The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 18-11-2011
bis12 bis12 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с позоционер Мотеск V-Box II или мотор

Проблема е следния:Свързвам мотора към позиционера и натискам копчето за въртене и мотора прави един оборот и спира.Когато натисна постоянно копчето се държи по същия начин.Това нормално ли е?Позиционера е чисто нов,мотора е стар.Когато подам напрежение на мотора от друг източник мотора върти постоянно.Съмнявам се да не би позиционета да не сработва както трябва (тоест да е повреден) или да има някакви настройки които трябва да се направят.Моля за мнения.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-11-2011
bis12 bis12 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато завърти един оборот и изписва грешка Er2,която гласи: "липса на импулси". В евентуални проблеми пише: "Проверете кабела между мотора и позоционера.Проверете крайните изключватели на линейния мотор също така дали мотора не е блокирал.Проверете импулсния датчик на мотора.Проверете дали мотора не е изгорял".
Кабела щом прави връзка с мотора за един оботот значи е добре,мотора прави оборот това предполага,че работи.Когато въртя оботот по оборот достигам до крайните изключватели и те изключват.Остана рид ампулата,в която се съмнявах,но я замервах и когато е допряна до магнит има съпротивление,когато не е няма, значи е читава.И си мисля да не би магнита да не сработва добре с нея и да не се подават импулси на позиционера.Повдигах я да е по близко до магнита но нямаше ефект.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-11-2011
bis12 bis12 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблема сигурно ша да е от мотора (магнит / рид ампула или ????)Изкажете мнение.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-11-2011
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Неможе да е от рид ампулата, щом си писал, че от друг източник мотора върти значи проблема не е в мотора Кабелите лесно можеш да ги прозвъниш и да спреш да се съмняваш в тях, по скоро в позиционера търси причината, пишеш че тоя позиционер изписва някакви грешки..... какъв е този позиционер? единствено ако има грешка трябва да изписва err... виж си хубаво връзките на кабелите към мотора, нещо окисление знам ли.....? от това което си написал разбирам че мотора върти по един оборот и дотам и позиционера изписва грешка
Провери си и настройките на самия позиционер, възможно е и той да си е наред щом е нов но ти да не му задаваш правилните настройки за да сработи с мотора!
Позиционер с линеен мотор имам от 15 години и никога не са ми правили проблем
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-11-2011
bis12 bis12 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какви настройки да му направя на позиционера?Някой който има позиционер да изкаже мнемие,като натиснеш бутона за на изток/запад постоянно върти ли позоционера(с мотор, без мотор как се държи) този позиционер и без мотор като натисна изток/запад подава напрежение за същото време както и с мотор (за един оборот).Позиционера както съм писал е Мотеск V-Box II нов.Не знам точно на какъв принцип работят позиционерите. Аз разсъждавам по следния начин: Позиционера да иска подаване на импулси от мотора и като не получава такива да спира подаването на напрежение.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18-11-2011
DIMCHO DIMCHO не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 484
Благодари: 8
Получил благодарност:
241 пъти в 150 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bis12 Вижте мненията
Позиционера да иска подаване на импулси от мотора и като не получава такива да спира подаването на напрежение.
Toва е вярното.
Търси проблема в рид ампулата или позиционера.
__________________
САТ-TV Стара Загора
0888 45 76 90 , 042 68 08 15
ICQ 52330474
Skype dimcho_64
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-11-2011
petio8888 petio8888 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 169
Благодари: 14
Получил благодарност:
88 пъти в 41 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега при мен се е получавало доста пъти този проблем,за мен проблема ти е залепнала рид ампула чукни леко рид ампулата ,но леко предимно зимно време се получава този проблем от влагата тя залепва ,ако не се оправи виж да не е изгоряла.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19-11-2011
4799inpl64 4799inpl64 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: софия-кв. левски
Мнения: 192
Благодари: 18
Получил благодарност:
25 пъти в 22 поста
Сваляния: 642
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bis12 Вижте мненията
Когато завърти един оборот и изписва грешка Er2,която гласи: "липса на импулси". В евентуални проблеми пише: "Проверете кабела между мотора и позоционера.Проверете крайните изключватели на линейния мотор също така дали мотора не е блокирал.Проверете импулсния датчик на мотора.Проверете дали мотора не е изгорял".
Кабела щом прави връзка с мотора за един оботот значи е добре,мотора прави оборот това предполага,че работи.Когато въртя оботот по оборот достигам до крайните изключватели и те изключват.Остана рид ампулата,в която се съмнявах,но я замервах и когато е допряна до магнит има съпротивление,когато не е няма, значи е читава.И си мисля да не би магнита да не сработва добре с нея и да не се подават импулси на позиционера.Повдигах я да е по близко до магнита но нямаше ефект.
рийд ампулата ти се базика-виж и кабелите и на мен ми правеше така.На устер клемата не беше затегната като хората -чукнеш и eror2
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19-11-2011
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bis12 Вижте мненията
Какви настройки да му направя на позиционера?Някой който има позиционер да изкаже мнемие,като натиснеш бутона за на изток/запад постоянно върти ли позоционера(с мотор, без мотор как се държи)
Е що за въпрос колега я се азмисли и си отговори сам, естествено че позиционера като му натиснеш постоянно копчето за въртене на изток и на запад трябва да върти непрекъснато мотора докато стигне крайно положение, питах те какъв е този позиционер да не е някакъв по специален защото във втори пост си писал ...... В евентуални проблеми пише: "Проверете кабела между мотора и позоционера.Проверете крайните изключватели на линейния мотор също така дали мотора не е блокирал.Проверете импулсния датчик на мотора.Проверете дали мотора не е изгорял".........
Аз имам позиционер Especta който при нередност, нищо друго не изписва на дисплейчето освен еrr.
Писал си че с друг източник на напрежение мотора върти без проблем, тогава сам си отговори къде е проблема
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19-11-2011
bis12 bis12 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

БЛАГОДАРЯ на всички за помоща.Нямах опит с позиционер с мотор и затова съм задавал така въпросите.Насочихте ме в посоката,в която трябва да се работи за отстраняване на проблема.
Какво се оказа: Позиционера е изправен."да,така е, когато се натисне копчето на изток/запад върти постоянно,когато има мотор(просто търсех одобрението ви и съм ви много благодарен за съдействието).Когато няма мотор вързан към него, върти и спира, изписва грешка,защото не получава импулси.
Смених рид ампулата,но се държеше по същия начин.След това махнах старото кабелче, което излизаше от мотора и запоих нов и тогава се оправиха нещата.Най вероятно едно от кабелчетата за сензора (кабелчетата свързващи рид ампулата с позиционера) е давало дефект(невидим).
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ii, vbox, ИЛИ, Мотеск, мотор, позоционер, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с H-H мотор Елена Иванова АНТЕНИ, CA-МОДУЛИ, КОНВЕРТОРИ, МОТОРИ, ПОЗИЦИОНЕРИ и др. 3 06-11-2011 14:35
Проблем с Н-Н мотор I-TECH Светльо90 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 31-10-2011 04:26
Проблем с мотор и Skystar Светльо90 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 5 28-08-2011 21:21
проблем с мотор ponch МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 6 13-07-2011 18:13
Проблем с мотор или позиционер? nugya МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 06-06-2011 16:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.