The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

Ако някой си е слагал ламинат, може ли да коментира моята ситуация. Ползвах препоръчан от приятел майстор и препоръчани от него марка ламинат и търговец. В крайна сметка на много места (десетина) има навдигнати ъгълчета и то по един и същ начин. Снимките са в посока от по-рано наредения към по-ново наредения ламинат. Където има навдигнато, винаги е в долния ляв ъгъл на дъската (три паркетинки на една дъска), при описаната гледна точка. Също, при навдигнатото ъгълче има отворена фугичка, по късата страна, която отивайки към следващата дъска постепенно се затваря напълно. Предполагам с времето тия ъгълчета ще се олющят или най-малкото ще се износят. Ламината е Egger “Euroclic 2014”. Замазката е равна като цяло, но е грапава, има неравности от порядъка до 10мм в диаметър и 1мм дълбочина. Подложката е 3мм фибран. На пакета пише, че допуска просвет от 3мм на 1м, но за неравности на малки разстояния нищо не пише. Все пак мисля 3мм фибран би ги покрил. А и при неравна замазка не би ли трябвало проблемите да възникнат след време, а не веднага след монтажа? Пробвах да нагрея със сешоар надлъжно около фугите, фугата се позатваря, но ъгълчето си стърчи - предполагам има нещо в клика което подпира. Дали е боклуче някакво или фабрично от ламината няма как да знам. До колко са верни тия мои размишления и как може да се поправи това? БЛАГОДАРЯ!!!







Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-09-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Ламината никога не е бил моя избор, все пак не е необходимо да се съобразявам и с подовите покрития
Помисли за друг вид подово покритие, а иначе търговците и майстора от 10 кладеница вода ще ти докарат за да ти докажат че всичко при теб е на 6+
Неприятно е като ситуация , но или приемаш като даденост, или на лято подменяш с друг вид покритие, което не се влияе толкова от външни фактори
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22-09-2014
Аватара на Пламен_Хасково
Пламен_Хасково Пламен_Хасково не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: Хасково
Мнения: 31
Благодари: 3
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен лично ми прилича на калпав монтаж. По професия не редя ламинати, но не видях философия в това и в апартамента си наредих вече 3 стаи + коридора. Още първия път си направих един инструмент под формата Г, които използвах за да си зачукам дъските на последния ред. Първите 2 стаи, наредих без абсолютно никакво чукане, просто си влизаха перфектно, но на 3-тата видях същия проблем като твоя още при реденето не влизаха както трябва по дължина, и се наложи да ги почуквам за да влезнат една в друга, но не беше голям проблем просто малко повече играчка... Ламинатите са ми 7-8мм вече 2-ра година нямам ядове.
__________________
Успехът е способността да се провалиш отново, и отново без никаква загуба на ентусиазъм!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22-09-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз ламинат не съм си слагал, но ламперия съм редил. На пръв поглед изглежда, че паркетините са дефектни, т.е. не изглеждат отсечени под прав ъгъл. Липсва снимка на цяла паркетина с повдигнато ъгълче, за да съм 100% сигурен. Боклук или проблем с каналчето би отворил фуга от противоположната страна. Да не би паркетините, преди монтажа, да са стоояли на влажно?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На снимка не знам как може да се прецени толкова малко отклонение. По-скоро ми дайте акъл, какво и как да измеря, за да разбера. Дължините ги мерих-еднакви са, остава ъгъла да не е прав... ама и да не е прав, то щом дължините са еднакви, такива фуги нямаше да има.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22-09-2014
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

При реденето оставено ли е малко разстояние до стената или е набит плътно?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22-09-2014
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@denyo
Не мислиш ли че е най добре да звъннеш на майстора си, предполагам му имаш телефона и да го извикаш да си коригира майсторията или да ти обясни защо е така най малкото.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22-09-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
На снимка не знам как може да се прецени толкова малко отклонение. По-скоро ми дайте акъл, какво и как да измеря, за да разбера. Дължините ги мерих-еднакви са, остава ъгъла да не е прав... ама и да не е прав, то щом дължините са еднакви, такива фуги нямаше да има.
Ма верно, не разбираш ни от снимки, ни от геометрия. Нищо няма да си изясниш с мерене, защото нямаш с какво да замериш паркетините! Коментираме минимално отклонение на правия ъгъл или влага. Направи една хубава снимка с резолюция 1600 х 1200, която да включва 4 паркетини, поне една от които да е с повдигнато ъгълче.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22-09-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostading Вижте мненията
@denyo
Не мислиш ли че е най добре да звъннеш на майстора си, предполагам му имаш телефона и да го извикаш да си коригира майсторията или да ти обясни защо е така най малкото.
МаСтора няма да го намери, по други Убекти е в момента, където на поредните субекти ще образува нерви с такива подсечки
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
denyo (25-09-2014)
  #10  
Стар 22-09-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,151
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

denyo Майстора ти е за еб@не!
Слагал съм ламинат около 70 кв. м. и то от неволя, та докато му свикна първите няколко парчета, точно така ми ставаха.
Проблема идва когато не щракваш хубаво нутовете и след това напъваш плоскостта. Причината може да е в наранен/замърсен кант, но това пак е работа на майстора да го оправи!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
защо, ламинат, на, Повдигнати, ъгълчета


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Защо? Пакостник Дъра-Бъра 18 04-06-2011 18:20
Защо mmsf67 Кошче 1 08-05-2011 15:36
Защо? Пакостник Кошче 3 10-01-2011 19:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.