The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 01-04-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само да потвърдя нещо - от два дни съм с 500HD и мога категорично да потвърдя, че с него гледам канали, които преди с 500S не излизаха поради слаб сигнал.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 01-04-2010
ivan_sv ivan_sv не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 892
Благодари: 1,985
Получил благодарност:
510 пъти в 248 поста
Сваляния: 73
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Можеш ли да уточниш за кои канали става въпрос и на кой сателит.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 01-04-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да - отварят се СД каналите от АРД Дигитал от Астра 1Н. Това е сигурно. Аз по другите основни спътници 13, 19, 23, и 28 не съм имал проблеми. Тази Астра 1Н ме мъчеше. Но не всичко от нея и сега отварям. Напр. пак ги няма ORF Дигитал. HD-тата обаче се отварят.

След почивните дни ще инспектирам по-подробно, искам да видя и на 28.2 как са нещата, защото с някои канали имах временни проблеми, напр. пакета дето е Бритиш Евроспорт 2.

Последно редактирано от Стоян : 01-04-2010 на 13:24
Отговори с цитат
  #44  
Стар 02-04-2010
Аватара на жк231
жк231 жк231 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 50
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Лошото е че човека се е запънал за само една антена. Да има едно на ум че при този избор може да се наложи добавянето на втора по-малка. Въпреки че с DM500HD може и да не се стигне до там. Нека като стане всичко да пише какви са резултатите.
До края на следващата седмица трябва да съм накупил всичко и да почна с настройката. Май ще действам сам като гледам цените на подобни услуги - вярно доста зор ще видя, но пък и ще понауча това-онова.

Вероятно ще взимам Триакс 110, като първоначално ще се опитам да подкарам 28.2 и 39 /мултифийд/ (каквото излезе - излезе, нямам амбиции да хващам абсолютно всичко). Конверторите ще са Alps Twin LNB 0,1 db, ключ EMP Centauri 8:1 (засега само един, другият ТВ ще е само за БГ канали като за начало).


Щях да взимам 800хд китайче, но съм много озадачен от коментарите за 500хд оригинал... уж новите китайчета били с хубав ALPS тунер, но сега излиза, че 500хд е с по-добър тунер и от най-доброто китайче.. така ли е? защото разликата в цената не е малка (400 лв спрямо 660 лв.).


@хайдук: Ти преди с 800хд ли си бил, усети ли разликата в тунера като мина на 500хд?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 02-04-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Човече,бъркаш според мен.
Няколко човека те посъветваха да си сложиш една по-малка антена към Хелас.Лепкай една 90см някаква без значение каква,цените са достатъчно ниски на ментентата и ще ти осигури стабилен прием,Хеласа е силен.
Сложи си една 90 към Хелас а за втората голяма антена хубаво прецени какво ще можеш да гониш с нея,в смисъл като изглед какво имаш.Ако си ограничен от място се замисли да я качиш на покрива да ти излезе всичко от 30W-75Е/82Е/90Е.Щом ще вземаш Дрийм и то такъв ще те пресърби да отидеш да видиш какво става Сириус на 5Е и ще си блъскаш главата в стената че го нямаш,или без значение кой сателит...
Пусни си Булсат във всички стаи към малката стационарна антена да може като легнеш да се преспиваш с някое филмче а голямата антена си я закачи към мотор в хола за да си щъкаш каквото ти скимне,мачове,спорт...
Просто това е моя съвет,на първо време си пусни телевизия колкото да има а Булсат не е малко и хубаво прецени какво ще правиш.Приемник се сменя,можеш да ъпгрейдваш и пазар има.Антена зор се продава и обикновенно на половин цена че и по-малко а и хубава антена нормален човек не продава освен ако не му е малка а голям офсет ти върши много добра работа и няма да се разделиш с него.Ще си ползваш голямата антена дълги години и това е инвестиция която се обмисля предварително
Отговори с цитат
  #46  
Стар 02-04-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напълно подкрепям горното мнение! Аз съм така - фиксиран офсет на БСК с два изхода към два приемника, единичт точно в спалнята, за да мога да се приспивам с някой късен мач (БСК дава всички първенства) или шоу. Моторизирана парабола влиза през дисек само в основния приемник. Тя е с линеен мотор и позиционер, дриймът превключва и подава команди за въртене. И аз около месец обследвах какво да купя и как да направя - минах през идеи за два мултифийд офсета, през идея за тороидална, през идея за нн-мотор за офсета, но накрая се спрях на описаното по-горе. Днес, 7 месеца след това съм уверен, че това е било правилното решение. Искам да благодаря на Джак, както и на heracle, че с техните съвети и настойчивост дори, взех правилната система. С течение на времето смених единия приемник, мога да добавя и друг, ако има нужда. Но антените са супер. Благодарности и за храбростта на Тони да монтира на 13-ия етаж, висейки от прозореца!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 02-04-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жк231 Вижте мненията
До края на следващата седмица трябва да съм накупил всичко и да почна с настройката. Май ще действам сам като гледам цените на подобни услуги - вярно доста зор ще видя, но пък и ще понауча това-онова.

Вероятно ще взимам Триакс 110, като първоначално ще се опитам да подкарам 28.2 и 39 /мултифийд/ (каквото излезе - излезе, нямам амбиции да хващам абсолютно всичко). Конверторите ще са Alps Twin LNB 0,1 db, ключ EMP Centauri 8:1 (засега само един, другият ТВ ще е само за БГ канали като за начало).


Щях да взимам 800хд китайче, но съм много озадачен от коментарите за 500хд оригинал... уж новите китайчета били с хубав ALPS тунер, но сега излиза, че 500хд е с по-добър тунер и от най-доброто китайче.. така ли е? защото разликата в цената не е малка (400 лв спрямо 660 лв.).


@хайдук: Ти преди с 800хд ли си бил, усети ли разликата в тунера като мина на 500хд?
Не съм бил с 800хд, ако се замисляш за тази разлика в цената, може би наистина не е удачно да се хвърляш на тороидална антена - ще бъде съпътствана с доста допълнителни разходи ... а и при мен мястото на монтаж ми е супер удобно да я достъпвам от всички страни и да се бъзикам с антената ... и освен това живея в къща и с никой не ми е необходимо да се съобразявам ... може би трябва да започнеш с нещо по-обикновено ... сложи си една офсетова чиния, опитай мултифийда с нея ... пък ако толкова много те влече, никой не може да те спре след време да направиш и друго ...
Отговори с цитат
  #48  
Стар 03-04-2010
fugata fugata не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 13
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 2 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Само съвет:
Не се изхвърляй за сега за конвертор.
От седмица се появиха два Invacom:
QPF-031 - фланцов
QPH-031 - офсет
По два изхода за линейна и два за кръгова.
Изчакай да видиш отзивите за тях. Запалиш ли се, рано или късно ще ти е нужен...

Имам преки впечатления от фланцовия, мога да кажа само едно - невероятен. Основен недостатък на двата е... цената.

Последно редактирано от fugata : 03-04-2010 на 00:06
Отговори с цитат
  #49  
Стар 03-04-2010
Аватара на жк231
жк231 жк231 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 50
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fugata Вижте мненията
Само съвет:
Не се изхвърляй за сега за конвертор.
От седмица се появиха два Invacom:
QPF-031 - фланцов
QPH-031 - офсет
По два изхода за линейна и два за кръгова.
Изчакай да видиш отзивите за тях. Запалиш ли се, рано или късно ще ти е нужен...

Имам преки впечатления от фланцовия, мога да кажа само едно - невероятен. Основен недостатък на двата е... цената.
Мога да си го поръчам на добра цена от чужбина, но има ли смисъл от подобен конвертор в моя случай?

Относно препоръките за мотор - за жалост основната причина да не искам мотор е чакането при смяна на каналите. А и често ще превключвам между БГ канали и чуждестранни, така че просто не ме урежда, освен ако няма мотори, които местят 10 градуса за 1 секунда. Разбирам и осъзнавам предимството на мотора от гледна точка на покритието и качеството на сигнала, но просто това решение не е подходящо за моя стил на гледане. Да, ако имах възможност щях да сложа една антена с мотор и още 5 фиксирани, но уви няма как.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 03-04-2010
fugata fugata не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 13
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 2 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жк231 Вижте мненията
1.Мога да си го поръчам на добра цена от чужбина...

2.има ли смисъл от подобен конвертор в моя случай?

3.Относно препоръките за мотор - за жалост основната причина да не искам мотор е чакането при смяна на каналите.... освен ако няма мотори, които местят 10 градуса за 1 секунда.
1. Гледах, защото ще взимам още един, но няма голяма разлика в цената. Къде и на каква цена си го намерил? Това на ЛС май най-добре... заради правилата.

2. Аз затова казах, запалиш ли се, ще ти е нужен. А пък и темата е с повишен интерес, така че може за друг да има смисъл.

3. Е тука вече изборът е твой, да превключваш програмите за 1 секунда (повечето от които няма да ги гледаш), или да чакаш 10 сек. за една програма, която желаеш, но на секундният принцип я нямаш като опция.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Избор, конвертори, на, помогнете, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помогнете за избор на приемник с емулатор ludmil DREAMBOX 9 01-09-2013 22:11
Чиния ИТВ и 3 спътника! zlosten КОНВЕРТОРИ 21 27-04-2011 21:50
монтаж на сет.чиния цветко Въпроси и отговори 1 07-05-2010 19:25
Конвертори 0.1 dB mony КОНВЕРТОРИ 2 28-04-2008 12:25
Конвертори Inverto - технически характеристики imported_admin КОНВЕРТОРИ 0 08-09-2007 17:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.