The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 22-06-2011
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 736
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

У наше село сме 9 блока, и като занесох домовата книга в общината ме изгледаха накриво и казаха, че само съм им създавал още работа. Дори не знаеха, че трябва да се води регистър. Почувствах се виновен, сега всички ще трябва да си правят общи събрания заради мен.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #52  
Стар 22-06-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Кабела не мина за сега етажите са готови но няма връзка към шахтата на БТК заради нея
-----------------------
Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Днес нова драма !!! Идват пичове от Мегалан, да прокарат кабели (оптика) между етажите........ Почнаха те, за 1 час свършиха и се стигна до ваденето на кабел извън блока през мазите до шахтата на БТК и ....... греда. Мазата през която трябва да мине кабела към шахтата е на въпросната луда. Аз я попитах все пак но греда - не дава. И утре като дойдат тея от Мегалан ще се чудя кво да им казвам, от де ще влезе кабела идея си нямам.
--------------------
И само не мога да разбера, не може ли да се заобиколи мазето на баба-та? Да не би пустата му шахта да е вътре в нейното мазе, та да минава задължително през него? Толкова ли не може да се пусне 5-10 м повече кабел?
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #53  
Стар 22-06-2011
Аватара на Vesko_B
Vesko_B Vesko_B не е на линия
Веско
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 188
Благодари: 34
Получил благодарност:
47 пъти в 37 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
-----------------------


--------------------
И само не мога да разбера, не може ли да се заобиколи мазето на баба-та? Да не би пустата му шахта да е вътре в нейното мазе, та да минава задължително през него? Толкова ли не може да се пусне 5-10 м повече кабел?
Те така или иначе нямат право да минават през частен имот и да захранват трети лица. Същото важи и за захранващите кабели на енергото. Могат да се използват за преминава само общите части за тази цел и то ако се използват предварително заложените в проекта трасета. При ново трасе освен разрешението на собствениците трябва да има и нов проект,като допълнение към основния проект на сградата.
Обаче всичко това в България не се случва, макар че го пише в законите и наредбите, а всеки си прокарва кабелите кой от където си иска.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Vesko_B за този полезен пост :
BOBIKAT (22-06-2011)
  #54  
Стар 22-06-2011
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
У наше село сме 9 блока, и като занесох домовата книга в общината ме изгледаха накриво и казаха, че само съм им създавал още работа. Дори не знаеха, че трябва да се води регистър. Почувствах се виновен, сега всички ще трябва да си правят общи събрания заради мен.
10 са
Ооо, да, общината им ги разлепи и обявления по входовете, ама лично станах свидетел как един индивид от бл.1 скъса листа, хвърли го в хубавата градинка, напсува ги и се изцепи: "Ко ма занмаа'т пак беееее" ... така, че нема оправия
Отговори с цитат
  #55  
Стар 22-06-2011
тотален тотален не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 108
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само да ви светна, че с влизането в сила на Лисабонския договор, Хартата за основните права също има правна сила, а в нея е записано, че правото на свободна информация е неприкосновено.
Това означава, че нямат право да откажат да имате сателитни антени. Друг е въпросът, че в България антените масово се бичат на фасадата по терасите - това по-скоро подлежи на санкция, но стига антенита да не са на набиващо се на очи място и не развалят фасадата, няма проблем.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 22-06-2011
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране pc:miro

Цитирай:
Първоначално написано от тотален Вижте мненията
Само да ви светна, че с влизането в сила на Лисабонския договор, Хартата за основните права също има правна сила, а в нея е записано, че правото на свободна информация е неприкосновено.
Това означава, че нямат право да откажат да имате сателитни антени. Друг е въпросът, че в България антените масово се бичат на фасадата по терасите - това по-скоро подлежи на санкция, но стига антенита да не са на набиващо се на очи място и не развалят фасадата, няма проблем.
Такае, ама сички антени на 3 сат оператора са на терасите,а наще над 1.80м каде да ги сложем,освен на покрива. И пак отново се почва въпроса КАДЕ И ИИИИ ......
Отново развален телефон става играта
Отговори с цитат
  #57  
Стар 22-06-2011
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
-----------------------


--------------------
И само не мога да разбера, не може ли да се заобиколи мазето на баба-та? Да не би пустата му шахта да е вътре в нейното мазе, та да минава задължително през него? Толкова ли не може да се пусне 5-10 м повече кабел?
Ами трасето (тръба която минава през основите предполагам) излиза в нейното мазе и за да се направи ново такова за да се заобиколи тая изба трябва бая копане . Още всичко се седи по старому ......... изградена мрежа в блока и несвързана към основния им кабел
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 22-06-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Ами трасето (тръба която минава през основите предполагам) излиза в нейното мазе и за да се направи ново такова за да се заобиколи тая изба трябва бая копане . Още всичко се седи по старому ......... изградена мрежа в блока и несвързана към основния им кабел
Еми... щом така е заложено в плана на блока, значи трябва да се е*е тоя, дето е правил плана. По мои виждания, ако наистина в плана е така, то бабката иска не иска, трябва да даде.
П.С. То и едно време всичко е било мътна и кървава. Но все пак, може да се потърси из архивите за покупко-продажба на апартаментите, дали няма някоя точка, която я задължава, след като това е нейното мазе, в договора да е упоменато че се задължава да осигури достъп до трасето.
А аз винаги съм се чудел каква е тази шахта, в нашия блок (бивш вече) в КОРИДОРА на мазето.
Я виж и тая дъртачка да не си е присвоила и малко от обшите части на мазето, ако и позволява някоя чупка.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 22-06-2011 на 23:51
Отговори с цитат
  #59  
Стар 24-06-2011
blinderix blinderix не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 122
Благодари: 76
Получил благодарност:
17 пъти в 16 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Друг любопитен въпрос: Слагането на топлоизолация приравнява ли се към статуса "остъкляване на балкон" ?
И още един любопитен въпрос:
Живея в блок незнам си колко входа и моя вход е разделен от съседния посредством "калкан", и между двата има едни 15см луфт, заради който си правих вътрешна изолация. Само че, съседния вход е на около 1 метър повече височина - сиреч стърчи до мен комшията с метър нагоре. Имам 2 антени, които съм ги закрепил отстрани на техния калкан. Ако някой от входа се размрънка, мисля че мога да има кажа: ми то аз на нашото покрив нищо не съм правил. За съжаление още не ми е останало време да изчета законите и приложенията към тях ( нещо което го препоръчвам на всеки живеещ в блок), и затова си задавам тези въпроси преди да тръгнат да ме ебават сульо и пульо. Е ли съседния вход попадащ в графата на решенията на нашия вход???
__________________
2x IpBox 200S, IpBox 900HD, DM800PVR Clone, Triax TD88 36E MTI Dual, 85cm 39E+Quad GS, Tecatel 100 - 9E-13E-19,2E 3x Inverto Red Quad, SKY-SAT 100 - 23,5E 28,2E 2xInverto Red Quad (10x to Pepi)
Отговори с цитат
  #60  
Стар 24-06-2011
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от blinderix Вижте мненията
Друг любопитен въпрос: Слагането на топлоизолация приравнява ли се към статуса "остъкляване на балкон" ?
И още един любопитен въпрос:
Живея в блок незнам си колко входа и моя вход е разделен от съседния посредством "калкан", и между двата има едни 15см луфт, заради който си правих вътрешна изолация. Само че, съседния вход е на около 1 метър повече височина - сиреч стърчи до мен комшията с метър нагоре. Имам 2 антени, които съм ги закрепил отстрани на техния калкан. Ако някой от входа се размрънка, мисля че мога да има кажа: ми то аз на нашото покрив нищо не съм правил. За съжаление още не ми е останало време да изчета законите и приложенията към тях ( нещо което го препоръчвам на всеки живеещ в блок), и затова си задавам тези въпроси преди да тръгнат да ме ебават сульо и пульо. Е ли съседния вход попадащ в графата на решенията на нашия вход???
На първия ти въпрос:
За остъкляване на на тераса (балкон) не се изисква никакво разрешение, освен в случая ако терасата има изглед към първокласен път. Така пише в закона.Топлоизолацията не се числи към "остъкляването на балкон" както казваш.
На втория ти въпрос:
Щом си на съседния вход не те касае разрешението на твоя вход. Респективно от другия вход могат да ти кажат да я махнеш.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.

Последно редактирано от фолкръм : 24-06-2011 на 11:52
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фолкръм за този полезен пост :
blinderix (24-06-2011)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ви, входа, идиотите, кажете, как, от, се, справили, сте


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Кажете читава програма за конвертиране на *.TS Джак Дъра-Бъра 7 18-02-2010 16:31
DM 500s свързване към TV през RF входа asen131 DREAMBOX 3 13-04-2009 08:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.