The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #61  
Стар 21-03-2013
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Кумунизмът в България - имаше и добри неща , но като цяло - ПЪТ БЕЗ ИЗХОД.Имаше сигурност , социалност и добър и сигурен живот за обикновения човек.За други партиини личности - живота беше прекрасен.Всичко като здравеопазване , просвета и каквото се сетите - беше напълно безплатно за човека.Ако не работиш - до 3-4 дена идва Милиция в дома ти - да търси обеснение - защо не работиш ?? А сега никои не го интересува дали работиш - и ако си безработен - с какви средства се прехранваш.Това което се построи през Кумунизма - само се разграбва и нищо допълнително вече не се строи - говоря държавни и общински проекти.Добре , че Тато построи буни покраи морето които не могат да се откраднат - за да могат такива като мен да ходят за риба.Като цяло имаше много положителни неща -НО В НИКАКЪВ СЛУЧЕИ НЕ БЕШЕ ПО-ДОБРЕ ОТ СЕГА.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #62  
Стар 21-03-2013
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от star14 Вижте мненията
То хубаво ги редите думите ,ама като гледам Гърция ,Кипър пък затвориха банките . Нещата и при капитализма не са цветущи . Всичко е от хората - човещината липсва .
Гърция и Кипър могат наистина удобно да се използват в опита да се изкара една обществено-икономическа система за грешна.
Дори и публиката за подобни презентации е налице и е в големи количества.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ВалчоП за този полезен пост :
Pipp0 (21-03-2013)
  #63  
Стар 21-03-2013
Аватара на пешето
пешето пешето не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: София
Мнения: 1,527
Благодари: 665
Получил благодарност:
587 пъти в 344 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Хора като теб заслужават съжаление. Някои дори се палят, което е трагедия. Само не се пиши при другите, малцинство сте.
Tоз пък спортния любител пак ме храни нещо.Ти ли ще ме съжаляваш бе. Мен не ме мисли аз съм си бил добре и при соца и сега съм си добре, а ти си плачкай.И не знам къде ме слагаш ама заради такива умници като теб мутри ни оправяха а сега може да ходиш с наколенките в Банкя.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 21-03-2013
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Гърция и Кипър могат наистина удобно да се използват в опита да се изкара една обществено-икономическа система за грешна.
Дори и публиката за подобни презентации е налице и е в големи количества.
В уж кризисна Гърция и Кипър вземат месечни доходи 9-10 пъти над българския!
Ако поне малко някога доближат българските заплати - ще си порутят държавата!

Не знам как ще издържи кипъреца в Никозия с 250 евро на месец да храни двама човека? Тъй както в Кипър зимата е много мека и за отопление пари не харчат.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Досев за този полезен пост :
Rabin (21-03-2013)
  #65  
Стар 21-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от пешето Вижте мненията
Tоз пък спортния любител пак ме храни нещо.Ти ли ще ме съжаляваш бе. Мен не ме мисли аз съм си бил добре и при соца и сега съм си добре, а ти си плачкай.И не знам къде ме слагаш ама заради такива умници като теб мутри ни оправяха а сега може да ходиш с наколенките в Банкя.
Най мразя някой да ми приписва нещо. Еле пък с политика да ме занимаваш.
А аз си се оправям прекрасно. Колкото съм спортен запалянко, толкова и другото написано от теб е вярно.
Коментар от линка на колегата:
Цитирай:
Впрочем, на всички, ревящи за социализЪма, задавам класическия въпрос: "Защо, след като тук е било толкова хубаво, хората бягаха оттук в лошия капитализъм, а от лошия капитализъм никой не бягаше насам? Макар че оттам за насам никой не ги спираше, а от наша страна за натам - телени мрежи и берлински стени! Бягат и сега хората от Куба към Щатите с риск за живота си, а от Щатите никой не ще да бяга към Куба! Защо така не искат да отидат при народните цени, а?"
http://komitata.blogspot.com/2009/11/blog-post_13.html

Последно редактирано от Rabin : 21-03-2013 на 15:02
Отговори с цитат
  #66  
Стар 21-03-2013
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fen Вижте мненията
сега чакаме да кажеш ти ,колко добре си бил със 120 лева,като млад инженер и си пил например в Хавана клуб кубински ром за 1.01 лева,че беше най -евтиното питие...
-само водка с кола в “Бамбука”!!!(стигахме до осем , като тогава нямаше такива извращения по 50мл. , а и двойни не се поръчваха защото тогава те цакат в грамажа)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gentu за този полезен пост :
star14 (21-03-2013)
  #67  
Стар 21-03-2013
Аватара на star14
star14 star14 не е на линия
Burn in bulgaria
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 137
Благодари: 18
Получил благодарност:
55 пъти в 31 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тая работа дали комунизъм или капитализъм е въпрос без одговор . САЩ - 1-ва икономика в света с огромна вътрешна задлъжнялост ,Китай 2-ра но с никакви дългове . Кой може да каже къде е истината ,и едните и другите имат милиадери и милионери .Американците казват че живея добре ,но и те имат клошари ,за китайците не знам .
Отговори с цитат
  #68  
Стар 21-03-2013
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 618
Благодари: 147
Получил благодарност:
468 пъти в 197 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Колко от колегите са чели Задочните репортажи на Георги Марков? За мое щастие още през 1990-та (тогава тъкмо влизах в гимназията) успях да прочета тази забележителна книга. В нея се съдържат отговорите на всички спорове за или против комунизма. Цялата книга може да се намери в интернет:

Задочни репортажи за България

Не мога да разбера как е възможно да си живял по това време и същевременно да симпатизираш на този режим, но явно има хора, които още малко ще си счупят врата да гледат назад. Като българин ме е срам от тези хора. Те се разделят на 2 вида:
- номенклатурчици облажили се от властта
- зомбиран мат'рял, неспособен да разсъждава, възпитан в преданост на Партията, от която още чака да се погрижи за него.
Ако първата група все пак има някакви причина да изпада в носталгия по онова време, какво да кажем за втората група? Що за човек може да си спомня с умиление за време, в което се е клел да служи във вярност на тези, които организирано го тормозят, експлоатират, ограбват и му отнемат всякакви граждански права? Ho...щом Партията го е нахранила, напоила и му е дала работа, друго не му трябва. Доволен е като прасенце.
Същата тази група другарите успяха да я възпитат (не че не се опитаха с всички), да не мисли много-много и да не (си) задава 'излишни' въпроси. За каквото и да е. По същия начин тази xopa възпитаxa децата си и в резултат се получи така, че например на последните протести никой не можа да каже срещу какво протестира и какво иска.

Цитирай:
Но по-големият проблем е друг - за 23 г. бе постигната тотална чалгализация. Израстна поколение на чалгата с абсолютно промити мозъци, то живее в 21 век, но не е чело класиката на 20 век. Тези деца, които днес са на протестите, са откърмени с ценностите на бухалките, мутрите, *скъпите коли, наркотиците и парцалчетата. Те са им важни.

Някой замислял ли се е една 20-годишна девойка, ако роди дете с коя песен ще го приспива, знае ли поне една молитва да му каже преди лягане? Това са страшните въпроси, които чакат отговор, а не крясъците на улицата. Изкоренено беше познанието и жаждата към него, а от този вакуум се роди безпътно и бездуховно общество.

- Улицата може ли да възпроизведе нов ред, нова политическа система, която иска?

- Улицата от 1990 - 1997 г. няма нищо обща с улицата от 2013 г. Тези млади хора нямат идея, нямат обяснение защо ни е зле. Липсва им мисловната база, тя е загубена, затрита. В учебника на дъщеря ми по руски език открих куп правописни грешки, чуйте как говорят политиците, така нареченият елит - опростачването на нацията е превърнато в съзнателна цел. Връщане към стаден формат, това е бъдещето ни.
http://faktor.bg/mnenia/intervyu/93-...ka-s-neya.html
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TPOTOAP за този полезен пост :
Didko (21-03-2013)
  #69  
Стар 21-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от star14 Вижте мненията
Тая работа дали комунизъм или капитализъм е въпрос без одговор . САЩ - 1-ва икономика в света с огромна вътрешна задлъжнялост ,Китай 2-ра но с никакви дългове . Кой може да каже къде е истината ,и едните и другите имат милиадери и милионери .Американците казват че живея добре ,но и те имат клошари ,за китайците не знам .
Четете, бе хора! Никой не е прокопсал от червено, освен феодалите във властта.
http://www.investor.bg/analizi/91/a/...-kitai,148253/
Цитирай:
Основният риск за инвеститорите се крие в „колосалния кредитен балон в Китай“, коментира Марк Фабер, издател на The Gloom, Boom & Doom Report, цитиран от CNBC.
http://www.epochtimes-bg.com/falun-gong-persecution.htm
Цитирай:
Доклади от свидетели и китайски лекари показват, че хиляди практикуващи Фалун Гонг са били убити заради органите им, които се продават и трансплантират за огромна печалба в трансплантационния бизнес. Извършителите са служители на управляващата Китайска комунистическа партия (ККП), действащи в сътрудничество с хирурзи, затворнически власти и военни служители...


http://www.epochtimes-bg.com/2013-01/2013-02-15_02.html
Цитирай:
Китайските трудови лагери - съвременни "Аушвици"

Последно редактирано от Rabin : 21-03-2013 на 17:07
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
TPOTOAP (21-03-2013)
  #70  
Стар 21-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

За тези, които мислят, че послушанието ще доведе до гарантирано спокойствие в соца. Заблуда! Всеки един момент може да потропат на вратата, и да те заведат в лагер, без да е нужно провинение. В 21 век се говори за насилствено донорство от живи хора, вкл. роговици от очите. После убиват ли жертвите така и не ми стана ясно. Хубаво е да се прочете и "Архипелаг Гулаг", има я в chitanka.info на български. Тая книга трябва да се учи в училище!

От горните линкове:
http://www.epochtimes-bg.com/2006-01/2006-07-03_6.htm
Цитирай:
В случаят с Фалун Гонг, първоначално китайското правителството е в подкрепа на тази медитативна практика, тъй като направено статистическо проучване установява, че поради положителния здравословен ефект на практиката върху хората, Министерството на здравеопазването на Китай спестява по 1000 юана на година от всеки практикуващ Фалун Гонг.

Реализирайки това, в средата на 90-те години китайското правителство открито насърчава хората да практикуват тази медитативна практика.

При следващата си стъпка обаче, когато правителството преброява хората практикуващи Фалун Гонг в Китай, то установява, че цифрата е между 70 и 100 милиона. Ръководството на ККП е алармирано, тъй като членовете на ККП са около 63 милиона души.

Генералният секретар на ККП, Джиян Земин, предприема спешни мерки за бързото елиминиране на Фалун Гонг. Той издава нареждането: "Унищожете репутацията им, банкрутирайте ги финансово, изтребете ги физически!".

Фалун Гонг бива забранен в Китай на 20 юли 1999г., като още същата нощ са предприети масови арести по цялата страна и хиляди практикуващи Фалун Гонг са задържани, хвърлени в затвори и отведени в концентрационни лагери. Млади и стари, а понякога цели семейства с деца, биват подложени на нечовешки унижения, изтезания, изнасилвания и убийства.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
TPOTOAP (21-03-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
165, 50, беше, добре, заплата, колко, ЛВ, млад, на, пенсия, при, соца, специалист, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
последно алф от коя планета беше ? aucislot Дъра-Бъра 9 14-07-2012 13:34
Кое е по добре миленн Приключили продажби 15 18-03-2012 10:52
Моля за помощ от специалист илианмарков Въпроси и отговори 1 08-05-2011 01:34
До тук добре а Сега??? chano Уроци и съвети за начинаещи 21 10-12-2010 12:54
Марсохода Опортюнити е намерил досега неизвестен 'млад' кратер на Марс spacebeam Новини 0 04-05-2009 13:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.