The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #91  
Стар 11-09-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,346
Благодари: 2,626
Получил благодарност:
1,745 пъти в 888 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

gentu това което си показал с тия анкери е за бетон, за тухла не върши никаква работа. Миналата година като монтирах първата булсат-стойка за да слагам на нея антена нямах дюбели ама имах анкери, сложих един и нищо не става. На другите 3 дупки купих на следващия ден дюбели и се успа, тая година реших преди месец да проверя как е анкерния и се беше охлабил... на ръка се въртеше гайката, затегнах я ама е пиниз марка като цяло. Така, че зависи на каква стена ще се монтира стойката... най-желЕзно става със заварка... нЕма мърдане, а като гледам goshob къде е сложил стойката направо да си завари една тръба.
Отговори с цитат
  #92  
Стар 11-09-2010
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 736
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Анкерите чупят тухлите отвътре, така че там фишери.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 11-09-2010
Аватара на crazyhorse
crazyhorse crazyhorse не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: София
Мнения: 111
Благодари: 22
Получил благодарност:
8 пъти в 5 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Имам точно същата стойка, идеална е за Тriax TD110 с тая разлика че е закачена за балкона и стегната от вътрешната страна.
Отговори с цитат
  #94  
Стар 11-09-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Крепежни елементи се купуват от магазин за крепежни елементи а не от кварталната железария.В специализирания магазин продавачите си знаят кой крепежен елемент за каква основа е подходящ.Има анкери за силен,слаб бетон,за тухли четворки,единички,плътни,с кухини,за итонги и какви ли не глупости.Който не познава (или си мисли че познава) крепежните изделия нека се консултира с продавача и да подбере подходящите за случая.Консултантите в Бриколажи,Практикери и други безалкохолни отпадат автоматично като съветници.
Отговори с цитат
  #95  
Стар 12-09-2010
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
gentu това което си показал с тия анкери е за бетон, за тухла не върши никаква работа.
-не позна - тези са баш за тухла - неплътна!
Той Въйко е написал как стоят нещата!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #96  
Стар 17-09-2010
Аватара на goshob
goshob goshob не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Извън България
Мнения: 47
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 3 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
Question

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
110 антените са граничния размер за мултифийд през три градуса като работата е на ръба и конверторите трябва да са АЛПС или Шарп и облъчвателите им да се допират един в друг...
Здравейте отново,
Както вече ви казах антената работи без проблеми (поне до сега, а като започне зимата ще видим ), за което отново благодаря за съветите получени тук.
Четейки отново поста на Въйко ми направи впечатление първото изречение, което съм цитирал по-горе. Та оставайки верен на характера си, точното описание е "шило в торба не стои", реших да се разтърся малко и да разширя познанията си по тези чудесии наречени Multifeed. За съжаление не ми потръгна много и бих искал да започна една дискусия, която може би да се окаже полезна на четящите. Става дума за математиката ангажирана в темата Multifeed.
Докато си настройвах антената и си припомнях някои неща от тригонометрията, географията и елементарната физика (ъгълът на падане на един праволинеен лъч върху плоскост с идеална отражателна способност винаги е равен на ъгъла на отражение) започнах да се питам за следното:
- какъв трябва да бъде радиусът на кривина на стойката, на която се закрепват конверторите?
- как този радиус се връзва с параметрите (геометрията) на антената?
- как въпросната геометрия влияе на разположението на конверторите?
- каква математика се крие зад всичко това?
Ами не можах да открия удовлетворителни отговори на всички тези въпроси, независимо че "въздесъщият" Google обикновено знае всичко, и ще помоля знаещите в този форум да ударят едно рамо. Конкретната цел зад всичко това е големият ми мерак да сложа multifeed на една по-голяма антена от TD 110. Тази антена е отново offset и размерите и са 1300 х 1180 с фокусно разстояние 780 мм. Програмата, с която изчислявам разположението на конверторите ми дава разни фантасмагории, а и не съм убеден, че универсален multifeed държач ще свърши работа.
Ето това е. Ще се радвам да чуя мнения.
Отговори с цитат
  #97  
Стар 18-09-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

а=f.sinα

По тази формула ще си изчислиш междуцентровото разтояние на конверторите.

Дъгата на рейката може да се изчисли ако знаеш пълната геометрия на антената но дъгата не е само една а са две.

С този фокус на този офсет за който говориш ще навреш плътно един до друг конвертори с големи облъчватели през три градуса.Това е минималния фокус за да го направиш с конвертори с диаметър на облъчвателя 40мм.От там вече при по-малък фокус минаваш на един конвертор с малък облъчвател от сорта на Инверто а при още по-малък на АЛПС.
Отговори с цитат
  #98  
Стар 18-09-2010
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е това е ТО да си "ОПЕРАТОР НА БИОЛОГИЧНА ЕДИНИЦА"...ПРАЩИШ в Познания отвсякъде)))))))Тури една снимка как изглежда "a" в живият живот,т.е. на МФ-рейката.
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 19-09-2010 на 01:56
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sarivano за този полезен пост :
gentu (18-09-2010)
  #99  
Стар 18-09-2010
Аватара на Енигма
Енигма Енигма не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 169
Благодари: 18
Получил благодарност:
11 пъти в 11 поста
Сваляния: 144
Ъплоуди: 0
По подразбиране TRIAX МУЛТИФИЙЛД ДЪРЖАЧИ

Някой да има снимки за настройка на TRIAX 110 с МУЛТИФИЙЛД ДЪРЖАЧ за 4конвертора на 13Е-16Е-19Е-28Е че 28 ми се губи и немога да го настроя.
Отговори с цитат
  #100  
Стар 18-09-2010
Аватара на goshob
goshob goshob не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Извън България
Мнения: 47
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 3 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
а=f.sinα

По тази формула ще си изчислиш междуцентровото разтояние на конверторите...
Благодаря на "Оператора" за ценният съвет. Това наистина е основна формула, която докато я разгадая ми отне малко време.
Ако искаме да бъдем съвсем прецизни, то май е хубаво да се спомене, че практически става дума за 2 а-та. Аз си ги кръстих в моите сметки аh и аv. За да спестя преоткриване на колелото, за колегите, които тръгват сега по този път, ще опиша параметрите във формулата един по един:
ah = f.sin αh
- ah - междуцентровото разстояние в хоризонтално направление;
- f - фокусно разстояние на антената;
- αh - разликата в азимутите на двата спътника. (ето това е ъгълът / трикът, който ми отне не по-малко от 2 часа докато го измисля от къде точно се получава);

av = f.sin αv
- av - междуцентровото разстояние във вертикално направление;
- f - фокусно разстояние на антената;
- αv - разликата в елевацията на двата спътника;
Всичко това пак се основава на онова правило, което бях споменал преди, че ъгълът на падане бил равен на ъгълът на отражение. Ама все пак, ако някой много е запален по математиката, то може да хвърли едно око на следният линк: http://www.ebu.ch/en/technical/trev/trev_267-tomati.pdf. Там нещата са изяснени до голяма степен, па макар и само за един сателит. С малко упорство може да се докарат и до два и повече. Аз лично не съм много голям привърженик на интегралното смятана, така че оставям темата на "знаещите".
Сега остава да видим какще се определя радиуса на рейката, ама много ми се струва, че няма да мине без Π. Що се отнася до параметрите av i ah в реалният свят, то ще ви ги покажа след като си завърша стойката.
Хайде до после!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
td110, антена, Тriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 11:28
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21
антена Triax TD110 mimetomm САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 05-06-2009 17:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.