The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 28-04-2016
севал севал не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 180
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 4 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
Unhappy

при мен скандинавските SD канали на Тор и Сириус пак ги няма, а и всички останали спътници са с 20-ина % по слаб сигнал, причина за което може да е подутата от леда тази зима стойка на конвертора

Последно редактирано от севал : 28-04-2016 на 21:05
  #52  
Стар 29-04-2016
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
при мен скандинавските SD канали на Тор и Сириус пак ги няма, а и всички останали спътници са с 20-ина % по слаб сигнал, причина за което може да е подутата от леда тази зима стойка на конвертора
Севале снимаи тази антена да е видиме бах м..му нали конвертора беше причината смени го и каза ок сега пак проблем.Пазиш ли изгорелия стар конвертор наложи го на новия виж има ли разлика в фокусното разстояние.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angeljorj за този полезен пост :
севал (29-04-2016)
  #53  
Стар 29-04-2016
севал севал не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 180
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 4 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angeljorj Вижте мненията
Севале снимаи тази антена да е видиме бах м..му нали конвертора беше причината смени го и каза ок сега пак проблем.Пазиш ли изгорелия стар конвертор наложи го на новия виж има ли разлика в фокусното разстояние.
Тази зима изведнъж сигнала на всички канали ми падна с около 15-20% без да съм пипал абсолютно нищо. След голямо човъркане (смяна на кабели ,тунери и пр.) успях да изгоря стария конвертор СМАРТ( да уточня че сигналите ми паднаха още с него). След ровене по форуми, разпитване насам-натам установих, че слабото място на моята чиния(Строг 120см)е било стойката на конвертора. През зимата се събира вода, която след като замръзне деформира самата стойка, и поради тази причина се измества фокуса. И тъй като скандинавските канали на сириус и тхор ми излизаха "на косъм" вече ги няма.
Незнам как се качват снимки във форума!!!!!
  #54  
Стар 29-04-2016
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
Тази зима изведнъж сигнала на всички канали ми падна с около 15-20% без да съм пипал абсолютно нищо. След голямо човъркане (смяна на кабели ,тунери и пр.) успях да изгоря стария конвертор СМАРТ( да уточня че сигналите ми паднаха още с него). След ровене по форуми, разпитване насам-натам установих, че слабото място на моята чиния(Строг 120см)е било стойката на конвертора. През зимата се събира вода, която след като замръзне деформира самата стойка, и поради тази причина се измества фокуса. И тъй като скандинавските канали на сириус и тхор ми излизаха "на косъм" вече ги няма.
Незнам как се качват снимки във форума!!!!!
Лесно се качват .Мисля че и други в форума имат антена като твоита и могат да ти кажат при тях колко е фокуса и да видиш при теб колко е .Ще ти дам утре един два линка за настроика на антена прочети ги направи го както там пише и ще си доволен.Тази стоика не може ли да е смениш с друга щом е деформирана и нали те питах пазиш ли стария да не би да има разлика.Знаеш ги антените на ИТВ имам такава беше с два конусни за 16 и 13 после сложих мотор и единичен държач и сложих некакъв конвертор обикновен като на булсат и сигнала пада горе доле с 15 -20 процента конусните били с 1-1.5 см.по дълги да не би и при теб да е нещо подобно
  #55  
Стар 29-04-2016
севал севал не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 180
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 4 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angeljorj Вижте мненията
Лесно се качват .Мисля че и други в форума имат антена като твоита и могат да ти кажат при тях колко е фокуса и да видиш при теб колко е .Ще ти дам утре един два линка за настроика на антена прочети ги направи го както там пише и ще си доволен.Тази стоика не може ли да е смениш с друга щом е деформирана и нали те питах пазиш ли стария да не би да има разлика.Знаеш ги антените на ИТВ имам такава беше с два конусни за 16 и 13 после сложих мотор и единичен държач и сложих некакъв конвертор обикновен като на булсат и сигнала пада горе доле с 15 -20 процента конусните били с 1-1.5 см.по дълги да не би и при теб да е нещо подобно
лошото е че тези антени вече ги няма никъде. Единствената разлика,която мога да видя с просто око е че излаза за антената на стария конвертор е леко вляво а не в центъра както на почти всички други, но както казах сигнала ми спадна още при сарият конвертор, което ме води до мисълта да търся причината другаде.
А за линковете имам тези:
http://www.********.com/forum/viewtopic.php?t=2167
http://satellite-bg.blogspot.bg/
Може да си сигурен че съм пробвал абсолютно всичко, което е дадено в тях.
  #56  
Стар 29-04-2016
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране offset

Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
лошото е че тези антени вече ги няма никъде. Единствената разлика,която мога да видя с просто око е че излаза за антената на стария конвертор е леко вляво а не в центъра както на почти всички други, но както казах сигнала ми спадна още при сарият конвертор, което ме води до мисълта да търся причината другаде.
А за линковете имам тези:
http://www.********.com/forum/viewtopic.php?t=2167
http://satellite-bg.blogspot.bg/
Може да си сигурен че съм пробвал абсолютно всичко, което е дадено в тях.
Снимаи е и качи снимките на лаптопа или настолния и утре ще ти ги кача да видиме.Искаш да кажеш че стария е бил като по диагонал леко така ли ?
  #57  
Стар 03-05-2016
севал севал не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 180
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 4 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angeljorj Вижте мненията
Снимаи е и качи снимките на лаптопа или настолния и утре ще ти ги кача да видиме.Искаш да кажеш че стария е бил като по диагонал леко така ли ?
http://tinypic.com/view.php?pic=4syvrs&s=9#.Vyjiv89f3IU
http://tinypic.com/view.php?pic=29qk...9#.VyjjG89f3IU
  #58  
Стар 03-05-2016
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Май елевацията на антена и мотор не са на ред! Кои са ти крайните спътници, които гледаш?
__________________
TOR90 - 1,9E,9Е,13E,16E,19E,36E,39E,45Е;GS120 rotor; Zgemma H9 twin;RPI;
  #59  
Стар 04-05-2016
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

На мен ми се вижда , че е увиснало рамото на конвертора. Всичко може да е...
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
  #60  
Стар 04-05-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
при мен скандинавските SD канали на Тор и Сириус пак ги няма, а и всички останали спътници са с 20-ина % по слаб сигнал, причина за което може да е подутата от леда тази зима стойка на конвертора
Няма как да ги гледаш с тази калпава антена!Ако си в Северна България,да,но едва ли,а и пак си трябва прецизна настройка,което ти,едва ли можеш!
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
севал (07-05-2016)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
помогнете, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помогнете севал МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 73 09-05-2016 22:10
адсл интернет проблем помогнете моля bokarium ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 04-03-2014 21:10
помогнете к-минков ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 3 14-12-2013 12:34
помогнете! немога САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 73 11-11-2013 11:13
помогнете tanitadt Въпроси и отговори 0 25-12-2009 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.