The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 22-10-2019
свиленрр свиленрр не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте. Да кажа малко информация и аз след мое запитване днес в магазин на А1 за преминаване на Xplore TV. За сега се предлага само в DOCSIS мрежа и GPON мрежа. За абпнати на LAN и оптика до входа незнайно защо не се предлага, макар в тези мрежи да си върви отлично интерактивната ТВ и има добра скорост на нета. Казаха, че където за сега са на технология, на която не се предлага платформата окабелявали с оптика, но ме съмнява силно . В моля случай, поради добре изградена вътрешна мрежа на входа оптиката е само до сградата и няма кой да им даде да си дупчат и слагат GPON-а и явно нямам шанс за услугата .
Отговори с цитат
  #52  
Стар 22-10-2019
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Абонираш се само за телевизията им и ти слагат кабелен рутер с интернет само до Xplore приемника им без допълнителни такси.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 22-10-2019
свиленрр свиленрр не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Абонираш се само за телевизията им и ти слагат кабелен рутер с интернет само до Xplore приемника им без допълнителни такси.
Честно казано си ми е ок така, както съм си. Просто ме учуди факта, че на docsis може, а уж е по-назадничава технология, а на fttb не се предлага. Заради един 4к канал няма да се откажа от интерактивната тв . Все пак има онлайн 4к канали и клипове вървящи отлично.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 22-10-2019
Йордан14447 Йордан14447 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 23
Благодари: 0
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защо не се предлага за FTTB? Защото правят капацитета на един клиент по меден кабел да е 100 Mbps (тоест използват 4 от 8 жила на твоя меден кабел, за да се спестят и пари, и кабел, и портове на ONT-то, което е инсталирано на партера, или в мазата), и така за да може всичко са върви идеално, трябва да имаш интернет максимум до 75 Mbps down и 45 Mbps up (което е максималното ограничение за тяхното FTTB) и традиционната им IP телевизия. Общо взето, е на ниво квартален доставчик. Ако искаш по-високи скорости и XploreTV, ще трябва да си преправят FTTB-то до основи (един вид, това ONT тип клиентско устройство, което всъщност захранва целия вход, да бъде заменен с enterprise 8-портов сиуч/ове, към който оптиката да влиза, и да излиза меден кабел, свързан със всичките си 8 жила, за да може да поеме тези услуги).
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Йордан14447 за този полезен пост :
свиленрр (22-10-2019)
  #55  
Стар 22-10-2019
taewu taewu не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: world
Мнения: 1,116
Благодари: 3
Получил благодарност:
154 пъти в 114 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 3
Talking

съответно се оскапява услугата и не е изгодно за доставчика
__________________
азиатец и половина
Отговори с цитат
  #56  
Стар 22-10-2019
свиленрр свиленрр не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от taewu Вижте мненията
съответно се оскапява услугата и не е изгодно за доставчика
А дали е по-евтино да дърпат ново трасе оптичен кабел из входа, при все че медните кабели не са тяхна инвестиция? На Gpon знам че през етаж слагат ont, а тук може и с едно по-добро. Както и да е и така е ок. 😀
Отговори с цитат
  #57  
Стар 23-10-2019
Аватара на юлиян211
юлиян211 юлиян211 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2019
Мнения: 66
Благодари: 647
Получил благодарност:
11 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от свиленрр Вижте мненията
А дали е по-евтино да дърпат ново трасе оптичен кабел из входа, при все че медните кабели не са тяхна инвестиция? На Gpon знам че през етаж слагат ont, а тук може и с едно по-добро. Както и да е и така е ок. 😀
в русе е тотален хаос -и скоро щеим писне на хората-вместо вътрешно правят външно окабеляване имам група против това окабеляване и има ефект
Отговори с цитат
  #58  
Стар 23-10-2019
Геймър Геймър не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Мнения: 49
Благодари: 3
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Абонираш се само за телевизията им и ти слагат кабелен рутер с интернет само до Xplore приемника им без допълнителни такси.
Сигурно ли е че трябва допълнителн рутер с допълнително ел. захранване ?

В Магазина на A1 на Раковска ми казаха че може и без рутер или модем, само със суичер да ми разклонят интернета към 4k приемника !

Имам LAN интернет 75mb без рутер и така искам да си остане !

Казахте че каналите при 4к приемника не могат да се подреждат, но няма ли възможност за съставяне на списък от любими телевизии и в него да слагаш и подреждаш по твои избор телевизиите, както е при черните HD Приемници с какъвто съм в момента ?

Видях че 4к приемниците имат USB изход, чете ли филми, музика и снимки във формат FAT32 и NTFS или както при HD приемниците записва и чете само на тяхната си файлова система заради авторските права ?

Не ми трябва да записва, само да възпроизвежда от USB памет мои снимки, музика и филми !
Отговори с цитат
  #59  
Стар 23-10-2019
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Твърденията ми са от инфо от магазин. Не съм пробвал лично нито едно от тях на практика, така-че не приемайте твърденията ми като 100% истина. За USB ми казаха, че за нищо не става.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 23-10-2019
свиленрр свиленрр не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Геймър Вижте мненията
Сигурно ли е че трябва допълнителн рутер с допълнително ел. захранване ?

В Магазина на A1 на Раковска ми казаха че може и без рутер или модем, само със суичер да ми разклонят интернета към 4k приемника !

Имам LAN интернет 75mb без рутер и така искам да си остане !
При мен е Fttb и вкъщи са ми сложили суич, който разкланя нет към двете боксчета за тв и към рутера за интернет, но ми твърдят че не могат да предложат xplore TV. В сайта на покритието същото нещо пише. По-горе е обяснено защо не става и явно е така, но е странно, че има решение да преконфигурират съществуващата мрежа, а те искат да полагат мрежа за gpon. Не навсякъде може, заради решение на етажната собственост. Те и не прекарват кабелите интелигентно през изградените вертикални трасета, а полагат външно кабелите, което не е ок от нито една гледна точка независимо колко стар е блока!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на свиленрр за този полезен пост :
юлиян211 (25-10-2019)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
А1, БЪЛГАРИЯ, За, интерактивна, НОВА, Платформа, ПУСКА, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ТВ архив на bTV и HBO каналите за клиентите ни на интерактивна телевизия БониБо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1 26-03-2018 12:00
Telekom Austria Group пуска нова сателитна платформа dvelev Новини 3 27-09-2013 19:21
БНТ с нова спортна интерактивна платформа ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 06-06-2012 13:05
My Tv -нова спътникова платформа в Украйна ТИНТИН Новини 28 21-12-2010 17:50
TVP HD FTA ще бъде в нова платформа за TVP от 19,2 E berks Новини 0 31-07-2009 10:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.