The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-01-2010
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране Избор на антена

Здравейте,
Не разбирам много и за това ви моля за съвет. Избрал съм си приемник Azbox Ellite HD, сега идва ред на антената. Доколкото разбирам марката е Triax. За начало ще се гледа само на един приемник, но после ще се слага и втори. . Мислех си за Triax 110, който после да се моторизира, а за втория приемник да се слага 2-ра антена. Прочетох обаче едно мнение, че моторите се износват и трабва да се подменят. Въпроса е каква трайност има един мотор за около 90-100 лв. и каква за около 200 лв. Защото ако трайноста е година, това са пари хвърлени на вятъра.

Алтернативата ми е да слагам по няколко конвертора на една антена (видях че могат да се сложат 7-8), но тогава изниква въпроса да взема 88 см. за единия приемник и после още една 88-ца за втория, или да се инвестира в 110-ка със двойни конвертори?

Разбира се от сега не мога да кожа колко спътника ще искам да гледам, но търся решение което да е гъвкаво, но също така и да е надеждно. Не ми се свидят пари за по-скъпо, стига да знам че после няма да си блъскам главата.

Така или иначе сега ще купувам само една антена (без мотор) и един конвертор за да видя къде каво може да се хваща.

И второ: доколкото разбирам да се поръча антена с доставка с куриер си е риск. Аз съм от Стара Загора и не се сещам да се продават някъде антени.
Ако някой знае такъв магазин, нека сподели (може на ЛС, да не се прави реклама).

Моля посъветвайте ме какво да правя!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-01-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Така или иначе сега ще купувам само една антена (без мотор) и един конвертор за да видя къде каво може да се хваща.
Как по-точно ще завъртиш антената "за да видиш къде какво може да се хваща"?

След едномесечно мислене, се въоръжих със следната система: 120-см. парабола, единичен конвертор, линеен мотор (актуатор), позиционер, втора фиксирана за БСК офсетна антена с двоен конвертор, два дрийм 500 приемника.

Резултатът? С подходящо окабеляване между приемниците и (примерно) 4 телевизора (по 2 в две стаи) могат да се гледат по един канал от БСК и един от където и да е другаде, като освен това при смяната на БСК-каналите и смяната им с межд. канали от параболата няма въртене на мотора. Могат едновременно да вървят и два различни канала от БСК-антената. Управлението на приемника, който е невидим за мен (т.е. в другата стая) правя през web-интерфейса. Освен това се амортизира само линейният мотор (актуаторът), смяната на който след 1 или 2 години не е болка за умиране и финансова санкция, която ще ме фалира.

Последно редактирано от Стоян : 21-01-2010 на 16:17
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-01-2010
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,769
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Вземи си една нова порабола 140 см, стига да имаш място да я сложиш, много по удачен вариант е от Triax 110 см!
Тия H-H мотори са компромисно решение, ако нямаш място за антена с линеен мотор!
Аз имам и от двата вида и съм много по-доволен от тази с линейния мотор!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-01-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Лепкай един Триакс 110 на линеен мотор и си гледай кефа 7-8 години без да барнеш нищо.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-01-2010
vanka vanka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 421
Благодари: 37
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 204
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Oт 1992 г съм с линеен мотор който до сега не съм пипал !!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-01-2010
rumpenshtilk rumpenshtilk не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 57
Благодари: 11
Получил благодарност:
15 пъти в 9 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране

тук е момента да вметна че се продава TRIAX 110 тъмен цвят - 100лв. без дефекти
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-01-2010
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Как по-точно ще завъртиш антената "за да видиш къде какво може да се хваща"?

Освен това се амортизира само линейният мотор (актуаторът), смяната на който след 1 или 2 години не е болка за умиране и финансова санкция, която ще ме фалира.
Ами как, като карам сателит по сателит и после да сметна губо колко конвертора ще ми трябват. Наясно съм, че това е тоста динамичен свят, но все пак не искам да си създавам постоянен ангажимент.

Не е въпроса колко "ще ме фалира". Не искам да ръчкам постоянно.
Казах, че не ми се свидят пари за техника, но да е в разумни граници, пример: всички казват "Dreeambox 800 e супер" , но струва 900 лв. кръгло, а Azbox-a е 450 лв., не е много стабилен софтуер-а. За мен обаче е добър, защото с Linux съм приятел от 10-тина години, има някакви перспективи за развитие и мога там да си "ръчкам" спокойно.

Благодаря за мнението.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-01-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

@spaice
За дм800 чайник не си ли чувал?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-01-2010
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Вземи си една нова порабола 140 см, стига да имаш място да я сложиш, много по удачен вариант е от Triax 110 см!
Тия H-H мотори са компромисно решение, ако нямаш място за антена с линеен мотор!
Аз имам и от двата вида и съм много по-доволен от тази с линейния мотор!
Бих могъл и да ползвам парабола, но трябва да я качвам на покрива, а не ми се иска. Освен това остава въпроса за втория приемник. На параболата не може (до колкото знам да се пусне мултифийд). И по-дълги кабели- по голямо затихване. Пропуснах може би в началото да кача, че ме интересува качеството, а не само гледане на каквото и да е. Гоня повече HD.

Благодаря за мнението.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-01-2010
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въ123 Вижте мненията
Лепкай един Триакс 110 на линеен мотор и си гледай кефа 7-8 години без да барнеш нищо.
За съжаление не зная какво значи "линеен мотор". Като гледам се продават H-H мотори, другото е "акутатори", ако не бъркам, или 2 "рейки" които се разтягат и въртят в двете посоки антената.

Благодаря за мнението.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Избор, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на HD приемник stareca68 ДРУГИ 10 20-11-2010 14:21
Избор на приемник HD mimetomm Въпроси и отговори 45 19-12-2009 08:15
Избор на антена? simbion12 Въпроси и отговори 6 14-11-2009 17:29
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel Въпроси и отговори 8 09-02-2009 18:32
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 16:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.