досадно някой да се занимава с това- а всеки иска да гледа тв.Последната година заложих на интернет тв.По лесно ми е с насочена антена и усилвател да се захвана за свободна мрежа и после от даден сайт да зяпам тв.Разбира се това става само близо до бряг, качеството е никакво,но все пак е нещо.

Последно редактирано от Димитър Костадинов : 20-11-2010 на 13:21
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20-11-2010
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Коя е кабелната мрежа? Каналите кодирани ли са - вероятно не, щом си гледал директно на ТВ без CAM модул?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20-11-2010
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Белослав Нет.Това е доставчик за интернет,който от година вече предлага и цифрова тв.Нета им е мн добър там забележки нямам.Във Варна не съм имал толкова бърз и стабилен нет.Телевизора ми захваща 180 канала заедно с радиата,но отваря половината Явно каналите не са кодирани-не знам от къде получават тв-възможно е да са като клон на някой голям доставчик от Варна.Някъде четах ,че цифровите бг тв канали не са съвсем цифрови,а някакъв хибрид най общо казано-да не навлизам в технически подробности,че не не съм специалист

Последно редактирано от Димитър Костадинов : 20-11-2010 на 13:38
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20-11-2010
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вторият приемник можеш да си го ползваш според мен, просто го накарай някак да сканира по въпросните параметри, които имаш. Щом е некодирано - няма причина да не стане, освен ако приемникът не е заключен.
За проблемът с телевизора... причината ти я казах, а дали ще я отстранят някога - надали, но можеш да говориш с тях за това.
С този Globalteq HD няма да гледаш, ако има такива канали гледай директно на телевизора.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20-11-2010
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Относно втория приемник -опитвах доста .Изтрих старите настройки,въвеждах носещите честоти ръчно,опитвах и автоматично,но за жалост нищо не захващаКазах им модела в офиса на кабелната,провериха и ми съобщиха ,че с този приемник няма да стане.На лицевия панел пише ЕВРОКОМ,а на външен вид корпуса му е идентичен с сателитните приемници на БУЛСАТКОМ.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Голяма, каша, няма, оправяне


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Колко голяма антена за 10изток Premier League HDTV papa САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 23 19-02-2011 15:25
Току що по БТВ направиха голяма антиреклама Криси89 Дъра-Бъра 2 13-02-2011 21:47
Черната търговия при ски картите е по-голяма от цигарената ТИНТИН Дъра-Бъра 0 12-01-2011 17:47
Голяма дилема - нужда от съвет! твманияк Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 10 23-12-2010 10:32
TV+ и Film+ излъчват тренировките на Формула 1 – борбата е голяма! ТИНТИН СПОРТ 0 05-11-2010 10:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.