The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > СОТ охранителна техника

СОТ охранителна техника Сигнално Охранителна Техника и Видеонаблюдение

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #11  
Стар 03-08-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще вметна за последно...

Най-сложното при антените е съгласуване на самата антена с коаксиалния кабел. Самата антена може да е направена перфектно, но е достатъчно да се омаже съгласуването и идва тотално разочарование.

Малко са конструкции на антени не критични към съгласуването. Класическия дипол (на топикстартера) и Харченко са едни от малкото.
Аз лично съм просто фен на Харченко. Имах случаи, когато купешките Яги със заявени 15Дб работиха по-зле от телено-наколенно-набързослепени двойни квадрати. За които се знае, че повече от 12Дб по принцип не дават. Но пък за сметка на онова "захождащо" парче кабел, дето "обикаля" половината на единия квадрат при Харченко се осигурява идеално съгласуване. Тя е абсолютно не критична към типа на кабела, еднакво добре работи както с 50 така и с 75 омовите кабели. Докато някои видове конструкции изискват дори 300 омов кабел.

Правих Харченко и за WiFi и за 3G-900МГц - винаги с предсказуемо стабилен резултат.
Няколко пъти правих и "обувно-кутиен" вариант за да закърпя набързо положение когато купешките не се справяха. Колкото и пребързано и криво да са били правени винаги даваха стабилен резултат.

Е, ако ми трябваха повече от въпросните 12Дб е друга работа. За мен беше по-лесно да купя нещо дълго (Яги или логопериодична), отколкото да го майсторя сам. Дори да не дава заявените например 24Дб всякак е повече от 12. Но сравнено с каквито и да е омни (които по принцип не дават повече от 5Дб) Харченко е просто ненадминаем.

Е, има различни цели и задачи. Затова и писах:
Цитирай:
...много зависи къде е разположена антена спрямо "клиентите"...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
gandipg (03-08-2017)
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
mhz, антена, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Кой от българските оператори използват UMTS900 (3G на 900MHz) Инквизитор GSM мобилни комуникации 2 03-02-2013 09:12
Антена 65 см - 18 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 07-09-2011 21:00
Антена за 7.0 w хондоман САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 23-07-2011 12:41
Антена Кирик САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 23-03-2011 10:21
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.