The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #131  
Стар 19-09-2013
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Цъ, това е за баламосване, ако го е казал някой от кухнята на цифровизацията. Как така по едно и също време 8113 вади кристален звук, а Xtremer-X2 гаден? Причината е липса на декодер за "HE AAC" звук който е стандарта за звук при HD каналите.
Ясно. А някъде качват ли записи от предаването по Нюз 7 в сайта на канала?
Отговори с цитат
  #132  
Стар 19-09-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Единствено ме смущава, как КЗК ме препращат към КЗП, при условие, че нарушаването на конкурс си е точно по тяхната компетентност.
Писал си до една дузина институции, а не си написал до Комисия за защита на потребителите - регионалното им представителство във Варна, и щяха да ти съдействат. Плюс това в сайта на КЗП има формуляр за подаване на жалба или сигнал онлайн, пращаш сканираните документи и чакаш.
Имам забележка: трябвало е да напишеш с думи прости какъв точно е проблемът с декодера, без да изпадаш в технически подробности и детайли за моделите, никой чиновник не разбира от техника и не знае що е модулатор.
Преди няколко месеца имах проблем със същия модел Екстримър, който купих от Зора, но в София. Правеше хоризонтални линии в горната част на екрана на стария ми кинескопен телевизор Самсунг, когато картината е по-светла. Вероятно някаква несъвместимост между декодер и телевизор. В Зора отказаха да ми върнат парите, подмениха веднъж устройството с друго, но това не беше вариант. Плюс това управителката на магазина се държа ужасно грубо и невъзпитано, ругаеше ме и т.н. Написах жалба до КЗП, че искам Зора да ми възстановят сумата за приемника Екстримър, който не работи добре и да си взема Стронг с тях. Съдействаха ми, чаках 20-ина дни, от КЗП се обадиха и помолиха да отида до Зора, там ми дадоха парите обратно вече без коментар. От Техномаркет купих Стронг, който си работи.

Иначе искам да те похваля, Дениславе, проявил си голяма активност и ми се иска повече хора да са като теб, да се интересуват, да четат и да търсят правата си, да се борят. И е хубаво, че споделяш тези неща, да узнаят повече хора.

П.С. Не виждам нищо притеснително, че са препратили писмото ти в Зора, точно така се прави. В крайна сметка те трябва да прочетат оплакването на клиента, не е някаква строго пазена тайна или лични данни. Не знам защо не си съгласен с този подход, кое те смущава?

Последно редактирано от Миро-Миро : 19-09-2013 на 08:48
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Миро-Миро за този полезен пост
denyo (19-09-2013), gax (19-09-2013), Пламен Тачев (19-09-2013)
  #133  
Стар 19-09-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Писах до централата на КЗП. Не помня отговор получих ли въобще от тях, ако съм получил е бил "не е в нашата компетентност" (довечера ще проверя). Но не вярвам да се занимават с кофти задания за обществени поръчки - няма изискване за 6.5MHz в поръчката, значи сичко е ок. Едва ли имат нещо общо с контрола по изпълнението на ОП и че министерството пита изпълнителя си "Абе, верно ли че не си свършил работата качествено?" и разчита на неговата реакция, без никакъв намек за контрол от страна на възложителя. Това, че според ОП може да вземеш който си искаш приемник до 60 лева, на практика не се случва и това че според ОП е допустимо хората в неравностойно положение да не приемат всички безплатни канали, което мисля е най-важното, странно защо не бяха коментирани поне и в предаването, щом институциите мълчат. Добре че поне водещия се осмели да отбележи, че самия омбудсман не е запознат с условията на тази ОП. Странно, умен човек ми се вижда, как така не е успял да се запознае - не знам. Пита го и по колко случая разрешава... споменаха там няколко... 1 случай на месец ли му е нормата? Искам да съм омбудсман. И не знам защо трябваше да изрязват разговора с мен, който много внимателно бях прецизирал да няма излишни приказки, и после половин час да говорят безсмислици. Предаванията уж щяха да ги качват на kontrol.bg но за сега нищо. Не видях да имат и онлайн излъчване NEWS7.

Последно редактирано от denyo : 19-09-2013 на 11:48
Отговори с цитат
  #134  
Стар 19-09-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако го има качено видеото от предаването по ТВ7, дай линк и ще го гледам.
Отговори с цитат
  #135  
Стар 19-09-2013
Аватара на ВКВ
ВКВ ВКВ не е на линия
Black Sabbath
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 461
Благодари: 124
Получил благодарност:
102 пъти в 56 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може ли малко разяснение,кой може да получи ваучер?
Нас едно място е записано,че право имат лица ползвали енергийни помощи през изминалия отоплителен сезон и съответно сега могат да се снабдят с ваучери за декодери
На друго,че всички които получават енергийни помощи могат да се снабдят с ваучери за декодери
Днес съседа ми (който получи енергийни помощи за тази зима,а миналата не е ползвал)не е получил право да получи ваучер.
Не виждам къде е логиката лицата ползвали помощи за миналия отоплителен сезон да имат права,а за този не.И двете групи са соц.слаби.....какъв е проблема ?
Отговори с цитат
  #136  
Стар 20-09-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мързи ги да си актуализират старата база данни и да включат и тазгодишните с право на помощ за отопление, и по тази причина са го отрязали - не само него де, всички т.нар. нови с право на помощ.

Последно редактирано от Миро-Миро : 20-09-2013 на 00:33
Отговори с цитат
  #137  
Стар 20-09-2013
Аватара на ВКВ
ВКВ ВКВ не е на линия
Black Sabbath
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 461
Благодари: 124
Получил благодарност:
102 пъти в 56 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Миро-Миро Вижте мненията
Мързи ги да си актуализират старата база данни и да включат и тазгодишните с право на помощ за отопление, и по тази причина са го отрязали - не само него де, всички т.нар. нови с право на помощ.
Не ги мързи.Днес попитах в социалните и от там ми отговориха,че решението е да получат ваучери само лица получавали енергийни помощи през периода 2012-2013.Попитах на каква база е това решение.Отговора беше,че цифровизацията започнала миналата година и затова и никой освен тях няма да получат ваучери и,че това не е тяхно решение ,а е от "горе".
Предния абсурд в държавата.
Смятам да се обадя в телевизията,но предполагам щом нареждането е "от горе" това ще е поредното разделение на част от обществото.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ваучерите, декодери, За, злоупотреба


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
КЗК проверява "Евроком" и "Кейбълтел" за злоупотреба с монопол ТИНТИН Новини 8 18-03-2010 09:36
Фалшви декодери за Tivusat ТИНТИН Новини 0 27-11-2009 13:14
Sky Deutschland - подробности и декодери ТИНТИН Новини 0 25-06-2009 11:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.