The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-11-2012
Аватара на Дезео
Дезео Дезео не е на линия
In Trance we trust
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Бургас
Мнения: 299
Благодари: 424
Получил благодарност:
97 пъти в 52 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране Размер на чиния

Здравейте, малко помощ от форумците от Бургас и региона.Ще купувам още една антена(имам една на Булсатком) и се колебая в размера на чинията и дали да бъде офсет или парабола.Прочетох доста постове в които основно се коментира силата на отделни транспондери, така че едно обобщаващо мнение ще ми бъде от голяма полза.Принципно съм се спрял на Tecatel 120 см, но съм отворен и за други предложения.Предвиждам и монтиране на мотор,за обхващане на голям брой спътници.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 01-11-2012
haha haha не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 375
Благодари: 330
Получил благодарност:
29 пъти в 26 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дезео Вижте мненията
Здравейте, малко помощ от форумците от Бургас и региона.Ще купувам още една антена(имам една на Булсатком) и се колебая в размера на чинията и дали да бъде офсет или парабола.Прочетох доста постове в които основно се коментира силата на отделни транспондери, така че едно обобщаващо мнение ще ми бъде от голяма полза.Принципно съм се спрял на Tecatel 120 см, но съм отворен и за други предложения.Предвиждам и монтиране на мотор,за обхващане на голям брой спътници.
Няма по добро от голяма парабола над 1.80
Отговори с цитат
  #3  
Стар 01-11-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дезео Вижте мненията
Здравейте, малко помощ от форумците от Бургас и региона.Ще купувам още една антена(имам една на Булсатком) и се колебая в размера на чинията и дали да бъде офсет или парабола.Прочетох доста постове в които основно се коментира силата на отделни транспондери, така че едно обобщаващо мнение ще ми бъде от голяма полза.Принципно съм се спрял на Tecatel 120 см, но съм отворен и за други предложения.Предвиждам и монтиране на мотор,за обхващане на голям брой спътници.
добре си се ориентирал към офсета, трябва да се постави на завет, защото е тежичка текатела и може да ти скапе мотора, ако не то виж някоя алуминиева.
няма проблем и с 100см офсет да се лови целия 36е ( за сл.бряг ), но колкото по-голяма , толкова по-добре

Последно редактирано от yavor1 : 01-11-2012 на 13:46
Отговори с цитат
  #4  
Стар 01-11-2012
Пешо Параболата Пешо Параболата не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 33
Благодари: 11
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране 120 см

Здравей.
За Бургас мога да ти предложа 120 см парабола, алуминиева, много здрава, доказана с годините (втора ръка). Тъй като не я ползвам ще ти я дам на символична цена и всички ще сме доволни Можеш да ми пишеш на лично съобщение и да погледнеш обявата ми в раздел приемници от преди няколко седмици. Алуминиева парабола е по-доброто решение от стоманен офсет (като Текатела).
__________________
В очакване на приемник с 5 тунера !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-11-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пешо Параболата Вижте мненията
Здравей.
За Бургас мога да ти предложа 120 см парабола, алуминиева, много здрава, доказана с годините (втора ръка). Тъй като не я ползвам ще ти я дам на символична цена и всички ще сме доволни Можеш да ми пишеш на лично съобщение и да погледнеш обявата ми в раздел приемници от преди няколко седмици. Алуминиева парабола е по-доброто решение от стоманен офсет (като Текатела).
само че е съпроводена с типичните за парабола проблеми: конвертори,облъчватели,позиционери, тежко окачване, линейни мотори заемащи доста пространство, а и факта че усилването на 120 правофокусна е по-малко от 120 офсет.
давам само инфо , не давам препоръка.
всеки сам си взема решението
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-11-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Яворе, защото те познавам и знам че си интелигентен човек, няма да ти тегля една майна.
Какво и е лошото на параболата? Хайде сметни фокусното разстояние на офсетка. Щото аз на параболата си го смятам и си измервам с рулетката и си нагласям конвертора и облъчвателя. Тежали били много е моята 18 години как пък не падна?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-11-2012
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
само че е съпроводена с типичните за парабола проблеми: конвертори,облъчватели,позиционери, тежко окачване, линейни мотори заемащи доста пространство
Това е несериозно какво пространство ще ти вземе линейния мотор и позиционера и облъчвателя? линейния мотор е в пъти по-надежден от H-H мотора, както и параболата 140 см. стига да няма кривини и да работи добре. Антената Tecatel 120 е тежка, с тежко и масивно окачване и е супер но за стационарна! ако и се сложи H-H мотор ще го скапе за отрицателно време.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-11-2012
The Pink Panter The Pink Panter не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 220
Благодари: 32
Получил благодарност:
30 пъти в 22 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

След месец ще забравите може би за параболите така че изобщо не му ги препоръчвайте. Просто ще са излишни. Идва 2F особено пък и за Булгас.
Яворе, и ти си допуснал грешка като му разказваш за 36Е. Там е само за стационарна антена и не за моторизирана. Защо - сети се сам.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-11-2012
Аватара на Дезео
Дезео Дезео не е на линия
In Trance we trust
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Бургас
Мнения: 299
Благодари: 424
Получил благодарност:
97 пъти в 52 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Това е несериозно какво пространство ще ти вземе линейния мотор и позиционера и облъчвателя? линейния мотор е в пъти по-надежден от H-H мотора, както и параболата 140 см. стига да няма кривини и да работи добре. Антената Tecatel 120 е тежка, с тежко и масивно окачване и е супер но за стационарна! ако и се сложи H-H мотор ще го скапе за отрицателно време.
Не е проблем тежката антена да се замени за същата по размер Triax, и цената им е много близка.Ясно е че голямата паница е за предпочитане,но финансите са ограничени,а приемника ще глътне голяма част от тях.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 01-11-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от The Pink Panter Вижте мненията
След месец ще забравите може би за параболите така че изобщо не му ги препоръчвайте. Просто ще са излишни. Идва 2F особено пък и за Булгас.
Яворе, и ти си допуснал грешка като му разказваш за 36Е. Там е само за стационарна антена и не за моторизирана. Защо - сети се сам.
нещо не се сещам и поради което на 100см офсетка (стоманена - тънка лайсна - куче марка) с мултифийд на нн-мотор и двата лъча - слънчев бряг е до бургас

Последно редактирано от yavor1 : 01-11-2012 на 15:30
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
на, Размер, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Размер на телевизор Тихомир_ ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 27 24-09-2012 16:14
ITV чиния jovani ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 9 29-04-2012 12:27
Универсален размер на DVB субтитрите uniqad Уроци и съвети за начинаещи 1 25-11-2011 23:41
Сателитна чиния на 39Е и 16Е - как? Никол Монтаж и настройка на антени 24 16-07-2011 13:45
Стара чиния от ITV retro САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 03-06-2011 02:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.