The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-03-2011
alexalex alexalex не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 19
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране Няколко въпроса за китайски DM800

Здравейте!

Имам Triax TD110 и конвертор Triax TSI 005. Сега съм пред огромната дилема какъв приемник да взема. Бюджета ми е грубо 500 лева за приемник и H-H мотор. Интересуват ме чуждите канали (главно скай на 28, полсат-а на 13 и хд-тата на 19). Търся линукс приемник (линуксджия съм, и много обичам да ръчкам), на който да мога да гледам баба Шер без да "замазва" понякога, и който да издържа много мъчене.

Тук ми идва и първото притеснение, този дриимбокс до колкото съм чел по форума (от както съм регистриран разглеждам теми) разбирам че има проблем с оригинални софтуери (таймбомби, т.н.т) и ако скапа дриима ще трябва да го JTAG-вам, което не ми звучи много приятна процедура. Само специални gemini-та ли мога да ползвам?
Другият ми въпрос е забива ли, и много ли грее докато се гледа хд на него (има ли вентилатор/шумен ли е?). И ще успее ли да върти H-H мотор с триакса на него, докато е с вътрешен харддиск?
Това са ми големите притеснения, но нямам друг вариант освен китайски клонинг.

Интересува ме тази промоция все още ли важи, защото ако да - перфектно

Доста обмислях и варианта за HTPC със atom и ion видео, но леко се отказвам от този вариант, защото излиза малко по-скъпо (и доста по-скъпо от горната промоция ако броя и itech мотора) въпреки големите възможности. А USB скайстар не ме устройва защото разбрах (вярно ли е?), че не може да върти мотори, иначе щеше да е перфектно.

И малко извън темата, ще мога ли 24/7 да изкарам северните лъчове на astra 2a и 2b на 28е в Кюстендилско с този триакс? За astra 1h разбрах, че няма да имам проблеми (и там по ирония най-интересен ми е dmax - на слабия транспондер)

Благодаря предварително на всички!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 07-03-2011
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен ако искаш да се на кефиш напълно,вземаш готин комп.,с добра видиокарта с хдми, вземаш карта хд,усб или вградена.
- По скъпо е,може да се наложи част от конфигурацията да вземеш на изплащане
+ Ще имаш възможност освен да гледаш телевизия с перфектно качество,да играеш игри ,филми да гледаш,да сърфираш в нета.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 07-03-2011
alexalex alexalex не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 19
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз имам хубава машина в момента, и лаптоп с hdmi за филми. Проблема е, че съм леко нетърпелив (триакса седи от 2 седмици) а и нямам финансовата възможност за повече от 500лв, максимум 600. Ако тръгна да взимам машина най-вероятно ще се изхвърля за i3 и т.н.т. За това някак повече се бях ориентирал към приемник (а и е по-малък, което също е малък бонус, защото мястото е леко ограничено)

Разбира се, не отхвърлям htpc като опция
Отговори с цитат
  #4  
Стар 07-03-2011
Kiki Riki Kiki Riki не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Монтана
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако може и от мен един въпрос относно DM800.Чете ли AVI ,XviD през USB входа от флашка и външен HD или с две думи може ли да се използва и къто мултимедиен плеър.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 07-03-2011
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Перфектното решение е китайски бокс със SIM 2.01 ,тунер ревизия М - перфектен тунер и перфектен mkv-плейър (с пачнато Gemini 5.1 или NewNigma 3.1.6 ) - перфектна картинка + субтитри (UTF8 - енкодинг). За други формати (avi,xvid и др.) само през VLC- плугина , но лично за мен качеството е недостатъчно и аз гледам само mkv. И този бокс излиза под 400 лв ,а с малко усилия и около 350 лв.

Всъщност и схемата с DVB-карта не е зле - лично аз на другата ми дестинация за живеене съм с компютър с dual boot - win7 i ubuntu + Hauppauge DVB-S2 карта и всичко бачка перфектно под линукс (телевизията е специално реализирана под линукс и cccam).
Но там е един компютър за всичко и всички все пак - има главоболия при разпределение на ползуването му.

Последно редактирано от toshepernik : 07-03-2011 на 19:25
Отговори с цитат
  #6  
Стар 07-03-2011
Аватара на lz1mnw
lz1mnw lz1mnw не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2008
Местоположение: Смолян
Мнения: 151
Благодари: 341
Получил благодарност:
29 пъти в 18 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Интересно как тъй двама неразбиращи с по един пост задават толкова сериозни въпроси ??? Прилича ми на един друг форум с един ник на DJ започва с буквата Т .....
__________________
DM800HD SE 2.10 Руска, INVERTO BLACK Pro 0.2 30W-75E
Отговори с цитат
  #7  
Стар 07-03-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Не си харчете парите за китайски боклуци. Вземете си по едно ву+ соло, цената му е около 600лв(не е редактирана в сайта), работоти идеално, чете повечето аудио/видео формати без да се налагат глупави гимнастики и не се притеснявате дали ще му поставите "правилният" имидж.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 07-03-2011
alexalex alexalex не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 19
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lz1mnw Вижте мненията
Интересно как тъй двама неразбиращи с по един пост задават толкова сериозни въпроси ??? Прилича ми на един друг форум с един ник на DJ започва с буквата Т .....
Ако става дума за мен наистина съм вманиачен по тази тема, и съм изчел почти всичко, което съм намерил в форума за тези приемници. Нямам нищо общо с T(iesto?), мяркал съм негови постове в по-старите теми. Но не мога да те убедя, няма и да пробвам.

Благодаря на Продуцентът и toshepernik, 2 напълно различни мнения. Наистина единственото, което виждам за Ву-то са хвалби. 600 лева е малко повечко от колкото 450-та за китайския бокс+мотор.
Не мисля че съм готов да изсипя толкова пари в нещо, за което леко съм несигурен все още /повечето интересни неща ще трябва да са на ш...р, който все още не знам как ще уредя, въпреки че имам някои идеи/. За това търся нещо подходящо за човек почти без практически опит в сат. нещата, но не прекалено скъпо. Пък напред във времето може да го продам и да взема.. дуо например

А има ли някой с въпросния бокс (DM800 HD CH) да сподели всъщност и проблемите му? Предполагам че трябва да има такива, освен имиджите.
Забиване/прегряване/четох и за проблем с захранванията при някои.
Видях че е dvi, изкарва ли и звук през него?

p.s. @toshepernik
Видях че е сим 2.01 този от промоцията, пише го на картинката. Но за тунера не съм сигурен. Ревизия M справя ли се по-добре при по-слаб сигнал? Каква е разликата?

Последно редактирано от alexalex : 07-03-2011 на 19:55
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-03-2011
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Китайското боксче от промоцията не е сигурно с кой SIM е ( според мен е със стария 1.0) ,все пак питаш продавача .
А тунерът с ревизия М е много добър - лично при мен вдигна SNR на 28 градуса (SKY UK - SKY SPORTS HD1 ,2,3,4 ,ESPN HD и ITV HD1) от около 56 на 82 . Интересното в случая е ,че тунерът от оригиналната ми 800-ца (рев.К) в китайският бокс вдигна SNR-а на горните програми от 56 на 70 .
Освен това аз лично бих си купил оригинален приемник и то Vu Duo в момента (искам да си поиграя с такъв ,скоро съм предвидил и един Амико Алиен 8900 за тестване) или DM800 SE , но всичко е въпрос на пари.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-03-2011
james_1 james_1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 80
Благодари: 10
Получил благодарност:
24 пъти в 15 поста
Сваляния: 150
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За всичките тия години разбрах едноreambox-a си е Dreambox най-много информация и приложения е имало за него.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm800, dm800 china, dreambox, hd, въпроса, за, китайски, Няколко


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 19:13
Китайски хакерски комплекти dsc Дъра-Бъра 26 03-06-2011 12:49
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 04-10-2010 23:23
DM800PVR HD Китайски - 450 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 1 21-09-2010 00:13
Няколко въпроса за DreamBOX DM500S AltanQ DREAMBOX 1 12-07-2008 13:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.