The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 24-07-2013
Аватара на Ачо
Ачо Ачо е на линия
пенсионер
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Търговище
Мнения: 449
Благодари: 134
Получил благодарност:
193 пъти в 115 поста
Сваляния: 268
Ъплоуди: 2
По подразбиране

А каква пластина ползваш,нещо снимка или размер може ли да дадеш,правих и аз някакви опити,ама нищо не излиза.
__________________
GIGABLUE QUAD4K TRIPLE,GIGABLUE UE 4K CABLE COMBO,OctagonSF4008,AB PULSe 4K UHD COMBO,AB IPBox TWO COMBO
Samsung 65NU7102-4K,Samsung 55KU6072-4K...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 25-07-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега Васил, за настройката на конверторите и дисека ти разбрах, че си се справил. Ама нещо ми бяга представата с насочеността на конверторите ти. Значи аз разбирам следното: Имаш парабола с линеен мотор, с централен конвертор Инваком с облъчвател и още един офсетов конвертор захванат с планка до основния ти конвертор. Това до тук е ясно и елементарно. Не разбрах обаче и двата ли конвертора така са ти насоче, че да приемат сигнал от един същ спътник? Примерно централния ти конвертор Инвакома на който ще сложиш пластина в облъчвателя за руските програми ти е насочен на 36Е и офсетовия Шарп и той така ти е насочен, че да приема от 36Е тези програми който са по H и V ? И като въртиш антената / парабола/ с Инвакома гледаш програмите с кръгова поляризация, а с офсетовия Шарп програмите с H и V поляризация от даден спътник примерно 36Е !? Или централния Инвакома ти е насочен към 36Е, а другия офсетовия Шарп към 39Е или ...? Нещо не си довършил и не е неясно, поне на мен.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25-07-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,030
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така му е нагодено, че като гледа 36 гледа от кръговия Като гледа от другите гледа от Шарпа. Аз поне така го разбрах.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 25-07-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То и аз така го разбирам, ама не е много ясно написано. С Инвакома с пластина гледа кръговите поляризации от 36Е, а с Шарпа офсетовия гледа пак от 36Е ама тези програми който са на H и V. Така двата конвертора му се допълват и хваща целия сателит 36Е - примерно. Като Инвакома /централния - основния/ е в схема с позиционера. Решението е добро, а и щом му върши работа - защо да не бъде!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25-07-2013
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

със изместения гони дъгата, така заставайки на 39 му излиза и 36 ,една спирка на мотора два спътникаако закачи още два да напълни дисека мисля че спомена че е 4-творен ще има още два спътника.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 25-07-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И така става, централния Инваком на 36Е за кръговите, а Шарпа на 39Е за H и V.
Ама аз бих го направил и единия и другия да приемат само от един спътник, примерно 36Е. И с двигателя двата конвертора да се допълват по дъгата. Така ако от спътник с кръгова, H и V поляризации ще мога да хващам всичко. Един вид комбиниран конвертор. Някъде срещах такъв по магазините, но беше скъп. Тук колегата явно иска да си направи евтин "комбиниран конвертор".
Ако се гледа H и V от 36Е с Шарпа, тогава инвакома с пластината отива на 33Е. Може да се получи така, че Инвакома да е в "изпаднало" положение където няма сателит от който да поеме сигнал, като ползва Шарпа и обратно. Тази комбинация нещо не я разбрах!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #27  
Стар 25-07-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Примерно тези конвертори / последните два/ http://www.kolko.bg/bg/manufacturer/...vertori-1-c345 . Даже се замислям да си взема един такъв.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #28  
Стар 25-07-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
И така става, централния Инваком на 36Е за кръговите, а Шарпа на 39Е за H и V.
Ама аз бих го направил и единия и другия да приемат само от един спътник, примерно 36Е. И с двигателя двата конвертора да се допълват по дъгата. Така ако от спътник с кръгова, H и V поляризации ще мога да хващам всичко. Един вид комбиниран конвертор. Някъде срещах такъв по магазините, но беше скъп. Тук колегата явно иска да си направи евтин "комбиниран конвертор".
Ако се гледа H и V от 36Е с Шарпа, тогава инвакома с пластината отива на 33Е. Може да се получи така, че Инвакома да е в "изпаднало" положение където няма сателит от който да поеме сигнал, като ползва Шарпа и обратно. Тази комбинация нещо не я разбрах!
Явно нещо не ти е ясно, не е задължително да са на 3 градуса изместването, на колкото се получи, на толкова, нали имаш движение на антаната
Подобна е и една моя комбинация, на офсет 100 с НН мотор , но централен линеен, а изместен на някакви градуси кръгов
За линейния ползвам дисек 1.2 с юсалс, а за кръговия дисек 1.2 със запаметена позиция, естествено и дисек 1 за дисек ключа се ползва.
Не разбирам какво те нерви в конфигурацията на колегата, че и конвертори предлагаш да се сменят
Отговори с цитат
  #29  
Стар 25-07-2013
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
И така става, централния Инваком на 36Е за кръговите, а Шарпа на 39Е за H и V.
Ама аз бих го направил и единия и другия да приемат само от един спътник, примерно 36Е. И с двигателя двата конвертора да се допълват по дъгата. Така ако от спътник с кръгова, H и V поляризации ще мога да хващам всичко. Един вид комбиниран конвертор. Някъде срещах такъв по магазините, но беше скъп. Тук колегата явно иска да си направи евтин "комбиниран конвертор".
Ако се гледа H и V от 36Е с Шарпа, тогава инвакома с пластината отива на 33Е. Може да се получи така, че Инвакома да е в "изпаднало" положение където няма сателит от който да поеме сигнал, като ползва Шарпа и обратно. Тази комбинация нещо не я разбрах!
така направен с пластина този конвертор си работи по дъгата,но излизат силните транспондери,за да се направи компромис ,си е много играчка,малко по дебела пластина,по къса или по дълга и вместо под 45 градуса се нагажда
Отговори с цитат
  #30  
Стар 25-07-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хубаво, добре нека така да е! Колегата Васил така си е решил така си го е направил. Негово решение и негова воля е. Разбирам, тази комбинация с конверторите явно ще върши някаква работа. Аз не казвам, че това е невъзможно. Дали изместването ще е на 3 градуса +/- някой градус то е ясно, че единия конвертор няма да е срещу фокуса. Е тук е тънкия момент който на мен специално не ми допада - компромиса със загубата на dB в полза на хващането и на кръговата поляризация. Още и голямата играчка около настройката на конверторите и антената.
Само се зачудих дали всичко това, на пръв поглед изглеждащо рационално, е икономически оправдано! Предвид на компромисите и "играта по настройката". Няма да дискутирам този момент, че е извън темата.
За себе си казах, че се замислям да си взема един комбиниран с гарантирани резултати и параметри.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
diseq, задачка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купувам Diseq 8/1 или 10/1 skyboy Приключили продажби 2 16-07-2013 12:44
Задачка-закачка Veskop Забавно 58 17-07-2012 18:50
Задачка-закачка :) Veskop САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 79 11-05-2012 07:10
Задачка за паницата Хадел САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 15-01-2011 18:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.