The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 22-12-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Thumbs down

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Както казах по горе днес ще спре да се мандъхерца завинаги и взех че успях . Пърпаретката отказа преди да се кача при нея да и убера луфтовете. Какво се оказа......... винтовете показани на снимка 1 (на шестограм са) придържат ел. мотора с все зъбни колелета към корпуса, са покрити с лепенка която казва " Гаранцията отпада при нарушаване на стикера" - и за съжаление тези същите болтове се оказаха - единия развит на цяло другия наполовина и както казах не се виждат, че са развити от стикера.
На снимка 2 е страничния винт който заклинва целия този механизъм да не мърда. И той разхлабен вследствие на разхлабените предни два.
На снимка 3 е целия този механизъм, който се регулира от тези винтове и се вижда вече липсата на зъби по малкото колело след като всичко е играело вътре.
На последната снимка се вижда как този механизъм предава движение на хобота посредством червяка, липсата на съосие вследствие на луфтовете доведе до трошенето на зъбно колело.

Съвета ми е .....отваряйте си очите когато си го взимате нов дали са притегнати тези болтове( искаййте да повдигнат стикера), а който вече има НН мотор да им хвърля по едно око на годината ведъж поне. Този мотор е на само месец.По принцип нищо не е отказало но не дозатегнат при сглобката му. Вносителите обещаха да ми пратят зъбното колело. Дано стане!!!
Колега, по мътната трета снимка личи, че този мотор е трагедия (като стронга). Смени си го за оптибокс и направи малко по-ясни снимки; пусни нова тема, за да знаят колегите какво да не купуват!
__________________
ЕКЗОРСИСТ

Последно редактирано от dodo_pv : 22-12-2010 на 21:45
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22-12-2010
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ще се постаря при евентуалната му сглобка да го снимам по добре. За сега ще се опитам да го поправя заради това , че е нов. Но следващия ще е оптибокс.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22-12-2010
Аватара на черните ягуари
черните ягуари черните ягуари не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 517
Благодари: 156
Получил благодарност:
54 пъти в 40 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Колега, по мътната трета снимка личи, че този мотор е трагедия (като стронга). Смени си го за оптибокс и направи малко по-ясни снимки; пусни нова тема, за да знаят колегите какво да не купуват!
аз съм с мотор стронг вече 3 години и нямам никакви проблеми защо толкова го ненавиждате този мотор си работи перфектно с 110 офсет
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24-12-2010
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Искам от тук да благодаря на тези хора http://itech-dvb.com/ ако посещават форума и по точно на Юлиян за коректната намеса. Смениха ми мотора с нов само за 2 дни, ако всички в тая държава работеха така щяхме да сме по добре.

Този път си прегледах моторетката най-обстойно преди монтажа, тази беше без луфтове. Отдавам го на малшанс, че старата се разби за 1 месец.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 08-03-2011
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Здравейте, аз имам същия itech на 1 месец и почти не съм го ръчкал през този месец, дори така съм настроил каналите по сателити за да не го "разхождам" непрекъснато. Обаче и аз установих, че се е появил луфт Днес го погледнах и видях, че болта, който държи хобота се е равъртял, доразвъртях го наръка. После проверих и трите винтчета, които държат механиката и те се развъртаха без усилия. Стегнах всичко и отново го монтирах и сложих антената, обаче луфт пак има и е повече от милиметър...чудя се вече какво да му правя, че да се оправи пари за друг да давам абсурдно, тъй като този е чисто нов!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 31-05-2011
сатко сатко не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 32
Благодари: 4
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги, какво стана с вашите мотори иТек? Аз днес си взех такъв, ама като гледам май трябваше Стронг да взема. Тоя нещо ми се струва нонейм, оказа се, че си поръчваш такъв от Китай и ти слагат каквато марка кажеш. Какви са отзивите при по-дълга експлоатация?
Отговори с цитат
  #27  
Стар 31-05-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отзива е един: Взимайте си само Optibox.
__________________
Vu+Duo,Zehnder-105см, OptiboxDM-3800,Panasonic TX-P50VT20E,Imac 27' i5 2.8GHz,MacBook Pro 17'' i5 2.53GHz,Xiaomi Mi Max 2 , Fusion tv.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 31-05-2011
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

6-7 месеца вече ми служи безотказно, като не броя 1 вата бройка която си имаше дефект като нова.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 31-05-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Я пуснете някоя снимка отвътре, да видим защо така става?
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #30  
Стар 22-07-2011
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Явно не ми върви с тая марка мотори. Отказа и втория. Този път гада реши , че ще върти само на изток. Занулявах го няколко пъти но курец.Преди това на няколко пъти се оправяше така, но вече не пожела. Пратих го за ремонт на вносителите, те пак нов ми пратиха 3 ми е вече за няма и година май . Хората са коректни, но тоя мотор мога смело да заявя вече, че НЕ СТРУВА и ако някой е решил да го купува ДА БЯГА ДАЛЕЧ!!!

п.с. Понеже вече съм парен от тия боклуци, поогледах третата бройка и кво да видя ..... страничния болт за обиране на луфта паднал в кутията . Ако беше попаднал в човек който грам не разбира смятайте.......... всичко ставаше дроб за едно завъртане. Вече само Оптибокс, да ги видим и тях.......
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh, itech, motor, v150


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DM500S + H-H Motor + LNB = 199 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 01:21
DM800 + H-H Motor + LNB = 456 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 01:10
itech DISEqC ключ 4:1 - 9 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 21-09-2010 01:33
Vhannibal E2 Motor kirko_17 HDTV дискусии 6 15-08-2010 11:29
DM 800 HD diseqC motor севал DREAMBOX 9 11-03-2010 16:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.