The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-08-2011
quitgame quitgame не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране общи въпроси за всичко сателитно технично за гледане на сателитна тв

здравйте на всички знаещи тук.

скоро ще се наложи да се откажа от услугите на една кабелна тв , тъй като основно за да им гледам цифровизираните канали трябва постоянно да бъда на договор към тях в смисъл че ако подпиша договор за първи път и той изтече следва подписване на ново за цяла година или ако не подпиша няма да гледам те имат и аналогова тв но там са най безинтересните канали ...

за късмет живея на място където имам добра видимост към основните сателити мой съсед си е направил сателитна система и гледа където каквото има но исках да питам няколко неща вие да ме ориентирате ако може за антени съм си набелязал няколко вариянта а те са..

от икономичен капитал до по скъпа инвестиция примерно между следните марки антени

strong 90 sm текател 90 см ако има такива и триакса 88 см

и съответно всяка вида антена изброена от мен има ли пълни набори от същите марки конвентори единични двойни тройни четворни държачи единични двойни тройни четворни като да мога да си направя мулти фийд от позицията на хеллас сат 2 39е с една антенка до 90 см мога ли освен 39е 42е и 45е нещо друго да гледам фта и кодирано което се лови тоест на 90 см антенка офсетна колко конвентора мога да монтирам от позиция 39е за колко повече спътника и колко загуба на сигнал бих имал и какво качество и да питам колко като пара трябва да инвестирам за всичките комбинации и докато не забравя от къде мога да си купя качествен коаксиален антенен кабел но не много скъп който също да даде добър сигнал и да няма спад на сигнала след примерно 20 метра такъв кабел

чакам идеите ви

за което много мерси
gl

Последно редактирано от quitgame : 20-08-2011 на 21:12
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-08-2011
Аватара на pgi
pgi pgi е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Триакса или текатела и мотор.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-08-2011
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Kaто имаш място що не вземеш някоя голяма чиния на старо? За 45 лева си взех метър и 40 с линеен мотор.
За мултифийд и повечко спътници си иска тороидална антена.

Последно редактирано от Rabin : 20-08-2011 на 21:18
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-08-2011
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от quitgame Вижте мненията
здравйте на всички знаещи тук.

скоро ще се наложи да се откажа от услугите на една кабелна тв , тъй като основно за да им гледам цифровизираните канали трябва постоянно да бъда на договор към тях в смисъл че ако подпиша договор за първи път и той изтече следва подписване на ново за цяла година или ако не подпиша няма да гледам те имат и аналогова тв но там са най безинтересните канали ...

за късмет живея на място където имам добра видимост към основните сателити мой съсед си е направил сателитна система и гледа където каквото има но исках да питам няколко неща вие да ме ориентирате ако може за антени съм си набелязал няколко вариянта а те са..

от икономичен капитал до по скъпа инвестиция примерно между следните марки антени

strong 90 sm текател 90 см ако има такива и триакса 88 см

и съответно всяка вида антена изброена от мен има ли пълни набори от същите марки конвентори единични двойни тройни четворни държачи единични двойни тройни четворни като да мога да си направя мулти фийд от позицията на хеллас сат 2 39е с една антенка до 90 см мога ли освен 39е 42е и 45е нещо друго да гледам фта и кодирано което се лови тоест на 90 см антенка офсетна колко конвентора мога да монтирам от позиция 39е за колко повече спътника и колко загуба на сигнал бих имал и какво качество и да питам колко като пара трябва да инвестирам за всичките комбинации и докато не забравя от къде мога да си купя качествен коаксиален антенен кабел но не много скъп който също да даде добър сигнал и да няма спад на сигнала след примерно 20 метра такъв кабел

чакам идеите ви

за което много мерси
gl
Абе ти имаш съсед, който гледа където каквото има - човека ти е под ръка дето се вика ... пък ти си тръгнал тук да задаваш разни гатанки ... покани го човека, почепи го ракия или каквото там пие и се разберете ... Ако пък искаш непременно от тук да получиш инфо - по всичките ти въпроси има теми и дискусии ... просто почети!
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
dodo_pv (20-08-2011)
  #5  
Стар 20-08-2011
quitgame quitgame не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Абе ти имаш съсед, който гледа където каквото има - човека ти е под ръка дето се вика ... пък ти си тръгнал тук да задаваш разни гатанки ... покани го човека, почепи го ракия или каквото там пие и се разберете ... Ако пък искаш непременно от тук да получиш инфо - по всичките ти въпроси има теми и дискусии ... просто почети!
първо да кажа че искам да си инсталирам само нова техника така че предложенията за употребявана такава отпадат веднага
а относно съседа просто виждам че има сателитна антена с мотор но аз лично не познавам моят съсед тъй като той не живее с мен врата до врата ние сме вилна зона и докато обикалях и гледах другите вили тук в района го видях това тъй че не мисля след като не ме познава ще тръгне да ми обяснява кое как се прави или той да ми го направи..

за тази антена торидалната не знам дали ще имам толкова пари до колкото виждам не е евтина идеята ми бе с две три или четири осфсетни антени и няколко конвентора на тях насочени към най горещите сателити където да има ако може от безплатните БГ канали и интересни чужди некодирани канали дори и такива с HD картина

така че чакам предложения марки модели аксеосари към тях защити някакви и съответно кое максимално качествено на максимално ниска цена колко ще ми струва за всяка една отделна марка

ами друго не знам какво да питам поне в раздел антени това се сещам
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-08-2011
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,051
Благодари: 996
Получил благодарност:
2,958 пъти в 1,271 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от quitgame Вижте мненията
здравйте на всички знаещи тук.

скоро ще се наложи да се откажа от услугите на една кабелна тв , тъй като основно за да им гледам цифровизираните канали трябва постоянно да бъда на договор към тях в смисъл че ако подпиша договор за първи път и той изтече следва подписване на ново за цяла година или ако не подпиша няма да гледам те имат и аналогова тв но там са най безинтересните канали ...

за късмет живея на място където имам добра видимост към основните сателити мой съсед си е направил сателитна система и гледа където каквото има но исках да питам няколко неща вие да ме ориентирате ако може за антени съм си набелязал няколко вариянта а те са..

от икономичен капитал до по скъпа инвестиция примерно между следните марки антени

strong 90 sm текател 90 см ако има такива и триакса 88 см

и съответно всяка вида антена изброена от мен има ли пълни набори от същите марки конвентори единични двойни тройни четворни държачи единични двойни тройни четворни като да мога да си направя мулти фийд от позицията на хеллас сат 2 39е с една антенка до 90 см мога ли освен 39е 42е и 45е нещо друго да гледам фта и кодирано което се лови тоест на 90 см антенка офсетна колко конвентора мога да монтирам от позиция 39е за колко повече спътника и колко загуба на сигнал бих имал и какво качество и да питам колко като пара трябва да инвестирам за всичките комбинации и докато не забравя от къде мога да си купя качествен коаксиален антенен кабел но не много скъп който също да даде добър сигнал и да няма спад на сигнала след примерно 20 метра такъв кабел

чакам идеите ви

за което много мерси
gl
Ако те интересуват само 39е,42Е и 45Е,която от тия антени да избереш,ще ти свършат работа.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
всичко, Въпроси, гледане, За, на, Общи, Сателитна, сателитно, Тв, технично


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сглабяне и пускане на сателитна система - въпроси Калин72 Въпроси и отговори 25 27-07-2011 22:45
помогнете ми да взема решение за сателитна антена и повече канали за гледане uscxeu САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 9 05-11-2010 13:52
Сбирка на варненската сателитно-ланаджииска група netman Дъра-Бъра 10 14-09-2010 11:40
Общи приказки за CW картите на ITV Чък Норис Дъра-Бъра 30 09-02-2010 23:54
Относно сателитно оборудване лони САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 4 24-01-2010 23:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.