The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 07-11-2014
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Не, имах предвид не изпълнението, а самите типове, които ако ти дойдат на монтаж и ще се видиш в чудо с тях. Все едно са здраво напушени
-защо така говориш , то там си имаме наш представител , който в последно време нещо не се обажда много много , ама може да каже впечатления от първо лице , а не от тубата!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 07-11-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Защото, за да си направят лигавия 12 минутен клип, в който показват някакви неща, които могат да се покажат за секунди, си оставиха трима абонати поне 2мин. без сигнал. Отделно, че наистина ми приличат на напушени или прекалено разлигавени.
Помня един монтажник на Кулбокс, който ми заяви, че ще дупчи нова дограма, защото нямал рейка в колата, която да пусне, за да дръпне влакното през гофрето, което беше оставено за това, а и така му било по-лесно... След 2мин. разговор със прекия му началник, който на всичко отгоре ми е познат, изведнъж се оказа, че рейка в колата има, при това цели две. След като му стана ясно, че номерата му няма да минат и беше скастрен, преди да си тръгне 20 пъти ме пита, дали всичко е както трябва, дали е работил достатъчно чисто и т.н.
Ненавиждам монтажници, които работят, без да се стараят и по пътя на най-малкото съпротивление. В същото време, има такива, които гледат да направят всеки монтаж така, все едно го правят в собствения им имот и които винаги биват възнаграждавани за старанието.
Понеже ползвам въпросният оператор Кулбокс на 5 адреса, ясно си спомням последния монтаж в офиса ми. Трябваше да се пусне FTP от медията до бокса, но това FTP трябваше да мине през две стени, разни первази и т.н. Имах някакво виждане за нещата, защото трябваше да стане максимално скрито, защото все пак мястото е почти първото, което виждат клиентите, когато влезнат. Момчетата казаха, че може да стане така и го направиха. Крайният резултат не ми хареса, не защото не се бяха постарали, а защото просто нямаше как FTP-то да се накове толкова плътно до касата на едната врата, колкото на мен ми се искаше. След като довършваха активацията, аз гледайки грозното нещо, им казах директно:"Пичове, съжалявам, но не ми харесва. Махайте всичко, отлепяйте преходната лайсна между двете стаи и натъпчете тъпото FTP там, след което го натикайте зад перваза по някакъв начин и оттам в бокса..." Момчетата, казаха ОК, свалиха FTP-то, като вадиха всяка скоба от такера внимателно с клещи, така че да не се наруши мазилката и шпакловката, след което пак също толкова внимателно отлепиха лайсната, под която се оказа, че има точно място за FTP-то и за монтажно лепило, за да се залепи отново, положиха кабела, а за мен остана да си монтирам лайсната, защото нямах лепило под ръка, иначе щяха и нея да си сложат. Вложиха почти двойно време, търпение и старание, за което ги компенсирах, както сметнах за добре, а те останаха доволни.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
CITRON (10-11-2014)
  #33  
Стар 12-11-2014
Аватара на 69
69 69 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2014
Мнения: 43
Благодари: 11
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При кабелите с двойна оплетка махате ли фолиото?
Какво правите с втората оплетка?
Компресните конектори не са ли водоустойчиви?



Отговори с цитат
  #34  
Стар 30-11-2014
морския морския не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 69 Вижте мненията
При кабелите с двойна оплетка махате ли фолиото?
Какво правите с втората оплетка?
Компресните конектори не са ли водоустойчиви?



F конектора за RG6 дали компресиращ карбовъчен или навиващ монтажа му е един и същ ! ! ! заголваш до упретка запряташ я назад заголваш до жило навиваш (ако е навиващ) мушкаш ако е компресиращ или за кримпване. и тва е !!! Прекалено задълбахте темата.... !!! И НЯМА ВОДОУСТОЙЧИВИ F КОНЕКТОРИ !!!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 30-11-2014
petco petco не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 6
Благодари: 26
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Водоустоичивоста на конектора до голяма степен зависи от кабела. Ако е напукан или некачествен става като маркуч.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на petco за този полезен пост :
sa6o91 (03-06-2018)
  #36  
Стар 30-11-2014
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Скин-ефект .Като резултат от този ефект, променливият ток с по-висока честота при протичането си не се разпределя равномерно в цялото сечение на проводника, а се разпределя със значителна плътност предимно в повърхностния слой.
Тези които ползват помеднени кабели никога не позвалявайте острието на ножа да опира в централното жило при забелване.Така прерязвате медния повърхностен слой.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 30-11-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,387
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от морския Вижте мненията
заголваш до упретка запряташ я назад!
Груба грешка,само леваците запрятат назад!
Цитирай:
Първоначално написано от garanciq Вижте мненията
никога не позвалявайте острието на ножа да опира в централното жило при забелване.Така прерязвате медния повърхностен слой.
Умно!Гаранцията тогава е по дълга!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 30-11-2014
морския морския не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petco Вижте мненията
Водоустоичивоста на конектора до голяма степен зависи от кабела. Ако е напукан или некачествен става като маркуч.
колега работил съм със всички видове F конектори !!! повярвай, може би имам сложени над 2000 от всички видове ! НЯМА ВОДОУСТОЙЧИВИ!!! Дори и след читава изолация с бишоп влагата винаги си намира място от къде да проникне !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на морския за този полезен пост :
участник (30-11-2014)
  #39  
Стар 05-12-2014
Аватара на 69
69 69 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2014
Мнения: 43
Благодари: 11
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от морския Вижте мненията
колега работил съм със всички видове F конектори !!! повярвай, може би имам сложени над 2000 от всички видове ! НЯМА ВОДОУСТОЙЧИВИ!!! Дори и след читава изолация с бишоп влагата винаги си намира място от къде да проникне !
Колега, хората са ги проектирали да са водоустойчиви и ако са монтирани правилно не трябва да има никаква влага!







Отговори с цитат
  #40  
Стар 08-12-2014
морския морския не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 69 Вижте мненията
Колега, хората са ги проектирали да са водоустойчиви и ако са монтирани правилно не трябва да има никаква влага!







ами... какво да ти кажа при 15 - 20 дена в месеца с около 80 % влажност... дори и при изолация с бишоп отново има влага !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
connectors, f connectors, какви, конектори, Ползвате, ф конектори


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Какви са тия допълнителни услуги на двб-т ? bokarium ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 14 07-04-2013 01:07
Кой оператор ползвате? d.ivanov Дъра-Бъра 13 09-06-2012 01:01
Абе какви са тия новите канали на 39? Rabin Дъра-Бъра 15 01-12-2010 15:52
Ползвате ли Телетекст? koko_varna Анкети 7 03-09-2009 12:56
Кой български стелитен DTH оператор ползвате ? netman Анкети 4 09-06-2008 15:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.