The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 23-07-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Виждал съм окабеляване за кабелна тв.с мостов проводник и клеми с контакти и от шокото с коаксиален кабел и буксиама беше беше аналогова тогава и се виждаше криво ляво!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
gentu (23-07-2021)
  #12  
Стар 23-07-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фокус Вижте мненията
Виждал съм окабеляване за кабелна тв.с мостов проводник и клеми с контакти и от шокото с коаксиален кабел и буксиама беше беше аналогова тогава и се виждаше криво ляво!
Аз също съм виждал нещо подобно, но не за кабелна, а за антена. Разбира се, резултата беше отчайващ.
А автора на темата нека опита да върже бойлера с коаксиален кабел и надявам се да си даде отговор.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #13  
Стар 23-07-2021
Ивован Ивован не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2018
Мнения: 268
Благодари: 364
Получил благодарност:
35 пъти в 22 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако в краяна сметка не може - открих че като сложа кабела с метална букса на метална антена за ефирна сигнала е същия-
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24-07-2021
adidas adidas не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2021
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, благодаря на всички за отговорите! Днес ходих до един сателитен магазин и човека там също като вас каза, че няма как да стане по електрически кабел. Каза и че ако сложа усилвател дори рискувам да изгоря телевизора. По неговите думи не става защото тока е нискочестотен, докато телевизията е високочестотна.

Причината да пускам такава тема е защото и аз като някой от писалите тук преди около 20 години съм постигал някаква телевизия с подобен кабел, но тогава беше наистина аналогова.

Купих коаксиален кабел и говорих с майстора да дойде да види дали е възможно да го сложи. Обаче ми каза да нямам големи надежди и че най-вероятно ще трябва да е външен по ръбовете на вратата и ъглите. Говорих и с хазяйката, която каза че не иска да вижда никакъв външен кабел никъде. Така че едва ли ще стане нещо. Няма как да й се сърдя след като е свалила наема на половина, а апартамента е луксозно ремонтиран на скоро. Ще пиша тук след като майсторът се поизнесе.

Иначе има хубав кабел за интернет и ползвам IPTV с MAG без проблеми. Обаче ми се искаше да мина на вградения DVB-C тунер на телевизора и да разкарам MAG-a.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 24-07-2021
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най вероятно е казал защото трябва да се оттърве.Не е проблем коаксеалния да е под мазилка ,гипс или стериопор.Моите кабели са под саниране и вътре под мазилка във всяка стая. Сателитна и кабелна.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24-07-2021
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Колега адидас, наемите навсякъде падат към момента. Има начин коаксиалният кабел да се замени с тънко оптично влакно, можещо да се скрие зад первазите и да не се вижда въобще. Правил съм го. В твоя случай може би ще е необходим един или 2 медия конвертора. Иска се оглед.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #17  
Стар 24-07-2021
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от adidas Вижте мненията
Здравейте, благодаря на всички за отговорите! Днес ходих до един сателитен магазин и човека там също като вас каза, че няма как да стане по електрически кабел. Каза и че ако сложа усилвател дори рискувам да изгоря телевизора. По неговите думи не става защото тока е нискочестотен, докато телевизията е високочестотна.

Причината да пускам такава тема е защото и аз като някой от писалите тук преди около 20 години съм постигал някаква телевизия с подобен кабел, но тогава беше наистина аналогова.

Купих коаксиален кабел и говорих с майстора да дойде да види дали е възможно да го сложи. Обаче ми каза да нямам големи надежди и че най-вероятно ще трябва да е външен по ръбовете на вратата и ъглите. Говорих и с хазяйката, която каза че не иска да вижда никакъв външен кабел никъде. Така че едва ли ще стане нещо. Няма как да й се сърдя след като е свалила наема на половина, а апартамента е луксозно ремонтиран на скоро. Ще пиша тук след като майсторът се поизнесе.

Иначе има хубав кабел за интернет и ползвам IPTV с MAG без проблеми. Обаче ми се искаше да мина на вградения DVB-C тунер на телевизора и да разкарам MAG-a.
Видях Ви темата веднага, но си помислих че е шега. Виждам ,че се отнасяш сериозно...намесваш хазяи, майстори и други хора с мнение. Аз ти предлагам едно решение, което е за мен е плиемливо предполам и за теб. Та там където продават ламинати има первази с различни цветове и с капаче по средата за кабели. Проблема идва от там , че някой трябва да ти монтира перваза и кабелджията от кабелната да ти промуши коаксиала. Идеята е без да натоварваш хазяйте с пари да получиш естетическо и работещо решение без видими кабели.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24-07-2021
milenjs milenjs е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 127
Благодари: 14
Получил благодарност:
58 пъти в 33 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

To хубаво че няма да има видими кабели ама монтажа на този перваз как ще стане? Махане на стария, дупчене на стените, всичките в стаята. Аз ако съм за един кабел няма да си го причиня това. Вземем си най-тънкия и мек коаксиал, хвърлям го на земята в ъгъла и както казва 88 годишната ми баба - като го погледаш няколко дене ще му свикнеш
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24-07-2021
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Начини има достатъчно. Ако човекът има нужда от допълнителна помощ, ще качи снимки, за да конкретизираме.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #20  
Стар 24-07-2021
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,061
Благодари: 710
Получил благодарност:
514 пъти в 278 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За десетина метра , и ако сигнала от кабелната е добър - ще стане !
__________________

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
задължителен, кабел, коаксиалния, ЛИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
A1 кабел на VU+ danahold ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 8 16-06-2020 13:57
Продавам кабел Красимир_ Кошче 0 12-10-2015 20:05
къс лан кабел fadromata_sad DREAMBOX 13 07-06-2011 18:03
кабел бензино САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 7 16-02-2011 11:58
Предлага се закон Българският Език да не е задължителен ivo Дъра-Бъра 5 11-04-2008 21:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.