The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 30-06-2011
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Линковете които си дал ,тестовете са правени с Асрок, така ,че не може да става дума за сравнение, виж изработката на асрока, виж на асуса.Виж на единия от линковете скрийншота , 50% натоварване на процесора при гледане на ХД и виж колко памет се използва, при атома с асус дъно тези показатели са много по ниски.
Всеки си знае ,но не бих заложил на асрок и АМД никога.

Последно редактирано от bu12tras : 30-06-2011 на 07:35
Отговори с цитат
  #32  
Стар 30-06-2011
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Честно казано разгледах тестовете, интересно е защо наистина стравняват с асрок, а не с асус. Но от друга страна асрока с убунту 10.04 ЛТС и с убунту 10.10 се държи прекрасно с ХБМЦ - гледане на ХД филми, телевизия и музика. Изобщо прекрасен мултимедиен център е - повече от 34-35 градуса температури не съм забелязвал, както и повече от 20-25% общо натоварване на процесора с всичките неща които съм наплющял /сасц-нг, хбмц, вдр, твхеаденд, оскам....../. Честито на хитман за придобивката в движение да помести и един или два тунера и ву-то на трупчета
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на бебезавър за този полезен пост :
bu12tras (30-06-2011)
  #33  
Стар 30-06-2011
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Ето ги поредните проблеми с Асрок и АМД ZAKATE http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=104405
Отговори с цитат
  #34  
Стар 03-07-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

А какво е мнението ви за тази играчка?

Компанията Sapphire, известна с производството си на видеокарти и дънни платки, обяви пускането на компактен неттоп EDGE-HD2, базиран на Intel платформа.

Анонсираното устройство е оборудвано с 2-ядрен процесор Intel Atom D525, който работи на честота 1.8 GHz, разполага с интегриран контролер на паметта и графично ядро. Има 2 GB оперативна памет от стандарта DDR3 и 2.5-инчов твърд диск с капацитет 320 GB. В допълнение към интегрираното в процесора графично ядро, в дадения модел се използва отделно графично решение NVIDIA Ion 2 с 512 MB памет, което предоставя възможност за възпроизвеждане на мултимедийно съдържание във Full HD резолюция. В допълнение, Sapphire EDGE-HD2 е оборудван с Gigabit Ethernet интерфейс, модул за безжични мрежи Wi-Fi 802.11 b/g/n, интегриран многоканален звуков чип и четири порта USB 2.0. За свързване на монитори са достъпни интерфейси D-Sub и HDMI. Анонсираното устройство е изработено в компактен черен корпус и има тегло 530 грама. Според производителя, максималното енергопотребление на устройството е 30 W. Даденият модел ще се появи на пазара с Free DOS или Windows 7.

Няма информация за датата на появяване и цената на Sapphire EDGE-HD2.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
bu12tras (03-07-2011)
  #35  
Стар 04-07-2011
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Ето ги поредните проблеми с Асрок и АМД ZAKATE http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=104405
Стига с тия asrock, amd, френски коли, китайски телефони... това са несериозни неща.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 04-07-2011
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
Стига с тия asrock, amd, френски коли, китайски телефони... това са несериозни неща.
Както и Atom, 2 гига RAM и дъно без USB3.0 )))

"Очередной безногий уродец...
Когда уже эти Атомы отправятся на свалку истории?
Ну, не являются изделия на атомах "полноценными ПК"!
Ни поиграть на них, ни фотки обработать, про видеомонтаж я вообще молчу...
В Интернет лазать да кино смотреть?
Так это и с Ай-фона можно!"))))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 04-07-2011 на 05:19
Отговори с цитат
  #37  
Стар 26-07-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Ето ги поредните проблеми с Асрок и АМД ZAKATE http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=104405
прочети после пича си е оправил проблема включил е хардуерното ускорение и нещо там с true full screen (не знам на коя програма са тия опций) едит:XBMC там от настроиките

между другото и аз мисля да си сглабям подобна машинка няма да ползвам хардове ще сложа една 8гб флашка може би сега обмислям варианта а за безшумни вентилатори - марка Арктик куулинг. но мисля да му сложа тунер скайстар ХД2 и той си има дистанционно. но незнам дали ще заработи всичко с този тунер и другия ми въпрос е как ще си вадя ЕПГ с ХБМЦ, а и се сетих още нещо как ще си настроя мотор-а

Последно редактирано от lordzerg : 26-07-2011 на 02:03
Отговори с цитат
  #38  
Стар 26-07-2011
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

EPG въобще не е проблем с XBMC, проблема е в настройката на SC ,мотора също се командва лесно , ако нямаш дайсеци а само антена с мотор. Влез във форума на xbmc и ще намериш много информация.
При мен поне засега е безуспешно подкарването на сат тунер TBS USB Qbox3.Дано да не ми омръзне , защото ще го разкарам тунера и ще си оставя само xbmc да си ползвам за мултимедия.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 26-07-2011
Аватара на Valio
Valio Valio не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 83
Благодари: 4
Получил благодарност:
12 пъти в 8 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако ще е гарга да е рошава, аз бих заложил на:
GIGABYTE, H67N-USB3-B3, sock 1155, mini ITX дъно. Ето защо: Поради подръжката на Core i7, i5, i3, DDR3 на 1333MHz, HDMI ports, supporting a maximum resolution of 1920x1200, Award Biosa (Dual) - 1 x Main, 1 x Backup, потдръжката на Raid, 1Gbps LAN и цената му (има и още, всеки може да види спесификациите) въпреки, че цената на процесора ще е неприятна.

Браво! Това е доста интересно и даващо доста възможности приложение на Mini ITX Form Factor хардуера. Поздравления от мен.

P.S.: Някъде по-напред в темата четох за спор кое е по-добро - Asus или AsRock, мисля, че на всички е ясно, че Asus, MSI, Gigabyte и други не може да бъдат сравнявани с AsRock и мисля, че аз бих го изхвърлил този AsRock преди да съм го купил или иначе казано бих го купил, за да го изхвърля и да избавя някой от бъдещите му мъки. (Лично мнение)

USB 2.0, 3.0 - Като цяло не е ли DMA (Direct Memory Access) не ми го хвали, да не говорим, какво недоразумение е този стандарт по природа - работи при слънчево време и от време на време (1 устройство тук работи, там не). Същото за SATA2/3 този трансфер е спорен и при SSD-тата. Аз сега съм със SSD и нямам 6Gbps трансфер и истината е, че пишат доста по-бързо, четенето е малко по-бързо да речем ATA133 на 100%.

Последно редактирано от Valio : 26-07-2011 на 03:00
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Valio за този полезен пост :
bu12tras (26-07-2011)
  #40  
Стар 26-07-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@hitman защо си взел usb тунер не е ли по добре на PCI слот ? благодаря за инфото ще видя в форума не съм влизал скоро аз между другото имам XBOX от старите с XBMC и съм много доволен но вече остаря и не може да гледа HD а и игрите са смотани за него...

@valio аз лично нареждам дъната в класация за качество по следния ред:
1во място ASUS няма спор в качеството, дългия живот и производителност.
2ро място Gigabyte добри са но лично мен не ме кефят много...
3то място MSI откъм охлаждане не ги бива а и са малко китай....
а Asrock отива доста по долу от 5 надолу няма място за сравнение....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
xbmc, играчка, моята, НОВА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Профилактика в Нова тв viktor EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 6 29-10-2010 21:21
DM SAT на нова честота alexi НОВИ ЧЕСТОТИ 3 27-10-2010 00:43
“Нова” излъчва концерта на Георги Христов в НДК по Нова година ТИНТИН ДРУГИ 0 02-11-2009 17:37
Слави Трифонов ожени участници в „Моята голяма тв сватба” ТИНТИН ДРУГИ 0 20-07-2009 13:12
Нова Телевизия boyko70 ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 3 13-04-2009 20:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.