The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 16-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моля колегите с Ariva да напишат впечатленията си от новия V1.01B5 FW!
Благодаря предварително за отделеното време!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 16-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз ще сложа софта и ще видя какво е новото
Ще ви кажа какво мисля после .
Гена не се чуди много грабвай една Арива докато има
Аз обичам да ъпдейтвам

edit:
EPG-то на Аривата вече се обновява успешно и по точно инфобар-а което беше проблемно. Новият софт е оправил проблема
И още нещо много важно Дължината на записа е 2 часа по подразбиране и може да се сменя на колкото искате от менюто PVR setting-> Duration !!!

cp1251 още не е добавено явно , но само един билд има отгоре от B4 на B5 . Така че явно са наблегнали на Инфобар-а и можете спокойно да им кажете че работи .

Последно редактирано от Йовчо Димов : 17-10-2013 на 00:09
Отговори с цитат
  #43  
Стар 17-10-2013
tonidn81bs tonidn81bs не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Burgas
Мнения: 27
Благодари: 17
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз днес си взех една такава Арива за сега съм много доволен.
Гледам в техния сайт няма нова версия на FW: http://www.ferguson-digital.eu/en/do...9/Ariva-T650i/

Тази нова версия от къде е намерихте?
Отговори с цитат
  #44  
Стар 17-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От производителя е (поляците)
Но е дадена на дилъра защото от него дойде първо доклада с проблема за инфото и обновяването му.
И затова виж по нагоре и си го изтегли от поста на Сатбокс оод. Препратката е към сайта им и долу има една голяма стрелка (знак за даунлоуд) и правиш едно цък там ....

Инфото се обновява две минути преди настъпването на крайния час на предаването по програма

Последно редактирано от Йовчо Димов : 17-10-2013 на 00:45
Отговори с цитат
  #45  
Стар 17-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SatBox EOOD Вижте мненията
Здравейте,разбира се че ще може да Ви сменим адаптера,само изпратете другият и ще Ви изпратим WiFi W03,от наша страна можем да направим жест като няма да заплащате нищо допълнително,само разходите за транспорт.Вижте еконт дали нямат пощенска пратка,мисля че беше 2-3 лв
Много благодаря за разбирането. Ще го пратя в събота, че ще съм ангажиран тия дни. Няма проблем за плащане и транспорта.
Две три думи за интернет приложенията за инфо за колегите. Има голям избор за клипове, филми музика и т.н. Опция за настройка на качеството от 360 до 1080p и с каква хронология да търси - от деня, седмица, месец и какво. Зарежда бързо намерената медия. Още с вкарването на адаптера се регистрира в рутера и се разпознаха с Арива. Малкия адаптер трябва да е близо - до метър за пълен обхват. Или Wi-Fi рутера да е с поне 9db антени. С големият адаптер няма да има толкова значение. Все пак е с дълга антена която може да се позиционира.
@Йовчо Димов- има значение силата на обхвата за скороста на пинга. Сечене на клипове има при пинг с 10 000 бита, ако е над 200 милисек. и ако пропуска. Както и ако сървърите на сайта са претоварени.
Иначе си плейва всичко, но при 1080p клип малко сече заради малката си антена. Пробвах същия клип на компа, там не сече. При приближаване е по-добре. Затова с другия адаптер който е с външната антена, мисля ще е всичко на 6+.
Мисля и да се помъча да направя някой от табовете на приложението за интернет, за да набира вътрешната мрежа от стрийма на плеъра. И така да имам достъп до медията в компа. Нямам обаче декомпилатор за софтуера на Арива. Ако някой е чувал нещо по въпроса, ще съм благодарен да сподели. Всъщност защо разработчиците не са се сетили да го направят. Повечето плеъри си имат настройки за стрийм в интернет и ще голям +. Аривата е огън!

П.П. Ще тествам новия ъпдейт и ще пиша.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 17-10-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой ползва ли 650i на 4:3 CRT телевизор? Виждат ли се добре менютата и надписите, т.е. достатъчно едри ли са за 576i резолюция? Как е в сравнение с класическите ALI (Strong SRT8113, NotOnlyTV и т.н.), както и с MSTAR (X-Tremer, MAX105, TVStar и т.н.) чиито менюта съм виждал колко са четливи на стар телевизор и могат да послужат като база за сравнение. Благодаря.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 17-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

чакай малко сега ти гледаш с пинг 10 000 байта ли ?
Това е тотално грешно ако правиш така и чакаш да не сече /. Такъв огромен пинг е натоварване най-вече за самия декодер изисква се при всеки пинг да се обработва и генерира 10 килобайта информация а пинга е всяка секунда . Така и умишлено забавяш хем работата на декодера хем времето за връзка и трафика също... затова е и 32 байта по подразбиране .. недей си прави такива тестове при безжичната връзка винаги големия пинг ще е с по голямо време от това през ЛАН .. 6 години интернет прекарвах и с това съм се занимавал.
Даже сума тестове съм направил и в нас със сигнал под 40% .. върви си гладко и няма грижа , но като пусна такива пингове и няма как да не умре от една страна гледа всяка секунда да ти генерира 10 к инфо( знаци или там каквото е) .. от друга да поддържа връзката със сайта и да праща за обработка пакетите .Не мисли че като пуснеш 10к пинг и това е трафик от 10К . Това е трафик от 10К + едно натоварване на процесора на декодера отнемащо време и мощност на процесора за плей ( зает да прави пакети от по 10к текст/символи !? на секунда)
Отговори с цитат
  #48  
Стар 17-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Деньо перфектно се вижда на 4:3 CRT на 576p и на 576i

Между другото вече и България он еър са си пуснали всичките аспекти тоест WSS работи и при тях вече коректно всичко

Последно редактирано от Йовчо Димов : 17-10-2013 на 01:26
Отговори с цитат
  #49  
Стар 17-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
чакай малко сега ти гледаш с пинг 10 000 байта ли ?
Това е тотално грешно ако правиш така и чакаш да не сече /. Такъв огромен пинг е натоварване най-вече за самия декодер изисква се при всеки пинг да се обработва и генерира 10 килобайта информация а пинга е всяка секунда . Така и умишлено забавяш хем работата на декодера хем времето за връзка и трафика също... затова е и 32 байта по подразбиране .. недей си прави такива тестове при безжичната връзка винаги големия пинг ще е с по голямо време от това през ЛАН .. 6 години интернет прекарвах и с това съм се занимавал.
Даже сума тестове съм направил и в нас със сигнал под 40% .. върви си гладко и няма грижа , но като пусна такива пингове и няма как да не умре от една страна гледа всяка секунда да ти генерира 10 к инфо( знаци или там каквото е) .. от друга да поддържа връзката със сайта и да праща за обработка пакетите .Не мисли че като пуснеш 10к пинг и това е трафик от 10К . Това е трафик от 10К + едно натоварване на процесора на декодера отнемащо време и мощност на процесора за плей ( зает да прави пакети от по 10к текст/символи !? на секунда)
Не колега. Как ще гледам едновременно с 10К пинг. Само го пускам за тест на връзката като е свързан адаптера. Така проверявам трасето през рутера, суича и АP-то на което е вързана Аривата. Тоест проверявам как се държи. Колкото до процесора на декодера, той няма нищо общо. Това него не го товари. Пакетите ги прави рутера, а процесора на Арива ги приема и връща. И аз се занимавам с интернет. Имам моя си мрежа с Микротик рутер. През него минават три канала по 100Мб. И процесора му от 2,4Гх се товари на 40-60%. За пример, можеш да пуснеш такъв пинг от компютъра си до няколко абоната едновременно и при отворен таск мениджър. Ще видиш, че даже и няма да му реагира процесора. Но процесора на рутера ще отчете 2-3% ръст в натоварване.
Гледам, че в новата версия на Арива са сложили таб за IPTV. Което обмислях и аз. Но не се вързва с вътрешно IP през стриймване с WMP. Иска сървър и стрийм на видео с H264. Друго не минава. Сега ще пробвам с WEB сървър. Имаше някакви приложения в нета. Идеята е да си гледам филми от компа. Не че толкова гледам филми, ама нали това е идеята.

Последно редактирано от Юли Костов : 17-10-2013 на 06:11
Отговори с цитат
  #50  
Стар 17-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Компютъра няма отчете нищо , рутера 2-3% а процесора на декодера ти казвам че ще е 20-30% и ако гледаш в това време и видео , забрави да не засича . това исках да ти кажа ти компютъра нищо неможеш да му направиш , но от процесорното време на ДЕКОДЕРА отнемаш много като го товариш с огромни пингове.
И между другото Юли има декомпилатори за бинарни файлове . Аз имам декомпресор за фирмуерите на Арива и не само, тоест разделя ги на компонентите които съдържа ABS файла. Теб те интересува сигурно maincode.bin да го декомпилираш нали ?

http://forum.exetools.com/showthread.php?t=14826

Последно редактирано от Йовчо Димов : 17-10-2013 на 12:16
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, ferguson, t650i


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 10 (0 членове и 10 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ferguson Ariva 200 HD Zlatev75 FERGUSON 2 07-03-2012 02:08
FERGUSON ARIVA 200 HD dekoni Приключили продажби 8 19-02-2012 20:52
Ferguson Ariva 200 kostading Забавно 14 06-11-2010 18:49
Ferguson Ariva 200 - 234 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-10-2010 03:08
Ferguson Ariva 200 - 246 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-08-2010 23:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.