The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #101  
Стар 10-10-2013
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,061
Благодари: 710
Получил благодарност:
514 пъти в 278 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от digipro Вижте мненията
Току що пробвах и при мен вървят и 4-те мултиплекса - 26, 41, 49 и 58 като сигнала е на максимум със стайна антена с усилвател.
41 ви със същото ниво ли ти е като останалите 3 ? Питам , понеже той не е за Велико Търново , но излиза дори и в Русе , за това съм склонен да мисля , че е от Ботев .
__________________

Отговори с цитат
  #102  
Стар 10-10-2013
digipro digipro не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Местоположение: В.Т.
Мнения: 96
Благодари: 48
Получил благодарност:
19 пъти в 13 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
41 ви със същото ниво ли ти е като останалите 3 ? Питам , понеже той не е за Велико Търново , но излиза дори и в Русе , за това съм склонен да мисля , че е от Ботев .
Когато спра усилвателя на антената е на около 30% но върви на моменти с лека пикселизация, а другите са на около 40%. С усилвателя всички са на 100%.
Не съм въртял антената, защото няма смисъл. Отвсякъде съм обграден с високи блокове и вероятно така или иначе хващам отразени сигнали. Аналоговата вървеше с отвратително качество, докато я имаше.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на digipro за този полезен пост :
ТКЗС (11-10-2013)
  #103  
Стар 06-11-2013
той той не е на линия
Техн. неграмотен
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
41 ви със същото ниво ли ти е като останалите 3 ? Питам , понеже той не е за Велико Търново , но излиза дори и в Русе , за това съм склонен да мисля , че е от Ботев .
От връх Ботев се приема даже и в селата между Павел Баня и Стара планина със стайна антена (STRONG 8113). Сигнал-60%, качество-97%. Антената е с включено захранване. Каналите са 41 и 57. 51 канал е доста слаб. Павел Баня е на югоизток от връх Ботев.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 13-11-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нещо интересно забелязах преди малко. На Диема Фемили при 4:3 CRT и Aspect 4:3LB ми се изрязва по една лента отгоре и отдолу. Като превключа на 16:9 ми излиза нормално цялата картина. Това може би е пример за 4:3 телевизия която е пуснала сигнал че е 16:9. Или опит да се пусне 16:9 на TV7 примерно, но не са уцелили канала, подобно на разменените EPG навремето. Не знам от кога е така, понеже не го гледам тоя канал. Но със сигурност за целите на цифровизацията са подбрани най-кадърните ни инжинери. С конкурс и сичко както си му е реда.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 13-11-2013
РИКИ РИКИ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1,488
Благодари: 183
Получил благодарност:
357 пъти в 236 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Нещо интересно забелязах преди малко. На Диема Фемили при 4:3 CRT и Aspect 4:3LB ми се изрязва по една лента отгоре и отдолу. Като превключа на 16:9 ми излиза нормално цялата картина. Това може би е пример за 4:3 телевизия която е пуснала сигнал че е 16:9. Или опит да се пусне 16:9 на TV7 примерно, но не са уцелили канала, подобно на разменените EPG навремето. Не знам от кога е така, понеже не го гледам тоя канал. Но със сигурност за целите на цифровизацията са подбрани най-кадърните ни инжинери. С конкурс и сичко както си му е реда.

В неделя оставих на запис от ефира филма "4-та власт" по БНТ1.После като го пуснах да гледам и оооо,чудо - картината е 16:9.Има напредък.
Отговори с цитат
  #106  
Стар 27-11-2013
megara megara не е на линия
Паток
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 1
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Нещо интересно забелязах преди малко. На Диема Фемили при 4:3 CRT и Aspect 4:3LB ми се изрязва по една лента отгоре и отдолу. Като превключа на 16:9 ми излиза нормално цялата картина. Това може би е пример за 4:3 телевизия която е пуснала сигнал че е 16:9. Или опит да се пусне 16:9 на TV7 примерно, но не са уцелили канала, подобно на разменените EPG навремето. Не знам от кога е така, понеже не го гледам тоя канал. Но със сигурност за целите на цифровизацията са подбрани най-кадърните ни инжинери. С конкурс и сичко както си му е реда.
Диема Фемили излъчва сигнализация, че картината е 4:3 и може да бъде изрязана до 16:9. Ако беше със сигнализация 16:9, то при 4:3 LB щеше просто да се смачка.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, цифрофизацията


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.