The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > GOLDEN MEDIA

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #81  
Стар 29-08-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Не разбрах, това трябва да ме кара да се срамувам от знанията си ли? Нямам нищо против емперичните резултати, но понякога само с цъкане не става, трябва си и четене. Хайде да не се заяждаме на дребно, че заприличваме на кварталната кръчма, в която всички извън нея са маскари.
Защото Дидко по сертификатите посрещат, по акъла (по точно липсата му) - изпращат Хубаво е, че си ходил на курс, между другото може би се познаваме с този който ти ги е водил, ако е било късните 90, началото на този век, но един гол курс не те прави пенкилер. Трябва както казваш четене, много четене всеки ден. И практически опит. А най-важното е - неуверен не изпреварвай

\\ писали сме заедно с ом63, но аз малко провлачих, че имам и друга работа
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
БАЙ ИВАН (29-08-2014)
  #82  
Стар 29-08-2014
Аватара на явор73
явор73 явор73 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 98
Благодари: 12
Получил благодарност:
33 пъти в 2 поста
Сваляния: 159
Ъплоуди: 0
Angry

Цитирай:
Първоначално написано от Кермит Вижте мненията
Аз пък го разбирам, че е разменил кабелите на аривата и голдена при рутера. Не видях да казва, че е слагал аривата на мястото на голдена.
Ограничаваме се в две повреди. Кабела или ланката на голдена. За целта просто трябва да откачи голдена и на негово място да закачи аривата. Ако на нея има нет и то постоянен носи голдена за смяна на ланка за 20-30лв и пак е в джаза.
С тия хакери дет му ги наредиха може и инфаркт да му докарат
Точно така направих снощи,на мястото на Голдена сложих Аривата и нямаше проблем с нет,намиране на ИП ,ДНС и т.н ,а просто си тръгнаха програмите.За мене е проблем само в Голдена т.е ланката му е излязла от строя и ми намирисва на връщане в магазина - т.е. сервиза ,но в София ,писах и на mca@techno-link.com и приложих и гаранцията да видим дали днес ще ми отговорят и как ще стане приемане на скапания Голден със счупената ланка. Скъса ми нервите за една седмица, купих го на 20.08 ,дойде на 21.08 ,гледах го само два дни и умря от седмица!
Отговори с цитат
  #83  
Стар 29-08-2014
Аватара на явор73
явор73 явор73 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 98
Благодари: 12
Получил благодарност:
33 пъти в 2 поста
Сваляния: 159
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кермит Вижте мненията
Аз пък го разбирам, че е разменил кабелите на аривата и голдена при рутера. Не видях да казва, че е слагал аривата на мястото на голдена.
Ограничаваме се в две повреди. Кабела или ланката на голдена. За целта просто трябва да откачи голдена и на негово място да закачи аривата. Ако на нея има нет и то постоянен носи голдена за смяна на ланка за 20-30лв и пак е в джаза.
С тия хакери дет му ги наредиха може и инфаркт да му докарат
Това го правих снощи и се оказва ,че проблема е от Голдена - ланката му май се е скапала.Но как се носи Голден от Варна до София ,като май не приемали по Куриери , във Варна няма ли сервиз към тези :mca@techno-link.com ,щото до Овча купел е множко далеееече
Отговори с цитат
  #84  
Стар 29-08-2014
Аватара на явор73
явор73 явор73 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 98
Благодари: 12
Получил благодарност:
33 пъти в 2 поста
Сваляния: 159
Ъплоуди: 0
Unhappy

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Два пъти виждам думите - не разбрах.
Нарочно цитирах пасажа "сега на порта където беше Голдена сложих Аривата и нета тръгна на секундата" - от това по-ясно за разбиране здраве.
Относно термина заяждане - нямам такива навици. Просто се възмутих от оня постинг в темата за скайпа с големите претенции.
Нищо не ми пречи да си изредя сертификатите и аз тука. Но много добре знам как се взимат сертификати и колко струват в практиката. Да не забравяме колко циско академички на по 20 години имаше преди години в България. Пък и форумът не е мрежарски че да си броим хартиите. Идеята е да помогнем на колега непрофесионалист - простично и лесно.
Иначе четенето е задължително. Въпрос е какво и за какво се чете.
Ако и сега не сте ме разбрали - съжалявам.
А по темата продължавам да твърдя че най- простото е комп - приемник и два статични адреса. И изправен кабел разбира се.
Почти съм сигурен, че е отишла ланкартата. Честно казано бих препоръчал да пусне u-boot + опит за зареждане на софтуера през tftp, защото това ще изключи софта на приемника, но се опасявам, че колегата няма да се справи.
Здравей , благодаря ти за думите колега ,разбрал си ме . Моля просто да ми помогнете ,като на непрофесионалист на Линуксови приемници,не че не разбирам от сателити и приемници,но линукса ми беше интересен да се запозная и с него, не че да ставам хакер, а просто за удоволствие и извличане на ползи. Ще се опитам довечера да вържа и комп - приемник и да пусна пинговете ,за да видя какво се пуща и получава реално от тъпата ланкарта на ГМ.Ако и това не даде резултат ,ще ми помогнеш ли довечера да опитаме с този " u-boot + опит за зареждане на софтуера през tftp, " и каква Флашка да приготвям ,че май с по голяма от 2 ГБ няма да стане нищо.
Отговори с цитат
  #85  
Стар 29-08-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от явор73 Вижте мненията
Това го правих снощи и се оказва ,че проблема е от Голдена - ланката му май се е скапала.Но как се носи Голден от Варна до София ,като май не приемали по Куриери , във Варна няма ли сервиз към тези :mca@techno-link.com ,щото до Овча купел е множко далеееече
Няма такава ситуация , куриерските услуги се приемат от всички фирми и в двете посоки
За Варна потърси Дидое
Адреса на офиса е гр.Варна, ул. Д-р Басанович 112 А, Мултимедиен Център, Даниел Трифонов, а иначе е познат като didoee,
тел: 052783308 GSM:0899197298
Web: www.mmc-bg.com
Отговори с цитат
  #86  
Стар 29-08-2014
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Има много голяма вероятност да чакаш 1 месец да ти го ремонтират. Ако си голям късметлия, ще получиш нов - пак след 1 месец.
Говоря за сервиза от имейла.
Отговори с цитат
  #87  
Стар 29-08-2014
Аватара на петьо 46
петьо 46 петьо 46 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2014
Мнения: 23
Благодари: 2
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега по добре щом е в гаранция се допитай и консултирай с продавача, имат доста възможни контакти.Всяка смяна на софт последствията са за собствена сметка.Аз съм пращал и получавал по поща от тях.
Отговори с цитат
  #88  
Стар 29-08-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от явор73 Вижте мненията
Здравей , благодаря ти за думите колега ,разбрал си ме . Моля просто да ми помогнете ,като на непрофесионалист на Линуксови приемници,не че не разбирам от сателити и приемници,но линукса ми беше интересен да се запозная и с него, не че да ставам хакер, а просто за удоволствие и извличане на ползи. Ще се опитам довечера да вържа и комп - приемник и да пусна пинговете ,за да видя какво се пуща и получава реално от тъпата ланкарта на ГМ.Ако и това не даде резултат ,ще ми помогнеш ли довечера да опитаме с този " u-boot + опит за зареждане на софтуера през tftp, " и каква Флашка да приготвям ,че май с по голяма от 2 ГБ няма да стане нищо.
Сега прочетох какво съм написал. Колега непрофесионалист да се чете колега непрофесионалист в мрежите Извинявам се за което.
За да се наредя и аз групата на недочелите - виждам че машината Ви е в гаранция. Искайте си гаранционен ремонт преди да изпадаме в магьоснически упражнения. Вярно е че в МСА пишат такива простотии по гар. карти и сайта си, но има и закони и комисии. Поговорете с тях по телефона по-напред. Имам предвид МСА. Комисиите по-късно.
Не бих помогнал за u-boot на никого освен присъствено ( което по някакви си причини в момента не мога да осигуря ), ако приемникът е същия като моя ( а Вашия не е ) и нотариално заверена декларация от собственика, че няма да ме бие ако скапя приемника
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 29-08-2014
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Този приемник не съм го виждал отвътре, но по хардуер е почти едно към едно с един от моите тук е персона нон грата да му се казва името. Ланката не е на дъното или пък вградена в процесора. Съвсем отделна си е и смяната е точ 5 мин работа.

P.S. Като каза Овча купел та се сещам от де е купен и знам как мотае гаранциите онзи. Дано ти го оправи по бързо.

Последно редактирано от Кермит : 29-08-2014 на 13:38
Отговори с цитат
  #90  
Стар 29-08-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,389
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,113 пъти в 2,901 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нещо много скачате всички,1 месец,...ще чакаш,.....от умрял кон писмо,комисии и т.н!
Той още не е звъннал,а гадателките изпълзяха!Вие знаете ли за синдрома админ/админ?И какво може да се случи,ако е на лице!Кой да носи отговорност?Продавача или клиента!Всички дето са оплакват,са обслужени и подменени в рамките на нормалното,почти винаги проблема е от некомпетентност,комбинирано с подковаване,води до хаос,както е случая!
Аз лично съм купувал приемник,от участник във форума,омотан от бездарие и мерак,преминал през комисии,с произтичащите проблеми и след смяна на софт,работи като нов!Е,....какво е виновен продавача?Кой от вас е имал такъв проблем,че да прави такива заключения?Не вярвам, някой да не е обслужен по правилата!Това се отнася за всички търговци!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
Brian (29-08-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
лан, Мрежа, намира, НЕ, свързан


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Гледане на филми на DM800SE от хард диск, свързан към рутера Коперникус DREAMBOX 4 02-01-2013 10:55
LG M2250D LED - Не намира част от цифровите канали? М.П. ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 14 29-01-2012 15:36
На някой да му се намира MGCamd по нова версия за x86 тошко37 Newcamd 5 03-01-2012 17:54
Намира ли се в България този ресивар СтарТрак 2012ХД крабор ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 0 20-09-2011 12:16
Що е то GSM мрежа netman GSM мобилни комуникации 1 14-02-2009 13:33


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.