The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 15-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,346
Благодари: 2,626
Получил благодарност:
1,745 пъти в 888 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Няма такова нещо !
Я кажи правил ли си мултифийд с датска рейка на TD110 ?
Въобще докосвал ли си други антени освен твоите две ?
Като ми се правиш на такъв разбирач ето днес и утре съм свободен, кажи къде искаш да дойда и ще тестваме с мой приемник крайни конвертори на турската и датската рейка.
Тогава ще се убедиш, че няма такова нещо и не затова ми седи празно а защото няма смисъл да буташ още конвертори в края тъй като сигнала става много слаб на която и да е рейка.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #22  
Стар 15-10-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Какво "такова нещо " няма бе, Ooo_Pepi? Нали сравнявахме 39Е когато го тестваше на турската рейка и изкара по-слаб резултат от датската?
И друг път си се натискал да идваш, но аз първо не давам на други ръце да ми пипат антените и второ - нямам толкова свободно време с каквото разполагаш ти.
Достатъчно време ти отделих със съвети и насоки по всяко време на деня, когато прохождаше в мултифийда и ме караше да влизам в скайпа да ме питаш това-онова.
Цитирай:
няма смисъл да буташ още конвертори в края тъй като сигнала става много слаб на която и да е рейка
Ти нали видя на моята рейка колко "слаб" е сигнала - 9,9dB по време на дъжд и 11,6 dB при ясно време и продължаваш да твърдиш че няма смисъл? Естествено, е че сигнала отслабва на края на която и да е рейка, но не отслабва еднакво при всички рейки. При оригиналната явно отслабва по-малко, при турската - повече. Двете рейки са с различна геометрия и затова е логично да дават различни резултати. Така че не ми обобщавай че не си струва да се кичат много конвертори, защото си струва - зависи как си ги "накичиш", какъв майстор си и какво желание и търпение имаш да отделиш да се занимаваш с това. Това че ти не си постигнал удовлетворяващ резултат с много конвертори на един държач, не означава че някой друг не го е постигнал. Обикновено след като ме попиташ колко децибела хващам на някой канал тичаш да си донастройваш антената, така че ти не ми се прави на отворен. И престани поне на мен да ми пробутваш картинки с децибели и да го обръщаш на мерене на пишки, защото както разбра от първия пост, вече ми е досадно от това.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #23  
Стар 15-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,346
Благодари: 2,626
Получил благодарност:
1,745 пъти в 888 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нещо бъркаш, 39Е не съм го тествал на моя антена нито с датска нито с турска рейка.
Така, че не виждам ти от къде може да имаш инфо за постигнати резултати с която и да е рейка на 39Е при положение, че имаш само едната.
А след като ти е досадно да четеш постовете ми има лесно решение: добави ме в блокирани и няма да ме четеш.
За някой неща виждам, че не си наясно а за други нямам думи... не искам да коментирам... други потребители като Цецо го направиха вече.
Сещам се за петима доказали се потребителя които не пишат вече в този форум... защо ли...
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #24  
Стар 15-10-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Тестваше някакъв конвертор на края на турската рейка, който показа по-слаби резултати от оригиналната датска. Дали е бил на 39Е или друг сателит, не е от значение - важна е разликата в децибелите. На теб 39Е може да ти е на самостоятелна антенка и да докарваш около 12 dB, а на мен ми е на края на държача и докарва до 11,6dB. Като не съм сигурен, че това му е максимума, защото както знаеш от година не съм имал време да човъркам по антените си. Въпреки това резултата е повече от удовлетворяващ.
Нормално е да нямаш думи, след като обобщаваш нещата под общ знаменател и някой ти покаже, че не си прав. Излез навън, разходи се, подишай чист въздух, осмисли написаното и туку виж разбереш, че си прав, но само за под своята си камбанария.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Дискусия, Мултифийд


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ADB 2840C дискусия Пламен Пловдив Приемници 187 27-06-2021 10:46
Strong 6006 - дискусия Атанасов STRONG 2 29-08-2010 23:38
DM500HD - дискусия - продължение Ники DREAMBOX 8 27-05-2010 00:04
DM500HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 18 25-02-2010 14:39
MAX HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 2 24-02-2010 19:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.