The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 28-10-2012
satuser satuser не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 178
Благодари: 68
Получил благодарност:
41 пъти в 24 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

VIVACOM UniCall L - 15 лева *

Включени минути към фиксирани мрежи - 600
Включени минути към мобилната мрежа на VIVACOM - 480
Включени минути към други мобилни мрежи - 120
Включен трафик на данни - 40

Тарифирането е на секунда. Минималната продължителност на разговор е 60 секунди, след това разговорът се тарифира на секунда.

* Промоцията е валидна за нови и съществуващи частни клиенти на VIVACOM, които в периода 15 октомври 2012 г. - 15 януари 2013 г., активират нова SIM карта.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 28-10-2012
Аватара на viktor
viktor viktor не е на линия
сатфен
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 594
Благодари: 225
Получил благодарност:
303 пъти в 139 поста
Сваляния: 96
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
След като виваком ме измамиха много долнопробно, все още чакам отговора от КРС да видим дали има закони в тази държава http://dtv-bg.com/showthread.php?p=189824#post189824

преминах на боб.

Използвам го от месец април насам, без никакви пакети и други абонаментни измами.

Доволен съм плащам само за изговореното, за 11 ст на минута не ми трябват никакви преплатени минути и други трикове които се предлагат абонаментно.

В рамките на 10 мин мога да се разбера с всеки и това ми струва 1.10 лв.

Повече от 30 лв не съм плащал и то при нормално-интензивно използване на картата, друг месец когато не ми се налагат много разговори плащам по-малко. Усетих каква е свободата да си без месечна такса. Най-хубавото е че винаги мога да се откажа от тях, поне така пише в договора. Предполагам че и те ще започнат номера рано или късно все пак да не забравяме на кои са.
За сега всичко е нормално. Не ми харесва само 1 цените на мобилният им интернет са високи 49 ст на MB, но пък навсякъде вече има wifi.

За плащането на изговореното няма отсрочка спират те на датата ако не си платил. През epay не се удържа такса, аз така плащам не съм ходил до офис до сега. Имат си разни тарикатщини искат ти 3.80 за спиране на гласова и за обаждане на оператор, но пък аз не съм и се обаждал до сега. Сметката се проверява директно от менюто на телефона.

За вивата може би ще кажете понеже съм потърпевш, като цяло нямах проблеми с услугите им, но този педераски номер и начина им да ме измамят + фарсовете на номера им 123 ме губят като клиент за каквато и да е тяхна услуга. Изглежда мотото им е "абонат до гроб, ако може и след него".
Яко са те изпързаляли тези от Виваком,агресивна политика за задържане на клиентите,която е сериозно предупреждение към тези,които си търсят коректен мобилен оператор.
Май всички оператори си имат "номера",но не бива да прекаляват.
__________________
В гората посоките на света се познават по мъха на дърветата ,а в града - по сателитните антени!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на viktor за този полезен пост :
турбо (28-10-2012)
  #33  
Стар 28-10-2012
Аватара на viktor
viktor viktor не е на линия
сатфен
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 594
Благодари: 225
Получил благодарност:
303 пъти в 139 поста
Сваляния: 96
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pe6o1975 Вижте мненията
Toчно в тарифирането на секунда е уловката!
До колкото знам при bob тарифирането е на една минута:например говориш 70 секунди bob отчита 120!
Писал съм по-горе ,че БОБ тарифират на започната минута.Това е ясно.
А къде е уловката в тарифирането на секунда!?
__________________
В гората посоките на света се познават по мъха на дърветата ,а в града - по сателитните антени!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 28-10-2012
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

?Като стана въпрос за радиостации,колеги да ви питам:
имам 3 радиостанции "Лен" и преди ги ползвах за разговори/даже едната ми бе монтирана в колата/ много яки и мощни са, без проблем покриват от 10 до 50 км. в зависимост от антената/ имам и различни антени. Та повече от 10 години не съм ги пускал и сега ако ги включа и използвам попадам ли под някоя санкция от закона? Иначе честотата е на бивше АПК, но при определени метерологични условия понякога могат да се правят и разговори с диспечера на украински таксиметрова служба.
__________________
Отговори с цитат
  #35  
Стар 28-10-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Най на далавера е да си говорим по домофоните или с радиостанции. Безплатно е
А още ПО-по вдосточната тръба

Цитирай:
Първоначално написано от viktor Вижте мненията
А къде е уловката в тарифирането на секунда!?
Ами НЯМА такава! Просто говориш минута и десет секунди,плащаш минута и десет секунди!
А при МЕНТЕлския bob говориш минута и десет секунди,плащаш ДВЕ минути!
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T

Последно редактирано от pe6o1975 : 28-10-2012 на 21:22
Отговори с цитат
  #36  
Стар 28-10-2012
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

наистина безплатно е, стига да не се калкулира изразходвания ток.
__________________
Отговори с цитат
  #37  
Стар 28-10-2012
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pe6o1975 Вижте мненията
А още ПО-по вдосточната тръба



Ами НЯМА такава! Просто говориш минута и десет секунди,плащаш минута и десет секунди!
А при МЕНТЕлския bob говориш минута и десет секунди,плащаш ДВЕ минути!
Добре де тази разлика не си ли я компенсират с месечната такса които ти взимат и едно годишният или повече договор които подписваш.

И двата вида отчитане са един дол дренки. Въпроса е да се избере по малкото зло. При операторите без абонаментна такса най-много да те прецакат с 11 стотинки на всеки разговор, не на всяка минута, докато другите те прецакват с ненужна абонаментна такса и то за минимум едно годишен период. Така че всеки преценява и си решава, но внимавайте да не се вържете на евтините им пазарни трикове.
Ако правите по 10 разговора на ден, сигурен съм че това няма как да стане всеки разговор да свършва точно на десетата секунда на всяка нова минута. Така че от тези 10 , грубо 5 да са така (в нач на нова минута) това значи 55 ст на ден. Първо кои нормален човек прави по-толкова брой разговори на ден (при условие че не използва телефона за работа или не е вманиачен барборко), продължителноста не е важна в случая, защото прецакването е на бр. разговор.

Аз лично най-много по 3 отделни разговора на ден ми е средното потребление, има дни в които са и 0 (все пак skype, what`s up, viber ...) са добра алтернатива, която трябва да се използва.

И какво излиза от този трик които прилагат колко печелят от мен ами някъде 2-5 лв месечно, при най-ниска месечна такса от 10 лв. мисля, че не съм ощетен ни най-малко. Така че вие си решавате преди с месечна такса плащах по 50 лв. сега плащам 25-30 което си е почти 50% надолу и мога да ги разкарам тези когато искам. Ако отида в чужбина до 6 месеца не плащам такси, за разлика от преди. Поради тези причини мен така ме устройва повече, вярно липсва ми мобилният интернет, но какво да се прави ще го преживея.

Последно редактирано от турбо : 28-10-2012 на 22:14
Отговори с цитат
  #38  
Стар 29-10-2012
Аватара на viktor
viktor viktor не е на линия
сатфен
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 594
Благодари: 225
Получил благодарност:
303 пъти в 139 поста
Сваляния: 96
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
И какво излиза от този трик които прилагат колко печелят от мен ами някъде 2-5 лв месечно, при най-ниска месечна такса от 10 лв. мисля, че не съм ощетен ни най-малко. Така че вие си решавате преди с месечна такса плащах по 50 лв. сега плащам 25-30 .
Тук нещо не ми е много ясно...
__________________
В гората посоките на света се познават по мъха на дърветата ,а в града - по сателитните антени!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 29-10-2012
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от viktor Вижте мненията
Тук нещо не ми е много ясно...
В момента тези ме прекарват по-малко от другите поради липса на абонамента такса, макар че използват тарикатлъка да закръглят към минута. Относно месечното сравнение сега плащам по-малко от преди, може би защото преди имах безплатни минути и се увличах да говоря повече дори и след изтичането им. Също вече не плащам 30 лв месечна такса което намаля общата стойност.

В събота званяха на жената от вива с оферта за продължаване не договора, предлагат и 200 мин към други мрежи и 1200 към вива. Уловката е че дори и да говориш с вива ти взима от 200 мин към другите (първо се израходват те) дали им срок на офертата до края на деня, защото имало ма много хора да званят и неможело повече. договора трябвало да бъде за 2 год. Излиза че първите 200 мин не трябва да говориш с никои от вива за да ги използваш пълноценно.

Много са безочливи тези да се ошашкаш с цифри и да се хванеш в капана. Тя не използва толкова много телефон, изглежда предлагат планове с много минути на тези с ниско потребление, които така или иначе няма да ги използват всичките никога.

Незнам как е при другите оператори но тези напоследък прекаляват.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 29-10-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Добре де тази разлика не си ли я компенсират с месечната такса които ти взимат и едно годишният или повече договор които подписваш.
Специално при "кол-ю" няма нито месечна такса,нито договор!
Единствено и само регистрация на картата.
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pe6o1975 за този полезен пост :
viktor (29-10-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Избор, мобилен, на, Оператор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на ТВ и НЕТ оператор... kiril_2 Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 31 24-09-2012 19:08
Помощ за избор на мобилен телефон vassilp GSM мобилни комуникации 1 20-04-2012 12:39
Проваля се търгът за четвърти мобилен оператор ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 25-11-2011 16:47
Ищван Полони: Четвъртият мобилен оператор зависи от действията на регулатора ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 23-10-2011 16:13
Договор с мобилен оператор ще бъде БОБИ Дъра-Бъра 0 10-05-2011 21:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.