The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #71  
Стар 24-11-2010
Аватара на НСБОБ
НСБОБ НСБОБ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 378
Благодари: 68
Получил благодарност:
117 пъти в 62 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Дааа тука си абсолютно прав и съм напълно съгласен с теб.
Тука е абсолютно прав, а къде не е? Аз не видях някъде където да не е.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 24-11-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,389
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
......да, ама оригиналната рейка е права линия... в тази равнина в която трябва да е огъната.

от тук си правя извода, че оригиналната датска рейка при повече от 2 конвертора ще работи в режим на компромис - в някакво междинно положение - компромисно права линия така:
Прикачен файл 3778

и сам стигам до извода, че теорията е ориентировъчна, и след това телевизора на терасата и въртене докато излезе всичко
Много се заблуждаваш,рейката ,погледната от твоя гледна точка е права линия,а погледната отгоре е дъга,а погледната от центъра на антената е пак права линия,но погледната от истинския център на пълната парабола,чийто отрязък е тази антена,пак се вижда като дъга!И това е определящото!
Зъбните колела на държача на рейката са затова,да променяш дъгата,но тъпаците са сложили много голяма стъпка!От фабричното положение на зъбчатките,ни трябва 2-3градуса повдигане,за да се получи истинската дъга за България!Така че,за 20 градуса обхват рейката върши чудна работа,с фабрично сглобен държач!Дъгата е 99 % точна!
Единствено истинска и точна настройка се постига като насочиш антената в точния юг,без приоритет на центален конвертор!
За София слагаш централен 23 ,настройваш,махаш конвертора и слагаш държача с рейката и пързаляш конверторите!
За Варна слагаш центален 28 и правиш същото!
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на dzumba за този полезен пост
kabel (25-11-2010), vauzunov (25-11-2010), лтрифонов (25-11-2010), Сандокан (24-11-2010)
  #73  
Стар 24-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НСБОБ Вижте мненията
Тука е абсолютно прав, а къде не е? Аз не видях някъде където да не е.
Сега ще ти кажа къде не е, точно там където се опитва да ме убеди, че пластмасата на турския държач е по-калпава и видиш ли след една година щяла да се разпадне едва ли не.
Турците да не правят антени от 2 месеца и да не знаят какъв материал да използват и едва ли си мислят, че хората ще си държат антените в мазето вместо да са изложени на атмосферни условия.
И понеже не смятам, че тая пластмаса е по-калпава от датската затова му зададох на Вальо един въпрос придружен с две снимки ама той лекинко гледа да избегне отговора и се направи на разсеян без да отговори.
Ставаше въпрос след като мисли, че датската пластмаса е повече надеждна защо при стягане на болта гайката започва да излиза от леглото си и да нарушава пластмасата а при турския държач няма такова нещо ?
И не се опитвайте да мислите, че единия съм го стягал с отвертка на въздух а другия с ръчна такава и двата болта съм ги стягал с една и съща отвертка по един и същи начин с еднаква сила.

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #74  
Стар 25-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Трифонов, остави формулите и сметките и да започнем с визуално-образните средства.
- вземи една топка за тенис
- вдигни я на нивото на очите ти, на 20см от лицето ти
- погледни на юг
Виждаш ли как видимия ти хоризонт стана с формата на парабола? Горе-долу така са разположени и спътниците в орбита, т.е. ако можеше да ги видиш, щяха да описват такава дъга. После след намесата на геометрията, конверторите заемат същата форма пред антената. Затова на мултифийлд-а се дава наклон, според това от коя страна на най-високия спътник си. И според географската ширина, на която се намираш, най-високия спътник е различен. Ако искаш спътници от двете страни, ще ти трябва планка с формата на парабола. Е, такава няма, затова се започва с компромисите. Другия вариант е 2 мултифийлда.

Петре, не се правя на разсеян. Струва ми се, че търсиш под вола теле. Досега централен болт не ми се е превъртал, колкото и да стягам. А той по принцип не е необходимо да се стяга каруцарската. Нали знаеш, че за всеки болт/гайка на всяко техническо изделие има допустима и препоръчителна сила на стягане?...
Изрежи удебелението на турския държач и стягай, да видим какво ще стане...

В общи линии не разбирам какво се опитваш да докажеш. 100% турския държач не е по-добър и по-добре проектиран от оригиналния. Ако дава по-добри показания, по всяка вероятност имаш изместване на крепежа на антената ти.

Последно редактирано от Triax : 25-11-2010 на 10:16
Отговори с цитат
  #75  
Стар 25-11-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Единствено истинска и точна настройка се постига като насочиш антената в точния юг,без приоритет на центален конвертор!
За София слагаш централен 23 ,настройваш,махаш конвертора и слагаш държача с рейката и пързаляш конверторите!
Вероятно си прав, ама... май няма да ми стигне рейката за 39 по този начин, освен ако не я разпробия 2-3 см встрани. Тогава обаче кривината на рейката ще се размести спрямо кривината на антената
Отговори с цитат
  #76  
Стар 25-11-2010
vauzunov vauzunov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 24
Благодари: 245
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 526
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Вероятно си прав, ама... май няма да ми стигне рейката за 39 по този начин, освен ако не я разпробия 2-3 см встрани. Тогава обаче кривината на рейката ще се размести спрямо кривината на антената

Кога ще захващаш да го правиш тоя мултифийд,че ако продължаваш още да смяташ няма да стане скоро.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 25-11-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,389
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Вероятно си прав, ама... май няма да ми стигне рейката за 39 по този начин, освен ако не я разпробия 2-3 см встрани. Тогава обаче кривината на рейката ще се размести спрямо кривината на антената
Винаги съм прав!По този начин,39 излиза само на 110,с удължаване на рейката!На 88 просто забравяш за 39,в така изпълнена схема!А който ти каже,че гледа с 88 и 39 и 13,е просто лъжец,може и да ги вижда,но да ги гледа, особено 39,никога!Първи облак,първи дъжд,първи вятър- беер-60000!
Отговори с цитат
  #78  
Стар 25-11-2010
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goshob Вижте мненията
Здрасти,
Не ти препоръчвам да режеш държача. Аз лятото съсипах един и трябваше да си купувам целият комплект. Просто не става както трябва и при най-слаб вятър се чупи. Конструкцията е такава, че е по-добре да имаш малко странично изместване и да разчиташ на известни компромиси. При силни сателити те са пренебрежими и не си струва труда.
Има една хубава система на Inverto, за която може да прочетеш ето тук: http://www.inverto.tv/products/index.php?section=3. Моля да ме извинят модераторите, че побликувам чужди страници . При тази стойка всичко е точно, ама не съм я виждал да се продава в България, а в Европа е доста скъпа.
Що се отнася до сметките, то ние с Въйко разнищвахме преди време темата ето тук: http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=3231&page=6
Малко по-нагоре попита за онази зъбчатата джаджа, с която може да се променя ъгъла на конвертора. Ами според това, което пише тук и там, тази стойка претендира да е универсална и да може да се използва за различни антени с различно фокусно разстояние. Точно заради това са решили да направят ъгъла на държача да е с възможност за промяна. Бих ти препоръчал да го направиш същият, какъвто е този на оригиналният държач, който идва с антената. Така ще си спестиш доста неприятности.
Последно, ама не по важност е дъгата на рейката. С Въйко достигнахме до консенсус, че тя трябва да е огъната по дъга, която зависи от геометрията на антената. Сигурен съм, че тук ще попиташ какъв трябва да е радиусът на тази дъга. Ами и аз питах същото, ама никой не ми отговори. Ето защо използвах възможностите на въздесъщият "Чичко Google" и достигнах до следният високопарен извод: "Конверторите при един идеален мултифид трябва да са подредени по дъга, която е част от секущата равнина на параболоида допирателен към повърхнината на антената". Та да не плашим колегите с такива сложни понятия, ще ти кажа, че в първо приближение това си е дъга от окръжност с диаметър фокустното разстояние.
Като за край искам да ти кажа, че е добре да си сметнеш нещата за да знаеш ориентировъчно на къде си. Не забравяй, обаче, че всички тези сметки са съвсем ориентировъчни и зависят от много фактори, несъвършенства на конструкцията и др. подобни. Пресмяташ ги, сглобяваш всичко, мяташ се на покрива с телевизора под мишница и започваш да настройваш .
Хайде успехи и дано съм бил полезен.
Multiconnect на Inverto се продава в България, и по-точно в Бургас от една фирма която внася всякакви продукти на Inverto. За да нестава реклама ако някой има нужда ще проверя какви пари е.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 25-11-2010
Аватара на hammerstrikebg
hammerstrikebg hammerstrikebg не е на линия
-----------------
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 230
Благодари: 72
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
За да нестава реклама ако някой има нужда ще проверя какви пари е.
48 лв, но е троен!
Отговори с цитат
  #80  
Стар 25-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
А който ти каже,че гледа с 88 и 39 и 13,е просто лъжец,може и да ги вижда,но да ги гледа, особено 39,никога!Първи облак,първи дъжд,първи вятър- беер-60000!
Конкретизирай - "никога" ли да не ги гледа, или само при "първи дъжд,първи вятър"? Това са две противоречиви твърдения събрани в едно.
При слаб дъжд не се гледа HD-транспондера на Булсат. Другите транспондери на Булсат излизат - освен ако дъжда не е порой. Това е твърде далеч от определението "първи дъжд".
На 13Е също намалява сигнала, но да се каже че не се гледа изобщо по време на дъжд също е високопарно твърдение. Пак зависи от дъжда колко канали ще минат под ръба - защото от дъжд до дъжд разликата е голяма.
През останалото време всичко се гледа от 13Е и 39Е (без украинския транспондер на 39Е).
За по-детайлна справка какво хващам с 10-те конвертора на двете си антени, преди време съм качил детайлна справка за интересуващите се в Ъплоуд Центъра.



Ето и в момента вали, но гледам Булсат с 11 dB SD-каналите. HD-транспондера е паднал под ръба.

__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
13, 16, 19Е, td78, Мултифийд, питанеtriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
triax td 110 ? martinakis САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 19-02-2011 21:49
TRIAX - история sarivano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 13-12-2010 13:29
Какъв мотор ще ми препоръчате за Triax TD78? Момчил-Търговище МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 2 10-04-2010 19:42
Triax TD88 fox САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 04-05-2009 22:49
Triax TD78 vs GLOBO Click-Clack 85 см. ppet САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 28-04-2008 12:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.