The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-09-2021
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Виваком - EON - непроследими сметки и магически изчисления

Здравейте,
Това е моята история в развитие след абониране за услугата EON FULL (Интернет 500мбпс + iptv).

До преди този момент бях що-годе щастлив потребител на мобилен абонаментен план от оператора за скромната сума от 31лв/месец. Издаваните фактури бяха сравнително ясно написани, сумите отговаряха на потребеното. Като изключим че първо ми надвзеха едни пари, после ми ги писаха като отстъпка.

Отидох в офис през май месец и подписах договор за EON Full пакета от iptv и интернет 500мбпс, според който трябваше през първите 4 месеца да плащам само 1лв.

И така първата ми фактура за месец май не е 31лв (моб.тел) + 1лв = 32лв, а 60.20лв. Казвам си, сигурно има активационна такса и плащам (във фактурата обаче пише, че активационната такса е напълно приспадната).

Идва следващия месец с фактура не 31+1лв, а 48.77лв. Усъмнявам се и отивам в офиса, където сключих договора да попитам. Оказва се, че човека, който ми е подготвил договора пуснал ИНТЕРНЕТА ОТДЕЛНО ОТ EON FULL пакета, който се предполага, че без интернет не може да върви, и станало пакет в пакета, затова ми е начислявано около 15лв отгоре за два месеца ей така. Променяме договора, и ми обещават, че ще ми направят отстъпка за надвнесените суми. Да ама...2х15лв...

Идва месец юли, фактурата е действително по-ниска и вместо 32лв е 20.95лв, нищо че 32-30лв не прави 21лв.

Идва интересния период: през месец август получавам две сметки. Като едната е кредитна и пише, че получавам кредит от 173лв! Казвам си ей - браво!
Втората сметка обаче е на стойност същата сума и кредита се занулява.
Така че не плащам нищо и си мисля, ето - изравниха работите, най-сетне фактурите ще тръгнат нормално.

Идва днес нова фактура - за месец септември на СУМАТА ОТ 93.66лв.
Е кажете ми сега къде са 40лв (31лв мобилен план + 8лв над неговата такса, за услуги които съм ползвал + 1лв за последния промо месец от EON Full), и къде 93.66лв
И ествествено другото безобразие - получавам като клиент фактура, но нямам възможност да видя никакви детайли за същата поне няколко дни, но бутона "ПЛАТИ СЕГА" свети гордо в синьо!

И сега съм в "прекрасната ситуация" да избирам между:
- да си плащам каквото ми поискат от Вивакома без да знам кое откъде идва и как се изчислява (управителя в офиса, където сключвах договора не успя да проследи и обясни схемите);
- да платя около 1000лв неустойка и да се върна на А1, чиито интернет прекъсва и губи пакети;
- да платя около 1000лв неустойка и да мина на над 2 пъти по-бавен нет на Булсатком, които ги купиха, о! изненада - Виваком.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angelvarna за този полезен пост :
hector21 (23-09-2021)
  #2  
Стар 24-09-2021
батвидинио батвидинио не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 104
Благодари: 3
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
Здравейте,
Това е моята история в развитие след абониране за услугата EON FULL (Интернет 500мбпс + iptv).

До преди този момент бях що-годе щастлив потребител на мобилен абонаментен план от оператора за скромната сума от 31лв/месец. Издаваните фактури бяха сравнително ясно написани, сумите отговаряха на потребеното. Като изключим че първо ми надвзеха едни пари, после ми ги писаха като отстъпка.

Отидох в офис през май месец и подписах договор за EON Full пакета от iptv и интернет 500мбпс, според който трябваше през първите 4 месеца да плащам само 1лв.

И така първата ми фактура за месец май не е 31лв (моб.тел) + 1лв = 32лв, а 60.20лв. Казвам си, сигурно има активационна такса и плащам (във фактурата обаче пише, че активационната такса е напълно приспадната).

Идва следващия месец с фактура не 31+1лв, а 48.77лв. Усъмнявам се и отивам в офиса, където сключих договора да попитам. Оказва се, че човека, който ми е подготвил договора пуснал ИНТЕРНЕТА ОТДЕЛНО ОТ EON FULL пакета, който се предполага, че без интернет не може да върви, и станало пакет в пакета, затова ми е начислявано около 15лв отгоре за два месеца ей така. Променяме договора, и ми обещават, че ще ми направят отстъпка за надвнесените суми. Да ама...2х15лв...

Идва месец юли, фактурата е действително по-ниска и вместо 32лв е 20.95лв, нищо че 32-30лв не прави 21лв.

Идва интересния период: през месец август получавам две сметки. Като едната е кредитна и пише, че получавам кредит от 173лв! Казвам си ей - браво!
Втората сметка обаче е на стойност същата сума и кредита се занулява.
Така че не плащам нищо и си мисля, ето - изравниха работите, най-сетне фактурите ще тръгнат нормално.

Идва днес нова фактура - за месец септември на СУМАТА ОТ 93.66лв.
Е кажете ми сега къде са 40лв (31лв мобилен план + 8лв над неговата такса, за услуги които съм ползвал + 1лв за последния промо месец от EON Full), и къде 93.66лв
И ествествено другото безобразие - получавам като клиент фактура, но нямам възможност да видя никакви детайли за същата поне няколко дни, но бутона "ПЛАТИ СЕГА" свети гордо в синьо!

И сега съм в "прекрасната ситуация" да избирам между:
- да си плащам каквото ми поискат от Вивакома без да знам кое откъде идва и как се изчислява (управителя в офиса, където сключвах договора не успя да проследи и обясни схемите);
- да платя около 1000лв неустойка и да се върна на А1, чиито интернет прекъсва и губи пакети;
- да платя около 1000лв неустойка и да мина на над 2 пъти по-бавен нет на Булсатком, които ги купиха, о! изненада - Виваком.

На повечето хора малко им трябва - лъскави реклами и ...хоп забравят миналото...Някои си смениха имената,логата и какво ли не и пак успяха да залъжат много хора,че са се променили...
Но как не си задавате въпроса - какви разходи биха си покрили с 1 лев такса и защо биха ви давали нещо толкова ефтино...такива балъци ли са...
Радвайте се,докато има малки оператори - останат ли само тези вълци...

Давайте шанс на малките, за да сте добре вие и да спомогнете някой ден тези да не са такъв фактор.
Каквито и пари да наливат в реклами всичко зависи от избора на клиента,а той сам ходи да го доят...вероятно се съветват с прихолози..
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на батвидинио за този полезен пост :
милстан (24-09-2021)
  #3  
Стар 24-09-2021
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Говори със 123 и не се занимавай с разни кифли по магазините. Там разговорите се записват и рядко си позволяват неверни неща.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-09-2021
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пратиха ми тази сутрин подробностите от новата фактура. Оказа се, че видите ли ми направили отстъпка с фактурата от миналия месец и сега един вид си я взимат обратно.
Около 23лв повече е начислената остъпка.
Защо? Защото тогава една част от приложените (забележете общо като брой - ОСЕМ) отстъпки са били за периода, за който ще ме таксуват при следващата фактура.
Звъннах да направят справка. И какво излезе:
Тъй като първоначално ми объркаха договора в офиса и за първите два месеца ми бяха надвзели 26лв, направихме корекция на договора през юни.
Затова при първата фактура след корекцията ми правят остъпка от 11лв. (а не 26лв).
После пък за август излиза че ми правят отстъпка от 173лв, но ми начисляват такса от 173лв и затова нищо не плащам.
И ето развръзката:
тъй като имало застъпване на два периода - между объркания договор и коригирания, въпреки, че началната дата на договора след корекцията не се променя, нито пък отчетния период - аз съм длъжен да възстановя част от направената отстъпка - т.е. тези 23лв с ДДС, които са ми надчислили с тази фактура.
И тъй като от април досега били изтекли промоционалните EON FULL месеци с 1лв такса - от които реално съм ползвал само 2. Вече дължа пълна такса от над 34лв за пакета и така се заформя крайната сума от 93.66лв.

Чудно!

Какъв е извода - ако от Виваком ви направят остъпка по договор, която е тип корекция - очаквайте, че може да си я търсят обратно цялата или поне част от нея през следващи отчетни периоди.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24-09-2021
ХаМаВ ХаМаВ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2020
Мнения: 53
Благодари: 0
Получил благодарност:
20 пъти в 15 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Булсатком не е купен от Виваком. Виж си договора с Виваком, какво точно получаваш и плащаш и ако се разминават нещата - жалба във Виваком и после в КЗП. Ако не ти се занимава, опциите ги изброи
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25-09-2021
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защо 1000лв неустойка? Нали преди няколко години приеха закон и забраниха на операторите да искат огромни неустойки, или оставащите такси до края на договора. Аз доколкото знам ако прекратиш договора едностранно, дължиш три месечни такси неустойка и си свободен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25-09-2021
Слави2 Слави2 не е на линия
оглеждам се ...
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 406
Благодари: 4
Получил благодарност:
51 пъти в 34 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 1
Question

на мен ми искат 400 лв неустойка , понеже останах без работа и сметките и храната бяха по важни от телефона ... къде го пише това за 3 месечни ? и си свободен то така трябва да платя 90 лв понеже ми беше абонамента за 30 лв
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25-09-2021
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
„В последните периоди доста сме стегнали примката около мобилните оператори“, каза още Маргаритов. Той подчерта, че има и постижения по отношение на въпроси, които години наред преди това тормозеха хората, като например предсрочното прекратяване на срочни договори, при което се изискваше заплащане на всички месечни такси до края на периода им на действие. „Сега вече и с трите основни мобилни оператора сме постигнали съдебни споразумения, по силата на които не могат да искат неустойки в по-голям размер от три стандартни месечни такси. За непоисканите услуги също имаме някои решения, които доведоха до там, че те вече не са толкова масово явление, колкото преди“, посочи председателят на КЗП.
https://kzp.bg/novini/dimitar-margar...o-svoite-prava
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25-09-2021
демиров демиров не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2021
Местоположение: Варна
Мнения: 417
Благодари: 44
Получил благодарност:
106 пъти в 80 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Слави2 Вижте мненията
на мен ми искат 400 лв неустойка , понеже останах без работа и сметките и храната бяха по важни от телефона ... къде го пише това за 3 месечни ? и си свободен то така трябва да платя 90 лв понеже ми беше абонамента за 30 лв
Придсрочно едностранно прекратяване на договор се дългат - три месечни ИЗВЪН промоционални такси!!! И отделно такси за всеки невърнат в изправно състояние всеки интенет или тв премиеник.

При Виваком месечните такси извън промоция са по 400-500-550 % спрямо промоционалните! Например за ЕОН Фулл 500 месечната такса при 2 г. договор е 16 лв. - извън промоция е 99.99 лева!!!
Тоест дължат се 300 лева за ЕОН Фулл при предсрочно прекратен 2г. договор и отделно наказателни такси при виваком невърнати приемници по 100 лева.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25-09-2021
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 489
Благодари: 140
Получил благодарност:
317 пъти в 131 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Unabomber Вижте мненията

Това за КЗР издиша, защото, ако е взел телефонче на тънка лайсна и трябва да плаща и промоционалния телефон, а там става дебела. Защото между оставащата сума и платената сума разликата е каквато е нагласят от Небиваком.

А това лято тея направо ме изненадоха с наглостта си, докато се усетя и бяха ми натресли 2х25 лв.... за късмет.
Стана така, че детето е с 12 гб интернет, в начлото на юни почнаха да не му стигат гигабайтите заради лекциите и си предплати едни 25 кинта за някакви гигабайти още.На следващия месец тарикатите ги наукват пак тея 25 лева. И съответно звъннах на опратора да ги спира тъй като не съм ги заявявал, на което ми казват, че и този месец ще ги платя, защото ги спират в месеца в който трява да се платят... дрън дрън. Нещо ме бутна и ги питах, а ве колко са ми гигабайтите за месеца и ми вика 3 вътрешен и 9 международен.....
Е Бога ми, побеснях.... като ги метнах, щях да стигна до съд, ако в края на месеца не бяха ги махнали тия 25 лева. Не можаха да ми отговарят, кой и как е решил 3 вътрешен и 9 мендународен.
Значи, гледат кой има по-голям интернет трафик и лекичко му го намаят от 12 гига на 3 гигабайта , останалите за роуминг.... И ако не се усетиш, кихаш кинти за допълнителни гигабайти. А уловката в договора е че 12 гигабайта са за вътрешен и роуминг, но не е уточнено колко...
Някой тарикат СЕО в тя компания нарежда да се издоят кравите и балъците плащат. Чакам да ми свърши договора и да се махам от тея. Нямам думи. Пиша ви, бях ударил краката и щях да ги съдя.... Теглиха един заем от 4 милиарда и сега ние да им плащаме масрафите.
Бягайте далече от тия.
__________________
TomTomMaps
HereWeGoMaps
Waze

Последно редактирано от spgi : 25-09-2021 на 21:28
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на spgi за този полезен пост :
Ченгел (26-09-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, виваком, изчисления, магически, непроследими, сметки


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
виваком новихан ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 7 15-04-2017 20:37
Тънките сметки на грубата игра ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 11 09-01-2013 01:00
За BTV HD при виваком сат тв noirdeto ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 6 12-10-2012 10:47
внимание виваком тв набутвация и автогол за виваком uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 57 08-03-2012 22:36
ВиваКом ТВ vivacom bg Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 264 29-08-2010 21:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.