The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #101  
Стар 31-12-2017
лун2лан лун2лан не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 479
Благодари: 20
Получил благодарност:
127 пъти в 74 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ANONIMNIQ Вижте мненията
Качеството на приложението когато е инсталирано на телевизор не е добро, защото ползва технологията Smooth Streaming която да настройва качеството според интернет връзката, но по някаква причина качеството не тръгва на максималната резолюция (ако се гледа през браъзъра си тръгва както трябва но е неудобно). Когато се ползва на телефона същото приложение и се каства към телевизора, дефакто качеството се определя от самия телевизор, защото след като се кастне към него през Chromecast от там тататък всичко се поема от телевизора - съответно по този начин стрийма тръгва в HD. Аз говоря конкретно за приложението за телефони, кое е това приложение което не се различавало от това за Самсунг? Това приложение не е направено за телевизори и трябва да се ползва с мишка.
Инсталирал съм го и го ползвам на самсунг тв с тизен, на телефон с андроид... Приложението работи перфектно и качеството на филмите е ХД. Това се отнася и за старото им приложение. Няма разлика в качество м/у старото и новото, освен някои визуални промени. Що се касае за Smooth streaming и то работи перфектно. Всичко опира до интернет скоростта разбира се. Chromecast -а смачква качеството на видеото...
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на лун2лан за този полезен пост
Гепарда7472 (31-12-2017), Кррииисссс (01-01-2018)
  #102  
Стар 31-12-2017
ANONIMNIQ ANONIMNIQ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 120
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лун2лан Вижте мненията
Инсталирал съм го и го ползвам на самсунг тв с тизен, на телефон с андроид... Приложението работи перфектно и качеството на филмите е ХД. Това се отнася и за старото им приложение. Няма разлика в качество м/у старото и новото, освен някои визуални промени. Що се касае за Smooth streaming и то работи перфектно. Всичко опира до интернет скоростта разбира се. Chromecast -а смачква качеството на видеото...
За Самсунг приложението е различно от това за телефон, за Самсунг и LG си имат нативни приложения които са разработени специално за таквиа телевизори и не мисля, че могат да се инсталират на Андроид ТВ. Аз говоря конкретно за приложението за телефон когато е инсталирано на телевизора. Тогава просто не тръгват филмите на максималното качество, а скоростта на интернет връзката си е перфектно при мен. Не виждам защо Хромкаст ще мачка качеството, при положение, че начина му на работа е различен от този на миракакаст или еърплей примерно - дефакто ти не стриймваш от телефона, а го ползваш само като дистанционно и казваш на телевизора да зареди филма от интернет. Дори да си изклщчиш телефона стрийма на телевизора пак ще си продължи и можеш да си го командваш от дистанционното. Само да добавя, че аз говоря за Андроид телевизори с вграден софтуерно хромкаст, не за отделно закачено Хромкаст устройство през което да минава стрийма.

Последно редактирано от ANONIMNIQ : 31-12-2017 на 13:59
Отговори с цитат
  #103  
Стар 31-12-2017
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ANONIMNIQ Вижте мненията
Качеството на приложението когато е инсталирано на телевизор не е добро, защото ползва технологията Smooth Streaming която да настройва качеството според интернет връзката, но по някаква причина качеството не тръгва на максималната резолюция (ако се гледа през браъзъра си тръгва както трябва но е неудобно). Когато се ползва на телефона същото приложение и се каства към телевизора, дефакто качеството се определя от самия телевизор, защото след като се кастне към него през Chromecast от там тататък всичко се поема от телевизора - съответно по този начин стрийма тръгва в HD. Аз говоря конкретно за приложението за телефони, кое е това приложение което не се различавало от това за Самсунг? Това приложение не е направено за телевизори и трябва да се ползва с мишка.
Момче, толкова много глупости си изписал, че даже не ги прочетох докрай.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #104  
Стар 31-12-2017
ANONIMNIQ ANONIMNIQ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 120
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Момче, толкова много глупости си изписал, че даже не ги прочетох докрай.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Посочи първата глупост, която си успял да прочетеш? Защото аз говоря от 1 годишен опит с всякакви опити с въпросното приложение, ти ми кажи кое не е глупост и кое според теб върви нормално на Андроид телевизори? Има ли приложение за Андроид телевизори за българското HBO GO? Май няма, а? От тук нататък има ли какво повече да коментираме? Всеки собственик на Андроид телевизор, който е искал да гледа HBO GO на него знае за какво говоря.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 31-12-2017
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ANONIMNIQ Вижте мненията
Когато се ползва на телефона същото приложение и се каства към телевизора, дефакто качеството се определя от самия телевизор, защото след като се кастне към него през Chromecast от там тататък всичко се поема от телевизора - съответно по този начин стрийма тръгва в HD.
Ще си го сложа в рамка


Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #106  
Стар 31-12-2017
ANONIMNIQ ANONIMNIQ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 120
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Ще си го сложа в рамка


Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Ако искаш си го окачи и на стената?

https://www.google.com/chromecast/built-in/tv/

Цитирай:
Your phone is a simple, powerful remote. Just open the mobile apps you already know and love to quickly access your TV shows and playlists. No new log-ins or downloads required.

Use your phone to search, browse, queue and control the TV from anywhere in the home, and keep using it without disrupting what’s playing or draining your battery.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 31-12-2017
ANONIMNIQ ANONIMNIQ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 120
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето от Сони една бърза демонстрация как се използва опцията:
https://www.youtube.com/watch?v=pYCsetBERu8
За да гледате HBO GO по този начин не ви е нужно никакво приложение на самия телевизор. Ползвате си мобилното приложение на телефона, удобно за браузване и си гледате на големия екран с чудесно качество, без това да пречи да си ползвате телефона за други неща. Дори да си изклщчите телефона, стрийма на телевизора ще си продължи. Това е най-удобния начин за ползване на HBO GO на Андроид телевизори за момента и с най-доброто качество според моя опит. Който каквото иска да си пише и да спори, аз пиша това от моя личен опит.

Цитирай:
App casting (or “Google Cast Ready”) works when you’re simply using your laptop, tablet or phone as a type of remote control for the Chromecast. In this case, the app (or website) you want to stream content from must have Chromecast support built-in to it. This will appear as the cast button cast-icon within the app (or website) itself. Once you start casting, your device will hand off responsibility for the stream to the Chromecast, so it takes over all of the downloading and decoding of the video. By using this technique, only a single WiFi connection is needed to stream, and you’re free to do something else on your device or laptop while the Chromecast works in the background.

Последно редактирано от ANONIMNIQ : 31-12-2017 на 15:13
Отговори с цитат
  #108  
Стар 31-12-2017
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Именно , точно там се гъбаркат хбо с клиентите си . Ще ползват разни cast-и и air-play за да не си напишат читаво приложение за андроид тв . И то защото ако имат читаво приложение ще ги вкара в следващата поредица от въпроси , като например , защо на телевизора се вижда толкова грозно . Там поне няма нищо скрито покрито , а и всеки производител ще им съдейства , само за да му върви услугата . При хбо обаче май винаги има нещо друго . Да се спасяват , аз почти 50 години съм живял без тях и мисля да продължа така . Не ми липсват.
Весело посрещане на новата година . От здраве да не се отървете .
Отговори с цитат
  #109  
Стар 31-12-2017
ANONIMNIQ ANONIMNIQ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 120
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

До преди години Sony Pictures Televison бяха съсобственици и оперираха HBO каналите за централна и източна Европа, сега не знам как е, но е странно, че нямат приложение за телевизорите на Сони примерно. Вече от близо година американското HBO GO има приложение за Андроид ТВ, не знам толкова ли е трудно да се разработи и за Европа и защо не го правят. По принцип е логично след като отскоро направиха възможността да се абонираш за услугата дори ако не си абонат към оператор, да направят и възможно най-лесният начин да можеш да го гледаш и на всеки съвременен телевизор, но явно нямат такива планове.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 01-01-2018
Аватара на НАА
НАА НАА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Varna, BG
Мнения: 499
Благодари: 506
Получил благодарност:
185 пъти в 104 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ANONIMNIQ Вижте мненията
Вече от близо година американското HBO GO има приложение за Андроид ТВ, не знам толкова ли е трудно да се разработи и за Европа и защо не го правят. По принцип е логично след като отскоро направиха възможността да се абонираш за услугата дори ако не си абонат към оператор, да направят и възможно най-лесният начин да можеш да го гледаш и на всеки съвременен телевизор, но явно нямат такива планове.
Щом в Европа все още няма, как очаквате в България да ни огрее точно в този момент, докато си чешите езиците в категория "Обсъждане услуги на Булсатком" не проумявам.
След като има приложение за Playstation, значи скоро ще се появи и при телевизорите.
И един жокер за гледащите от телефон към Chromecast: Отворете си Chrome на лаптопа и натиснете CAST. Ако имате добра мрежа и висока скорост на интернет ще гледате HBG GO в HD на Sony Android TV.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hbo


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.