The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #771  
Стар 04-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз в отбора с декодерите. Изчетох доста из форума, а и въобще от интернет за декодерите. Бях отбелязал няколко модела, но накрая купих първото на което попаднах. То, винаги така става. Но ми е интересно и се запалих. В магазин във Варна се оказа мой познат и колега в IT:
"-Ами аз продавам само Max Т105HD в последно време." -Това му бе отговора. Работели много прилично в сравнение с тестваните от него няколко модела. Магазина му е за сателитна техника.
Ето обаче моите наблюдения:
Малък компактен вид, желязна кутия /не бие ток / и малко, но за мен удобно дистанционно. В сравнение с това на телевизора 40"Самсунг 2009-та е направо супер. Не можах да свикна с това на Самсунг-а. Тоя телевизор го купих без цифров тюнер, като същия се продаваше с цифров но с 200лв. по-скъп. Мнението на продавача и моето си съвпаднаха, че не се знаеше по него време, на какъв стандарт ще се цифровизира в БГ. Затова купих модела без тюнер.
Та за Маx - при първо включване с външна антена, направена от две празни консерви за бира , Да, за бира, но изчислена за диапазона. Преди хващах с нея /във Варна/ 5-6 програми и то качествено. Е на БНТ2 можех спокойно да разпозная Ани Салич от Митю крика. Но без шегата, си приемаше от 6 балната система - 4.
Включих антената обаче, през вискочестотния у-л на стаелитен приемник на Булсатком. Беше ми останал, чиято телевизия не харесах. Та преди качеството с аналоговата си беше много добро. Пиша го, защото и сега така включих декодера - след тюнера на Булсатком, който един вид ползвам за усилвател. Декодера веднага си качи всичките 11 /10/ програми. Няма засичане, пиксализация и т.н. Много добра и чиста картина, чисти и приятни цветове при настройки по подразбиране. Ползвам HDMI изход вход. Снощи на теста, след полунощ, забелязах прекъсване на каналите от 9- 11, въпреки че имаха обхват - 1/3 та от скалата. Днес обаче върви на поразия. Няма никакво прекъсване. Явно е било от предавателя.
Та още за декодера:
+Отлично качество на картината, на горе упоменатия приемник.
+За мен, удобно дистанционно. Всички необходими бутони за функциите които тествах и описвам по-долу и работят.
- е малко лошият ъгъл на обхвата му. Но се свиква.
+ Чете avi mpeg mpg mp4 flv от тези тествани. Други засега не съм пробвал.
- Няма звук само на Ac-3/5+1. Всичко останало възпроизвежда.
+Много добри субтитри на три размера като големия е нормален дори и за възрастни. Имат оции за големина, цвят, прозрачни и подложка и излизат на три реда като са си на мястото. Не се регулират по вертикала, но са винаги видими, независимо от редовете. Нямат обаче окантване, но за сметка на това са си с плътен цвят. Чете sub, srt, txt. Други не съм пробвал. Има бутон за тях в менюто и по време плей също, от където могат да се настроят. Запомня настройките им.
+ При спиране на захранване, помни всички настройки.
+ Пробвах с външен USB хард 40GB, който ми правеше проблеми с компютъра. Тоест компа го изхвърля в режим запис и веднага го маунтва наново. Явно има проблем в електрониката на прехода ATA/USB. Учудих се, че на декодера работи безпроблемно. Имам чувството. че и грамофонна плоча да му тикна и нея ще прочете. Още си стои там. Записва с качество едно към едно от телевизия, върти на 32-ра скорост напред/назад без засечка, дори и mpeg4 филм.
- В началото, само на малък екран в режим меню USB, декодера заби при опит за превъртане. На голям екран не е забивал. След няколко пъти така и рестарт, обаче се оправи и повече не го е правил.
+ Не загрява, въпреки че съм го сложил временно върху работещия като антенен у-л сателитен приемник.
- Няма дисплей и бутони освен старт, избор канали, но на мен не ми трябват. Всичко останало се вижда на телевизора.
+ Много приятно меню, показва всякакво инфо за събитията, има всички опции като на изискан приемник.
- Минус е, че не е прозрачно, в светъл синкаво сив цвят е, но ми харесва спрямо това на strong и още няколко тествани други декодера. Показва на всяка програма силата на сигнала с брой кръгчета. Май не са точни.
+ или - Сменя програмите средно за около секунда. Някои за по-малко, други за малко над. Като превключвам, говора на следващата програма идва преди сигнала за описаното време. Инфото на канал стои достатъчно, хем не повече за да не дразни, хем достатъчно за да се анализира. Показва текущото и следващото предаване, сила на сигнала на канала, номера и часа. На някои програми неточно, но това е от инфото на предаването. С бутона ОК влиза в разширеното меню за програмите и дава пълно инфо за тях, за дни и седмица. От там може и да програмират с голям избор.
+ Много добър звук. Високите са малко силни, но и аз съм ги вдигнал от приемника. Поддържа Dolby+. На SRS басите са малко натрапчиви, но това е от говорителите на приемника.
Мултимедийният плеър е удобен, прави си сам папка за записи от програмите, но има и отделни за музика, филми, видео, снимки. Изобразява папките в целия диск. С други думи, USB интерфейса е много бърз и удобен, а и има всички необходими бутони на дистанционното, което на гърба е с профил за показалеца и така знам къде са ми пръстите без да гледам. На Самсунга ми, в това отношение е отврат.

Така казано, съм доволен много, но ме е и яд от друга страна, че не си купих декодер с LAN свързаност. Не знам дали тоя Маx, ще разпознае USB/Wi-Fi донгъл. Нямам и как да пробвам сега, но много ми се иска да имам достъп до филми от компютър и др. Така се налага да разкачвам хард диска и да свалям филм на харда, за да гледам на голям екран през декодера. Е декодер е, не мултимедийно у-во. Имам и Андроид базиран телефон, който е в мрежата ми също и не мога да го достъпвам с телевизора. А гледах такива декодери тип "чудеса" из нета, на доста по-висока цена. Общо взето е това. Иначе се бях спрял на Optimus или Арива. Някой ако има Max да пише за решение на звука в AC-3. Засега, само тия филми нямаха звук. Поздрави!
Отговори с цитат
  #772  
Стар 04-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
....... Относно Ariva T650i - аз мисля да си го купя. Вчера обаче забелязах странна прилика на задния му панел http://www.ferguson-digital.eu/en/te...iva-t650i.html с този на новия Synaps THD-2857: http://www.synaps.tv/images/45d0d4ad...224198b4_l.jpg
Дистанционните на външен вид са различни, но ми е интересно как изглежда менюто на Synaps? Не намирам в сайта им User manual. Между другото кой е вносител на Synaps в БГ и може ли да се намерят новите модели 2857 (2858 е DVB-T2 и с модулатор)?
Е , нали си от Бургас , нямаш проблеми с купуването !
И какво чудно има , много декодери са с големи прилики , разликата е в изпозваните материали и сглобката и добрата поддръжка .
Synaps - заповядай - http://www.unitechstore.bg/digitalization/decoders/synaps-thd-2857.html
Модела 2858 сигурно няма да го внесат , така си мисля , поне засега , но с поръчка може и да стане . Цената сигурно ще е по-висока от на 2857 .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #773  
Стар 04-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
......
Така казано, съм доволен много, но ме е и яд от друга страна, че не си купих декодер с LAN свързаност. Не знам дали тоя Маx, ще разпознае USB/Wi-Fi донгъл. Нямам и как да пробвам сега, но много ми се иска да имам достъп до филми от компютър и др. Така се налага да разкачвам хард диска и да свалям филм на харда, за да гледам на голям екран през декодера. Е декодер е, не мултимедийно у-во. Имам и Андроид базиран телефон, който е в мрежата ми също и не мога да го достъпвам с телевизора. А гледах такива декодери тип "чудеса" из нета, на доста по-висока цена. Общо взето е това. Иначе се бях спрял на Optimus ? или Арива. Някой ако има Max да пише за решение на звука в AC-3. Засега, само тия филми нямаха звук. Поздрави!
Полезно , оценявам !

Ако се знае чипа на донгъла , който се поддържа от декодера , може да пробваш всеки такъв , но силно се съмявам да стане . За филми по wifi с това процесорче , по-скоро мъка , отколкото удоволствие . За някой приложения ( Youtube , Google maps , ..) може да стане , но толкова .
Max си е родно производство , по скоро марка , поръчана за нашия търговец за производство от " братски " Китай . Лошото е , че не поддържа Dolby Digital на скарта , както казваш , не е болка , но е по-добре да го има и да не се ограничаваш в избора на филми или да прекодираш звука . Не , че не става , ама е досадно и иска време .

Optimus ( да не си фен на Трансформърс филмите )? Пo-скоро Opticum , модел HD T90 !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 04-10-2013 на 08:04
Отговори с цитат
  #774  
Стар 04-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
............(2858 е DVB-T2 и с модулатор) ?
В Унгария го има масово по е-магазините им - около 92/95лв без транспорт до БГ , но предполагам , че ако се внесе и тука цената ще е близка . Само не знам дали има меню на българси и дали поддържа бг субтитри , но това е въпрос на софтуер .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #775  
Стар 04-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Gena , как няма да са еднакви като явно хардуера вътре е един и същ .
Вече е въпрос на софтуер да се напше добре и да няма грешки . Аз лично да ти кажа по вярвам на поляците в тази област , защото съм ги виждал и по форумите им какви неща пишат като цяло дори и за малки процесори , като нация си разбират от писане и знам че това ше бъде оправено в Аривата да си скролва предаванията на малкото прозорче с инфото на всеки канал.
Отговори с цитат
  #776  
Стар 04-10-2013
sat66 sat66 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 20
Благодари: 0
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от никси Вижте мненията
малко въпросче за притежателите , ползвателите на АРИВА , какво излиза през usb wi-fi , от какво сте доволни и от какво не , допълнително се купува , марка и модел и ако може цена , колко usb има , поне два са сигурно на този декодер , има ли кабел , букса за DLNA , как е като функционалност дистанционното , и ако този декодер не ви се струва подходящ , кой бихте препоръчали и защо , благодаря на отзовалите се .


мой приятел вчера си е купил ariva,както и Adapter Wi-Fi W03 802.11(въпреки моето предупреждение да не купува адаптера). като цяло от приемника е доволен ,но с адаптера се е "набутал".от www.satboxbg.com са го уверили , че работи но са го излъгали. НИщО НЕ отваря.....
Отговори с цитат
  #777  
Стар 04-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има развитие със скролването на предаванията и подозорам че има връзка с Local time настройката май . Влязох в медиа плеъра и като излязох от него се рефрешнаха предаванията по инфо прозорците на програмите.Сега ще наблюдавам дали като смених региона на лична настройка ще има разлика.

послепис: потвърждавам , когато влезеш и излезеш от медиа плеъра на Аривата Предаванията се сменят/рефрешват , иначе ако ги оставиш пак си стоят запълнени и не се скролват. Вероятно няма връзка с часовата зона

Последно редактирано от Йовчо Димов : 04-10-2013 на 13:04
Отговори с цитат
  #778  
Стар 04-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Трябва да се обясни явно на поляците , че когато превключиш канала трябва да минава програмата през EPG-то да извади в моментния час какво има и така няма да замръзва , но ако седи на един канал обаче ще трябва да го измислят как да провери че вече не е то а е следващото. Пак спрямо часът ще трябва да го обвържат . Примерно с проверка на часовника ли ? през определено време като опция или да го обвържат с опцията "Auto update channel" , която сега май прави съвсем друго или аз не разбирам точно какво прави. Но нещо не е наред с тая опция

Последно редактирано от Йовчо Димов : 04-10-2013 на 13:15
Отговори с цитат
  #779  
Стар 04-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
............(2858 е DVB-T2 и с модулатор) ? Декодера е марка Synaps .
Имам имейл от вносителя :
" Здравейте,

Няма да внасяме такъв вид декодер за момента.

Поздрави,
Петър "
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #780  
Стар 04-10-2013
Марк Марк не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 179
Благодари: 16
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с тунер за цифрова ефирна тв

Здравейте,имам следният проблем с декодер за ефирна цифрова тв:

Като го включа на RF Out и намеря програмите, то картината прескача, като когато са светли много образите тогава изобщо не се застопорява,а и самата картина е много светла, имам чувството,че се получава премодулация на сигнала.Ако някой има някакво предложение как да отстраня проблем да пише тук или на лична.Не мога да ползвам друг изход на тунера, защото скарт буксата на тв не работи.Преди това ползвах друг декодер при него го нямаше този проблем.Тунера е този модел:ТВ тунер X-TREMER DTV-X4 RF/ANT
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.