The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / -

ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - Споделете своите лични впечатления - както плюсовете, така и минусите на дадена марка/модел цифров приемник.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-03-2023
нааско нааско не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Избор на стар приемник Strong

Привет на всички, моля за вашето съдействие. Искам да подаря на една пенсионерка декодер и от прочетеното разбрах че тази марка е добра, но по новите модели нямат добра чувствителност при слаб сигнал какъвто е случая при жената. Тя ползва някакво NEO. Купих и антена с захранване по кабел, но се оказа че не пуска 5v Питането ми е кой от по старите модели е добър за слаб сигнал.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 02-03-2023
hector21 hector21 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Мнения: 182
Благодари: 342
Получил благодарност:
46 пъти в 39 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В нейния декодер, който в момента ползва (или в телевизора, ако няма декодер) в настройките би трябвало да има опция да се пусне напрежение по кабела на антената. Картина изобщо има ли макар и пикселирана, другият вариант е да купи антена със собствено захранване. Той декодерът трябва да бъде DVB T2, а старите са DVB T.
__________________
Skystar S2, 1,1m офсет, Amiko 2400

Последно редактирано от hector21 : 02-03-2023 на 11:04
Отговори с цитат
  #3  
Стар 02-03-2023
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом вече си купил антена, а телевизорът е с цифров тунер, по-добре купи само захранване за антената. В рамките на 10-15 лева трябва да струва.
Има ги по специализираните сайтове, дори и на сайта на техномаркет и технополис съм ги виждал.
http://satshop.bg/product.php?id_product=485

Почти уцелих цената!

П.С. Ако сигналът наистина е много слаб, само с чувствителен тунер няма да стане. Трябва си и хубава голяма антена. След като вече всички тунери са Т2 мисля, че чувствителността им е значително по-добра, от първите с които започнахме DVBT MPEG-4.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 02-03-2023 на 11:41
Отговори с цитат
  #4  
Стар 02-03-2023
кулио кулио не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2015
Мнения: 164
Благодари: 28
Получил благодарност:
54 пъти в 36 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от нааско Вижте мненията
....Питането ми е кой от по старите модели е добър за слаб сигнал.
8113, 8114, 8201, 8202, 8215, 8245 и т.н.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 02-03-2023
нааско нааско не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Телевизора е с кинескоп и по спомен е Шиваки или нещо подобно. Мерих антенния изход и при включено и изключено в менюто не пуска 5v. Ето тази антена взех миналата година на добра цена от 10 лева понеже липсваше захранване. При пробата по кабел в София си се захранва и светва диода на нея и приемаше добре. Не знам в провинцията дали е приложима вие ще кажете.
Линка на антената е https://www.philips.bg/c-p/SDV5225_1...tal-tv-antenna. Сега жената си ползва съществуващата антена от аналоговата телевизия. Приемника е абсолютно дърво и нямам нерви да се боря с него казва, че го изключва и включва от контакта по 2 три пъти на ден, понеже заспивал. Ако на някой му се намира нещо читаво на приемлива цена да казва че и аз не съм цъфнал в момента но ме хваща жал като гледам какво гледа по цял ден.

Последно редактирано от нааско : 02-03-2023 на 20:05
Отговори с цитат
  #6  
Стар 02-03-2023
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако приема със старата антена, значи всичко е наред с декодера. Приемникът ѝ заспива, защото НЕ е е изключена функцията "заспиване".
Единственото, което бих те посъветвал да направиш, е да влезеш в менюто на декодера и да изключиш "заспиването".
Всички декодери пускат 5 волта, повечето телевизори - НЕ.

Антената, която си купил НЕ става за много слаб сигнал, въпреки вградения усилвател.
Можеш да погледнеш и дали соц-антената е монтирана вертикално(при соца бяха хоризонтално).
Трябваше да питаш и да дадеш малко повече разяснения, преди да купуваш каквото и да било.
Не се правя на голям разбирач, но мога да ти кажа, че имам известен опит с "ловенето" на цифрова ефирна телевизия в район, където официално(според НУРТС) няма.
Говорим за планински район в пресечен терен на Предбалкана.


Като начало поне кажи за къде в България иде реч?
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 02-03-2023 на 20:38
Отговори с цитат
  #7  
Стар 02-03-2023
нааско нааско не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Става въпрос за Бобошево функцията заспиване е изключена. Жената казва, че просто както си работи изведнъж образа замръзва и не реагира от дистанционното и трябва да се изключи и включи и пак тръгва. Отделно щом има колебания в мрежата пак замръзва и си губи настройките. През деня накъсва малко, но вечер е направо неразбираемо какво се говори. Аз не живея там и нямам много наблюдения, но проблема с антената на покрива няма как да си играя да я завъртам понеже после и покрива ще правя. И да не стане уш да направя добро и накрая да изям да не казвам какво. Затова като ходя след една две седмици ми се иска да зарадвам жената с каквото мога.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-03-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,178
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от нааско Вижте мненията
Става въпрос за Бобошево функцията заспиване е изключена. Жената казва, че просто както си работи изведнъж образа замръзва и не реагира от дистанционното и трябва да се изключи и включи и пак тръгва. Отделно щом има колебания в мрежата пак замръзва и си губи настройките. През деня накъсва малко, но вечер е направо неразбираемо какво се говори. Аз не живея там и нямам много наблюдения, но проблема с антената на покрива няма как да си играя да я завъртам понеже после и покрива ще правя. И да не стане уш да направя добро и накрая да изям да не казвам какво. Затова като ходя след една две седмици ми се иска да зарадвам жената с каквото мога.
Значи... ако има проблем със захранването и това се отразява на работата на приемника, много е вероятно следващия приемник да се държи по същия начин.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-03-2023
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,174
Благодари: 1,406
Получил благодарност:
519 пъти в 370 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Намери начин да сложиш антената за вертикална поляризация
Отговори с цитат
  #10  
Стар 03-03-2023
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бендо Вижте мненията
Намери начин да сложиш антената за вертикална поляризация
Най-правилния съвет до момента. Външна антена монтирана за вертикална поляризация е решението и след това вече да се види как ще работи декодера, който е в момента. Ако продължи забиването, тогава евентуално смяна на адаптера на захранването ако е с външно захранване. И ако пак продължи забиването значи има хардуарен проблем с декодера и следва неговата замяна.

Последно редактирано от moreg : 03-03-2023 на 09:37
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
strong, Избор, на, приемник, стар


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Молба за съвет за стар приемник и антена vladogrozdanov Въпроси и отговори 8 24-04-2020 20:00
Свързване на HD приемник ZHD 100 със стар телевизор Терес ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 21 16-11-2015 02:24
Купувам стар приемник на Булсат ицо15 ПРИЕМНИЦИ 5 07-09-2014 20:12
Търся тунер за стар приемник koscom Приключили продажби 0 25-04-2012 21:43
Купувам стар приемник Булсат ицо15 Приключили продажби 0 08-04-2012 20:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.