The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 22-01-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Странен форум ;;598
Интерсно как за две страници се обобщи всичко за антените като се започна от параболите,мина се през окачванията,през моторите и се стигна до мултифийда и още по-странното е че на пича му стана ясно всичко.
Гледам и не вярвам че информацията успя да се поднесе по този начин и да е толкова достъпна.Мисля че към края вече може да се закачи като важна и да служи като how to.

Понеже е много интересна и занимателна то е хубаво да се продължи.
Може до утре да се дават съвети и акъли но мисля че точно сега е момента пича да се появи и да каже най-важното-с колко пари разполага защото това ще е определящо за избора му.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 22-01-2010
lubo lubo не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
10 пъти в 8 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А защо не казахте, какво става като завали снега и параболата е на покрива.
В тези форуми всеки хвали техниката която има. Как не видях едно професионално мнение.
А с HH моторите е така защото препоръчвате STRONG и други подобни пръчки.
Имам 4 антени 2 параболични 2.20 с 18 инчов мотор, 1.40 с 12 инчов мотор. Офсетните са SKY SAT 1.20 с HH OPTIBOX DM-3800 и CLICK CLACK 85см. с STAB USALS HH90. Мога да кажа, че с НН моторите /когато са истински/ няма никакъв проблем.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 23-01-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Е кво да става с параболата,с метлата и горе


Любо е много прав,никой не споменава за хубавите мотори понеже са рядкост и са скъпички.Сега е момента да кажеш имал ли си проблеми с тях,хлопат ли,смахват ли се да ходят където си искат и т.н.

И другото интересно е кои канали се вадят в твоя случай с 220 и 140 параболите и немогат да се извадят с 120 офсетката за да се види аджеба струва ли си ивестицията в 140 парабола и да се качва на покрива или заради няколко канала е по-добре да се жертват и да се сложи 110 или 120 офсет на НН мотор.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 23-01-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблем на всеки новобранец като мен е че не знае какво му трябва. Преди да се запиша в този форум, опитах в един друг. Там зададох въпроси относно приемниците. От 20 отговора, само един носеше някаква полза за мен. Това е недостатъка на форумите.
Друг основен проблем е че знаещите говорят на неразбираем за нас (новобранците) език. Пример: "чайник ДБ800". Терминологията ни е непозната. Вярно, в интернет има много информация, но е на английски, не всеки го знае (добре).
Трети проблем: не винаги отговарящите на въпроса са вникнали в конкретните изисквания и нужди на питащия: В моя случай- казах че не ми се иска парабола и казах защо. Също че искам после да сложа втори приемник и той трябва да е абсолютно независим.

Сега към модераторите: За да стане форума полезен за новобранците и да не се повтарят едни и същи въпроси, предлагам следното:
1.Да се направи едно описание на разбираем език, какви спътници има и какво може да се гледа там.
2.Да се обяснат видовете антени и видовете конфигурации. Каква антена трябва за да се гледат примерно 5 спътника. Кои от спътниците са по-особеени (трудно се ловят или нещо друго). Снимковия материал тук ще е много полезен.
Сравнителна таблица за антени: примерно 110 офсет се равнява приблизително на 140 парабола. За моторите също (за мен бе щокираща информацията че НН мотор за 100 лв. изкарва година или по-малко).
3.За приемниците: там явно е по-трудно да се систематизират нещата, но все пак всеки е минал по този път (от начинаещия до ...) и всеки може да каже какво е направил грешно.
4.Терминологията; не последно място разбира се. В уикипедия мисля имаше описание на дисек (или дайсек), но само на аглийски. Едно обяснение на български език ще е много полезно тук. LNB, q-band, c-band, камове, модули и прочие трябва да бъдат обяснени на разбираем език. Пример: в началото си мислех че с една антена могат да работят 2 приемника, като се ползва само един сплитер, не знаех че конвертора се управлява и че се ползват хоризонтални и вертикални поляризации и пр.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на spaice за този полезен пост :
д.е.м.т (25-01-2010)
  #35  
Стар 23-01-2010
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

То за това си има книжки.Не може всичко това да ти се обясни в някой раздел и с няколко думи.Още по-вече,че основните работи са писани много пъти.Това си е наука -иска четене.Всичко е относително и за антени и конвертори,приемници и т.н.т.Верно за термините които се ползват във форума трябва да има нещо.То там има един раздел ,но само е започнат съвсем лекинко и това е апел към "майсторите на висшия пилотаж" ,да отделят по няколко минути за него.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Васил за този полезен пост :
Джак (23-01-2010)
  #36  
Стар 23-01-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Това все пак не е ресторант да влезеш, щракнеш с пръсти и да си поръчаш "келнер, моля това това и това и за десерт червен хайвер от сьомга ако имате".
Във форума участват всички не само модераторите, а темите с полезна информация за начинаещи се преместват и систематизират в раздел ЗА НАЧИНАЕЩИ. Тази тема също ще бъде преместена там.
Така лека-полека след време в този раздел ще има отговори на много въпроси, но и сега информацията в него не е малко.
Четене му е майката. И питане, разбира се. Обаче никой от знаещите не обича да помага ако види, че някой чака всичко наготово да му се сервира. И това е напълно разбираемо.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #37  
Стар 23-01-2010
Аватара на durvoto
durvoto durvoto е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 169
Благодари: 206
Получил благодарност:
14 пъти в 11 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблема на всеки новобранец е така нареченото "самоопределяне". Най-общо казано в тоя бранш има два вида хора - ръчкачи и гледачи. Е, има и смесен тип, но горе-долу е така. Ако искаш да гледаш определени неща, всичко да е просто и ясно, и нямаш време за това "хоби", ти си лесен - постави си условията на задачата и финансовите си параметри и си готов. За другите неща, повярвай ми, едно висше образование не стига. Така че - решавай за себе си и успех!
__________________
Take a look to the SKY ( UK,It,Ger )just before you die
It is the last time you will (Metallica-For Whom The Bell Talls)
Отговори с цитат
  #38  
Стар 23-01-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

БЛАГОДАРЯ на всички, които взеха онтошение по темата. Наистина ми помогнахте да осъзная доста неща, не само за антените.
Ако съм засегнал някого, моля да ми прости!
За мен тази тема вече е приключена!

П.П. към Джак и Васил. Прави сте разбира се. Иска се труд, четене. НО, според мен съществуването на форума се обезсмисля ако всеки почва сам да открива топлата вода. Желая ви късмет!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 23-01-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Банннннннннннннннннн
Отговори с цитат
  #40  
Стар 23-01-2010
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

незнам защо хората са останали с впечатление че H-H моторите издържат около година и половина
От практиката която имаме сме продали доста H-H Мотири, най много на Strong, DM2100, защото с тях сме имали накй малко проблеми
имаме клиенти вече 5 та година с такива мотори и въртят без проблеми.
Дори при силните ветрове миналата есен бяха литнали чении, а моторите си седяха. Сложихме нови чении на старите мотори и клиентите продължиха с тях да въртят чениите.
по здрава е конструкцията с полярната стойка за офсет и линеен мотор, защото при вятър по малко се клати антената с нея, но и h-h ноторите издържат доста. Лично аз вече 5 та година ползвам такъв мотор и нямам никакви проблеми с него
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Избор, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на HD приемник stareca68 ДРУГИ 10 20-11-2010 14:21
Избор на приемник HD mimetomm Въпроси и отговори 45 19-12-2009 08:15
Избор на антена? simbion12 Въпроси и отговори 6 14-11-2009 17:29
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel Въпроси и отговори 8 09-02-2009 18:32
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 16:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.