The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 17-01-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moadip Вижте мненията
Да се включа и аз, може би ще се реши и моя проблем.

Проблем: от около две седмици, когато се включи климатика, картината замръзва и след около 2 секунди се появява отново. Компютъра и климатика са на един и същ контакт. Мислех си да взема някакъв токоизправител, но не съм сигурен, че това ще реши проблема или пък да сменя захранването.

Така, че колегата ако има решение, нека да го сподели.

п.с. Зануляването на контактите е с мост.
пусни захранване от друг контакт, имах същия проблем но с ресивер дори вързан през юпс , явно се получава пиков спад на напрежението в разклонителя
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17-01-2012
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от moadip Вижте мненията
... Компютъра и климатика са на един и същ контакт. Мислех си да взема някакъв токоизправител, но не съм сигурен, че това ще реши проблема или пък да сменя захранването...
Бъди сигурен, с токоизправител ще си изгориш компютъра от раз. Захранването му истинско ли е или от онези по $14.00? Ако е от тях, направо го изхвърли и слагай ново.
Успех!

Последно редактирано от dodo_pv : 17-01-2012 на 23:00
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17-01-2012
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor Вижте мненията
пусни захранване от друг контакт, имах същия проблем но с ресивер дори вързан през юпс , явно се получава пиков спад на напрежението в разклонителя
Явно е, че UPS-ът не е от истинските! И идея си нямаш какви гадости продават за юпиеси... Имам един примерен такъв боклук у нас!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иво колев Вижте мненията
според мен LNB-то е за смяна...
Засега нещата отиват към този пост, въпреки че е странно от какво може да е заминал след като работи и за двата приемника НО само когато не работят и двата едновременно
Климатици нямам както и бойлер, кабела който е за кабеланата тв. като го изключа и промяна няма.....
От настройките на тунера също никаква промяна....
Фрийзовете продължават само и единствено, когато са включени и двата приемника и работят едновременно, щом единия го изключа и нещата заспиват, пълна загадка, ще трябва май да купя нов двоен конвертор, но ако и с него положението е същото..... вече незнам.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18-01-2012
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-вероятно с новия ще се оправи.А на твоя вероятно чипа, който управлява H/V и LOW band/HI band е заминал и при едновременно подаване на 22KHz се получава биене между тях и съответно превключване на бандовете.Най лесно проба може да се направи на HOTBIRD. Друг е въпроса че всички проби вероятно ще доведат до смяна на конвертора и по скоро ще са от любопитство. Сложи си и двата приемника на EURONEWS на HOTBIRD и виж има ли засечки.Провери и дали ако единия работи на канал от горен банд а другия на канал от долен има засечки. Но може и да смениш директно конвертора ако не ти се любопитства.

Последно редактирано от АА : 18-01-2012 на 12:14
Отговори с цитат
  #16  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АА Вижте мненията
Най-вероятно с новия ще се оправи.А на твоя вероятно чипа, който управлява H/V и LOW band/HI band е заминал и при едновременно подаване на 22KHz се получава биене между тях и съответно превключване на бандовете.Най лесно проба може да се направи на HOTBIRD. Друг е въпроса че всички проби вероятно ще доведат до смяна на конвертора и по скоро ще са от любопитство. Сложи си и двата приемника на EURONEWS на HOTBIRD и виж има ли засечки.Провери и дали ако единия работи на канал от горен банд а другия на канал от долен има засечки. Но може и да смениш директно конвертора ако не ти се любопитства.
Ми интересно в момента и двата работят на Euronews от хотбърда и няма никакви засечки и всичко работи идеално вече повече от час и канала е FTA
Искам още нещо да споделя, досега това досадно фрийзване се появява винаги на 23Е..... гледам също и 9Е платформата, където няма никакви фрийзвания на руските канали при едновременна работа и на двата приемника.
Иначе конвертора е Invakom Twin и съм го плащал преди 3 години 120 лв. и направо ще ми е мъка ако излезе че от него идва този досаден проблем, по скоро ще сложа друга антена до тая и ще я оставя да седи само към 23Е защото конвертора съм го купувал много скъпо и няма да мога да го прежаля
Ще продължа да тествам и ще пиша има ли промяна, но проблема най-вероятно ще се окаже от LNB то.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #17  
Стар 18-01-2012
galiano galiano не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 214
Благодари: 20
Получил благодарност:
77 пъти в 43 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Ми интересно в момента и двата работят на Euronews от хотбърда и няма никакви засечки и всичко работи идеално вече повече от час и канала е FTA
Искам още нещо да споделя, досега това досадно фрийзване се появява винаги на 23Е..... гледам също и 9Е платформата, където няма никакви фрийзвания на руските канали при едновременна работа и на двата приемника.
Който ти е дал линията за сатБГ си е активирал антикаскадинга. Така, че линията може да се ползва само от един клиент.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от galiano Вижте мненията
Който ти е дал линията за сатБГ си е активирал антикаскадинга. Така, че линията може да се ползва само от един клиент.
Какъв е този антикаскадинг? лесно мога да говоря с човека който ми дава ама едва ли и той е чувал за антикаскадинг аз съм чул само за решер....
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18-01-2012
galiano galiano не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 214
Благодари: 20
Получил благодарност:
77 пъти в 43 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Какъв е този антикаскадинг? лесно мога да говоря с човека който ми дава ама едва ли и той е чувал за антикаскадинг аз съм чул само за решер....
Точно за решера се отнася, само, че там заобикалянето с оскам тарикатлъците не минава. Дава ти определен брой ECMs за определено време, ако ги прехвърлиш, почва да те реже.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18-01-2012
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

В пост #8 съм описал проблема. Двата ти приемника трябва да имат отделни акаунти за логване към сървъра.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, идват, какво, Може, от, смущения, тия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
какво може ХД приемника на виваком АТАНАС15 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 18 01-02-2012 23:48
какво може виваком тв сет топ бокс uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 25-11-2011 18:43
DB 800 HD какво искаме от него и какво той може !? koko313 DREAMBOX 21 07-06-2010 19:30
Mr. BIG идват у нас! Виж какво ще изпеят, песен по песен ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 14-09-2009 15:48
какво може да се гледа kalata777 ECHOSMART 4 22-03-2009 15:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.