The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 20-08-2021
dexion dexion не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да опростя задачата: махам стационарната. Имам 1 антена с двоен LNB. Върти се от от мотор само от единия приемник. Другият изход от LNB отива във втория приемник, който е настроен на single satellite примерно на 13° E. Избирам канал от този спътник и гледам. Но ако избера канал от 16° E, въртя антената (чрез първия приемник или от уеб интерфейса) и не гледам, ако не променя сателита в single satellite. Та за това става дума - някакво решение да не се налага при всяко завъртане да се сменя single satellite на втория приемник.
Любопитна ми е следната схема: LNB - сплитер 1/8 - дайсек 8/1 - тунер дали ще сработи. Бях чел, че при сплитерите се губят канали от H или V поляризация.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20-08-2021
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dexion Вижте мненията
Да опростя задачата: махам стационарната. Имам 1 антена с двоен LNB. Върти се от от мотор само от единия приемник. Другият изход от LNB отива във втория приемник, който е настроен на single satellite примерно на 13° E. Избирам канал от този спътник и гледам. Но ако избера канал от 16° E, въртя антената (чрез първия приемник или от уеб интерфейса) и не гледам, ако не променя сателита в single satellite. Та за това става дума - някакво решение да не се налага при всяко завъртане да се сменя single satellite на втория приемник.
Любопитна ми е следната схема: LNB - сплитер 1/8 - дайсек 8/1 - тунер дали ще сработи. Бях чел, че при сплитерите се губят канали от H или V поляризация.
На втория приемник настройката не трябва да е single satellite.
Configuration mode да стане advanced. И после слагаш всички сателити, които ти трябват примерно на порт А (или LNB A).

Не си казал за какъв приемник става дума и с какъв имидж е.
Може и да стане ако Configuration mode ти е simple, а Mode да бъде DISEqC/ABCD ако са до 4 сателита. Няма значение, че нямаш дайсек.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20-08-2021
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 347
Благодари: 335
Получил благодарност:
97 пъти в 77 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Ако може да покажеш, как събираш трите приемника в един кабел, който отива в мотора. Това е въпросът. Ясно е, че двата други ще са изключени.
Със четворен Сат Сплитер , един вход за главния кабел от мотора към сплитера , и от сплитера трите изхода отиват към приемниците.
Довечера като се прибера от работа , ще ти снимам как съм ги свързал и трите приемника.
Лесно е
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20-08-2021
dexion dexion не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
На втория приемник настройката не трябва да е single satellite.
Configuration mode да стане advanced. И после слагаш всички сателити, които ти трябват примерно на порт А (или LNB A).

Не си казал за какъв приемник става дума и с какъв имидж е.
Може и да стане ако Configuration mode ти е simple, а Mode да бъде DISEqC/ABCD ако са до 4 сателита. Няма значение, че нямаш дайсек.
Пробвах с всички сателити вместо single вчера, ама нещо се чудеше приемникът - Optimus OS2 с Enigma 2, OpenPli. Тоя, дето върти мотора, е Zgemma H9.2S. Довечера пак ще опитам
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20-08-2021
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 347
Благодари: 335
Получил благодарност:
97 пъти в 77 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dexion Вижте мненията
Пробвах с всички сателити вместо single вчера, ама нещо се чудеше приемникът - Optimus OS2 с Enigma 2, OpenPli. Тоя, дето върти мотора, е Zgemma H9.2S. Довечера пак ще опитам
Приятелю , настроил ли си дължината и ширината на USALS точно там където живееш.?
Защото ако не си настройл точно , ще се чуди мотора на къде да завърти. Или ще завърти на някъде , и няма да е точно на зададения от теб спътник.
Направи си на тези спътници на който искаш да ти върти мотора да бъдат на USALS във настройките на приемниците.
Ще видя на мойта енигма как е настроено точно и ще ти покажа една снимка , да видиш как е доло горе да сравниш по твоя.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20-08-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manqka Вижте мненията
Със четворен Сат Сплитер , един вход за главния кабел от мотора към сплитера , и от сплитера трите изхода отиват към приемниците.
Довечера като се прибера от работа , ще ти снимам как съм ги свързал и трите приемника.
Лесно е

На мен ми е ясно, как си ги свързал, просто се чудя дали работи!?
При мен е още по-просто, тъй като съм с два приемника с единични тунери. Даже мога да махна и двойния конвертор.
Силата на сигнала обаче предполагам, че спада, което пък за гледане на фийдове с малка антена не е много добре!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20-08-2021
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 347
Благодари: 335
Получил благодарност:
97 пъти в 77 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
На мен ми е ясно, как си ги свързал, просто се чудя дали работи!?
При мен е още по-просто, тъй като съм с два приемника с единични тунери. Даже мога да махна и двойния конвертор.
Силата на сигнала обаче предполагам, че спада, което пък за гледане на фийдове с малка антена не е много добре!
Да работи приятелю. И от двата приемника или колкото имаш , пак става да връткаш антената със ел мотора.
Взимаш си хубав сат сплитер който да подържа 2500 MGHz , със него няма как да ти спадне силата на сигнала. Той я подържа да е силен сигнала.
А за фиидовете , по добре ще е поне със 80см. Или 1м. Антена , няма да имаш загуба на силата на сигнала.
Аз щом гледам със два 60см. Стационирани и един метрова на която е ел мотора и минава сигнала през дайсека и от дайсека влиза във сплитера и гледам и на трите приемника и от 60см.вите антени без да ми спада силата на сигнала.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на manqka за този полезен пост :
Вас (20-08-2021)
  #18  
Стар 20-08-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е, при това това положение проблемът на колегата пуснал темата е решен!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
manqka (20-08-2021)
  #19  
Стар 20-08-2021
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manqka Вижте мненията
Приятелю , настроил ли си дължината и ширината на USALS точно там където живееш.?
Защото ако не си настройл точно , ще се чуди мотора на къде да завърти. Или ще завърти на някъде , и няма да е точно на зададения от теб спътник.
Направи си на тези спътници на който искаш да ти върти мотора да бъдат на USALS във настройките на приемниците.
Ще видя на мойта енигма как е настроено точно и ще ти покажа една снимка , да видиш как е доло горе да сравниш по твоя.
Не си схванал задачката. Мотора си върти от първия приемник без проблем.
Втория приемник не му трябва да върти мотора, а да ползва втория изход на конвертора от моторизираната антена, трябва само да се настроят правилно сателитите и тунерите, така че да не се налага ръчкане при смяна на сателита.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на spaice за този полезен пост :
manqka (20-08-2021)
  #20  
Стар 20-08-2021
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dexion Вижте мненията
Пробвах с всички сателити вместо single вчера, ама нещо се чудеше приемникът - Optimus OS2 с Enigma 2, OpenPli. Тоя, дето върти мотора, е Zgemma H9.2S. Довечера пак ще опитам
Трябва да стане. Целта е да направиш мултисат конфигурация, без значение дали ще се подават diseq команди и без значение че нямаш diseq.
Когато втория приемник е на различен сателит от първия трябва да излиза "Tune failed". Разбира се първоначално ще трябва да минеш по всички сателити последователно и да сканираш.


П.П. Понеже си с два тунера, провери да нямаш еднакви сателити и на двата тунера. Стационарната ако е на тунер А, там конфигурираш в single. На тунер B трябва да няма конфигурация за сателита от тунер А.

Последно редактирано от spaice : 20-08-2021 на 14:26
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
usals, Антени, двоен, конвертор, мотор, НН, ПО, приемника, Тунера


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
USALS режим на Н-Н мотор фолкръм МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 152 02-03-2017 16:32
USALS мотор Stab HH100 ф1фен Приключили продажби 2 30-11-2014 20:45
Настройка USALS мотор при Dreambox 800 HD Крал Артур МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 74 20-03-2013 14:07
двоен DVB-S2 конвертор / четворен? dinko Въпроси и отговори 5 20-09-2011 14:04
Настройка на приемника с универсален двоен ЛНБ тотален ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 9 08-04-2011 22:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.